Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

Zdravím, mohl bych se Vás zeptat na ujasnění pár informací?
Hledám univerzální box (linux,android), kterej umí příjem po satelitu,pozemním tak i přes IPTV. Prostě univerzální stroj.
Co jsem tak prohlížel tak se mi líbí Octagon SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X + T2/C.

Jelikož nemám zkušenosti a nechci neustále kupovat nové a nové zařízení tak by mě zajímalo, jestli bude tento přijímač vyhovovat mím požadavkům.
Předpokládám že DVB-T2 funguje jako u běžných boxů ( připojím anténu, naladím a koukám ).
U satelitu zasunu kartu, nastavím, naladím a koukám (např skylink).?
U IPTV mám nějaký doplněk (archiv czsk) kde nastavím např. jméno a heslo popř. playlist?Třeba jako na KODI doplněk skylink Live - kde se nastaví č. karty,heslo plus nastavení okolo..
Lze využít funkce cardshare? Jen pro mé ujasnění, nikde jsem to nedohledal.Je to funkce oscam?A funguje to tak, že přijímač má připojenou parabolu a přijímá signál přes ní a údaje jsou brány z virtuální karty (která je nastavena v přijímači)?Nebo parabola není potřeba vůbec.

Omlouvám se jestli se ptám hloupě, ale nemám s tím zkušenosti nějak se v tom zamotávám a než něco kupuji tak chci o tom vědět co nejvíce. Jinak rád se učím novým věcem a baví mě to.

Předem Vám všem děkuji za objasnění a případné odkazy k přečtení

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

okrem tej nepripojenej paraboly , je všetko možné a funkčné .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucky323

Ten model octagonu bohužel nemá cl šachtu což je poměrně velký handicap. Každá karta v něm nepůjde a pokud bys měl kartu s modulem pak nemáš modul kam strčit.

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hogofogo11

Hogofogo Ti radí dobre. V dnešnej dobe treba počítať aj s CI slotom. A preto ja by som Ti na začiatok poradil Qviart Lunix 4K. Naučíš sa na tom všetko, čo potrebuješ a potom môžeš ísť do drahších a lepších strojov.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucky323

Pardon malo to byť pre Teba nie pre Hogofoga.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hogofogo11

Díky za informaci.O tom bohužel vím,ale něco s tímto modulem a a aby to umělo to co chci tak jsem moc nenašel. Jinak jsem využíval skylink, ale jak přišli s novým balíčkem za 149kč tak chci přejít na pozemní, ale jak jsem psal kdybych chtěl využít jíme služby tak ať mám stroj co to umí..Klidně si nechám poradit. Nemusím mít přímo Octagon. :-)

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

Děkuji. Já jsem si to myslel :)

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Nooo to vypadá taky zajímavě. :-) proto si rád poslechnu názory ostatních.
Jedíné že to nemá SD kartu, ale nevím jak moc je potřeba nebo není.
A umí vše co preferuju :-)

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucky323

Tak SD kartu tam nepotrebuješ. Má to 2xusb, takže usb HDD pripojíš, laebo USB kľúč a poprípade podľa možnosti aj mountnúť sieťový disk/úložisko.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

a co toto: Zgemma H9 Combo.. cena už je skoro stejná..

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

ještě taková hloupá otázka. Ovládaní ( přepínání programů jako treba u satelitu ) zvládne i má polovička :-) nebo se nejdříve musí někde něco nastavovat?? Jako že zapnu box a pak musím vybrat nějaký system nebo něco nastavovat?

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

Pokud máš slušný IPTV, tak nepotřebuješ SkyLink ani pozemák (jedině při výpadku internetu).

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

zatím nemám nic :-) ale chci být připravený na všechno :-D
Máš nějaký TIP na IPTV?? :-)Jinak si myslím že cardshare je asi nej..Za málo peněz hodně muziky..ale nejsem moc fanda TV protože ty reklamy jsou peklo
:fuming:

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

Nic o tom nevíš, ale podle Tebe je cardshare asi nej...Měl si začít tím, co na to máš, např. parabolu, 5tis., dobrý internet, anténu atd. Musím Ti pochválit Tvůj výběr, ten octagon je pro Tebe nejlepší /výkon-cena/, ale bez pomoci se stejně asi nezaobejdeš. Leda že bys tomu věnoval hodně času. Než se spamatuješ, aby Ti chyběl nějaký CI modul, několik let je pryč a budeš kupovat nový receiver..

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Bral jsem to poměr cena výkon. Za cca 100kč ma člověk hafo programů včetně prémiových. U IPTV co jsem koulal tak je balíček z cca 70 programů.Jestli je hloupost co říkám tak se rad poučím. Jinak máš pravdu. Nevím o tom nic, ale proto se ptám tady na názory než něco pořídím.A bez pomoci?? To je snad jasný.. Ale nejsem ten kdo nehledá a nezajímá se!! Ještě jsem tam pak dával jeden box co jsem našel.. Jinak mas pravdu v tom ze to je něco noveho a bude s tím dost trápení a ze třeba za pár let budu kupovat nové zařízení, ale skylink který mám teď tak meni podmínky (to jsem psal) a věřím tomu ze ted bude tahanice o zákazníky.. Protoze řada lidí budou přecházet na pozemní a to bide mít vliv na cenu :-) každopádně děkuji za názor..

Lucky323
Registrace: 4/2021
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucky323

myslim ze ty dva pozadavky jsou neslucitelne,alespon prozatim,kvalitni prijimac T2/S2 a zaroven kvalitni prijimac na iptv, zadny univerzalni pristroj neexistuje,takze si bude nutne vybrat cemu davam prednost a nebo zmenit pozadavky.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lucky323

IPTV kterou máš přes M3U z Aliku tak u linuxových boxů nastavuješ streamy přes dreamboxedit do FAV skupin, tedy jsou v seznamu programů mezi DVB-T2 a DVB-S/S2 a není třeba žádný doplněk. Tady se přenáší obraz i zvuk po internetu takže parabolu nepotřebuješ. Vyzkoušel jsem těch čínských IPTV několik, ale někdy bývá poměrně nestabilní, třeba jsem se setkal s tím že během nahrávání nešlo sledovat jiný program (ani ten nahrávaný) jinak nahrávání spadlo a to mám net 100mbit (reálně kolem 80), taky jsem měl jednou cca 2hodinový výpadek a technická podpora nefungovala. Navíc tam často není dostupné EPG.

Sdílení funguje na tom principu že máš spuštěný Oscam a z něho se připojuješ na virtuální kartu na vzdáleném serveru. Většina poskytovatelů nabízí free test kdy ti na 24 hodin odblokujou jeden program. Parabolu musíš mít připojenou a funguje standardním způsobem. Je to spolehlivější než IPTV ale zase tam toho není tolik.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

Na co potřebuješ T2 a zároveň S2 a IPTV.....?

Na pozemko ti stačí jakýkoliv settopbox nebo notebook s USB tunerem.....a budeš mít i IPTV.

Na satelit jako 4k...?Co tam dávaj českýho ve 4k?

Pokuď si platíš Skylink,tak nevymýšlej nic dalšího.....

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

Za rady ohledně cardsharingu se tu dává BAN. :laughing:

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: univerzální přijímač DVB-T2/S2,IPTV

Riešia to aj rôzne pluginy ako treba Xstreamity a nepotrebuješ žiadny IPTV prijímačR^

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

Osobně se mi zdá

ta Zgemma H9 Combo vhodnější než Qviart Lunix 4K.

Qviart pouze 2-jádrový procesor/Zgemma 4-jádrový,

Qviart RAM1Gb, Flash paměť 4Gb/Zgemma RAM1GB, Flash paměť 8Gb/

Qviart bez čtečky Micro SD karet/Zgemma se čtečkou Micro SD karet.

Qviart bez WiFi (nutno dokoupit usb adaptér)/
Zgemma 2x Wlan anténa, už zabudována pro připojení na WiFi.

Ohledně ostatního "vybavení",(pokud jsem nic zásadního nepřehlédl), tak už stejné u obou přijímačů.

Tedy za mě bych bral asi nejspíše tu Zgemma H9 Combo
;) R^

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Prepáč, ale nemýlme ho už. Nech si to začne on sám a potom príde nato ako to funguje. Rýchlosť internetu sem miešať zatiaš je zbytočné. Ja mám 1GBs a o tom, že či je 100 alebo 300 je potrebné zvyknem hovoriť len pri problémoch. Pri internetu treba brať do úvahy čo je kde všetko pripojené. Ak by si mal aj smart domácnosť, zopár iných zariadení pripojených zopár mobilov a pod. tak tých Tvojich 100 MBs nestačí a je je veľmi málo. Na sledovanie 1 IPTV kanála a nič iného to bohato stačí.
"něho se připojuješ na virtuální kartu na vzdáleném serveru." pripojuješ sa na skutočnú kartu, ake je to spoľahlivý cardsharing za čínske (nevhodné slovo) by som neplatil nič, tie čínske (nevhodné slovo) platia aj na linky z aliexpressu. Keby ľudia si prepočítali, že ako im vychádza legálne predplatné a normálne IPTV tak by prišli nato, že čínske (nevhodné slovo) vyjdu drahšie ako legálne. :))) :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kamil_k4

S2 potřebuje zřejmě na nějaký zahraniční kanál, protože u něčeho zjistil že by na CZ/SK lokalizaci čekal příliš dlouho a taky by se ji nemusel dočkat vůbec (mi se tohle stává pořád). Nevím jak to bylo před 20 lety kdy tady na foru přijímal zahraniční kanály každý a udivuje mě že ani v roce 2021 není CZ/SK lokalizace standardem. Ty jeho požadavky by měla splnit většina linuxových boxů. Ano, 4K programů stále moc není pokud nepočítám Astra Demo, NASA UHD a QVC, ovšem sehnat lepší box bez 4K je prakticky nemožné.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

4k , tých je kopa , ale len cez iptv .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

kristian1

ja som to tiež kedisi riešil cena a vykon a natrafil som na prijimac EDISION síce nie 4K a nie ARM procesorom lebo vtedi nebolo toľko plugins na ten procesor MIPS BROADCOM ale mam tam 1GB RAM, 1 šachta na kartu aj CI modul, Wifi+Bluetooth v sebe, 3 Tuneri všetky v HEVC h. 265 a treti je hybridní DVB S2/T2/C. A JE TO LINUX prijimac takže aj na iptv. A vtedi to stalo 210€.som sním spokojní. A otpoved pre Lucky323 ohľadom pozemneho DVB T2 ak tam v setingu nemáš správne frekvencie pre Európu nemusí ti správne naladiť stanice aspoň u mňa bol problém. Potom som to vyriešil správaním seting.

joki741
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

@joki741

V dnešnej dobe pri linux stb a použití DVB-T/T2 tunera je naladenie programov z terestriálu úplne jednoduchá záležitosť. Stačí pri ručnom vyhľadávaní zadať správny región - zvyčajne je to Európa,Middle East atď + správne nastavenie typu tunera (DVB-T2) a stb si z prehľadávaním hravo poradí. Podobne je tomu aj pri automatickom vyhľadávaní. Základom je mať správne nakonfigurovaný tuner pre terestrial.
;)
Ak máš dobrý signál na antennom vstupe tunera, tak nevidím dôvod, prečo by stb pri vyhľadávaní programov nevedel nájsť programy.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra