Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Dotaz začátečníka

GoSAT GS7056HDi

Zdravím
kúpil som použitý satelitný prijímač GoSAT GS7056HDi ale nemám k nemu manuál, tak sa s ním zoznamujem len na obrazovke TV (predtým som mal Mascom 2000).
Zistil som, že ak nahrám nejaký program na USB a chcem si ho pozrieť na PC, ten ho nevie prečítať,aj keď má príponu mpg. Skúšal som prepísať príponu, aj názov záznamu v PC,ale nepomohlo.
Gosat 7056 používa špecifickú znakovú sadu, ktorej nerozumejú ani Windows playere ani VLC. U Mascomu sa tiež občas stalo,že zápis PC nevedel rozlúštiť, ale stačilo prepísať v prijímači pôvodný názov a záznam bol pre PC čitateľný, aj keď používal príponu TPO. Gosat 7056 mi takúto možnosť neponúkne a teda žiadnu nahrávku neviem prehrať v inom zariadení, ani na TV vstupe USB je záznam z GoSAT 7056 nečitateľný. Dá sa s tým niečo robiť? Dík za odpovede.

Lucimo
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: GoSAT GS7056HDi

Neurobis s tym nic, lebo Skylink Ready zahrna aj ochranu autorskych prav, nahravky neprehras nikde inde, len v prijimaci, v ktorom boli nahravky vytvorene. Kup nieco ine.

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: GoSAT GS7056HDi

Ano,koup něco normalniho

ksatelit
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 186
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Traky

Dík za odpoveď. Sú nejaké značky,ktoré to umožňujú? Ešte mi napadlo, či by nebolo možné vytiahnuť signál z z GoSAT 7056 cez scart šnúru do Mascomu a nahrať to na USB tam. Lenže to je už analóg a USB nahráva digitálny signál, takže asi to nebude fungovať. Nebo se pletu?

Lucimo
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucimo

1. A cez aký vstup v Mascom-e by si asi chcel to video "cez scart šnúru" tam dostať?
2. A ten Mascom má aj možnosť prehrávať videá z externých zdrojov???
3. Áno, sú také značky, ktoré to za určitých bez problémov zvládajú. Napríklad Amiko (viem, ale Linux asi preňho nebude).
Pri prípadnom nákupe tlmoč túto svoju požiadavku predajcovi (najlepšie známemu a serióznemu) a on Ti ponúkne na výber prístroje, ktoré to zvládajú, prípadne Ti ich na to aj dopredu upraví.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 216
Odpověď v diskusním vlákně
 

Oprava vo vete

Ako by sa fakt zišla tá úprava príspevkov aspoň do 5 minút.
Veta mala znieť "Áno, sú také značky, ktoré to za určitých PODMIENOK bez problémov zvládajú."
Myslel som samozrejme prehrávanie nahrávok v PC.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 216
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Mascom má na zadnom paneli 2x3 rady cinch, myslel som, že jeden rad je vstup a druhý výstup, ale to sa asi mýlim.
Mascom má iba jednu zásuvku USB a vie z nej prehrať niektoré formáty videa. Myslím, že vie aj cez cinch vstup prehrať video z DVD prehrávača.
Dík za tip značky Amiko,ak bude možnosť, vyskúšam.

Lucimo
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucimo

Áno, to sa skutočne mýliš. Stačí nahliadnuť do návodu.
Tie 2 rady po 3 CINCH konektory sú výstupy. Horný rad Y, Pb, Pr je komponentný video výstup, v dolnom rade CVBS je kompozitný video výstup, L audio ľavý a R audio pravý zvukový výstup.
Inak, nepamätám si, že by nejaký satelitný prijímač mal niekedy klasický video-audio vstup cez CINCH či SCART. Iba ak mal zabudovaný HDD či DVD rekordér.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 216
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Fajn, tak zas viem o niečo viac. Dík za info.

Lucimo
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: GoSAT GS7056HDi

Správně by tak měly fungovat všechny přijímače - a je to požadavek dodavatelů obsahu (TV stanic)!! nikoliv operátora (Skylink). Všichni mohou být jen rádi, že operátor možnost přehrávání na PC u jiných přijímačů tiše toleruje...

x008
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 125
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: GoSAT GS7056HDi

...ale existují i "divné" čínské USB HDMI grabery za pár dolarů, které nahrají i chráněný HDMI výstup z přijímače ;)

x008
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 125
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra