Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Plastové nesmysly, vydávané za antény

Zdar. Může mi někdo ze znalých potvrdit, že někdy někde fungovaly ty plastové zmetky, vydávané za super antény, co si teď lidi kupují v elektru a pak volají, že by to chtěli jen doladit, aby to nekostičkovalo? Tady u nás snad byla nějaká prodejní akce - jenom tento týden jsem shazoval ze střech 4 tyhle potvory a měnil za opravdové antény. A další teď volal. To bylo divení, když jsem mu vysvětlil, že vyhodil litr do luftu. Už jsem to nevydržel a napsal i Emosu, aby s těma bazmekama přestal blbnout lidi, ale fakt už si musím upustit páru alespoň tady. V elektru prodají suché z nosu, nakecají, že na tuhle věc chytí i New York a lidi na to skáčou s rozběhem. No a pak přijdu já, hodím to do popelnice, namontuju fungující anténu a jsem neřád - chci za to peníze. Ale když ten prodavač v elektru říkal.... :-/

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 432
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

no , podľa tvojej registrácie , si v obore úplná špička .len to tvoje ikvé je špičkovo plastové ,že dokáže vypľuť taký nezmysel a ešte sa stým aj pochváliť .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

Diaboltpův příspěvek chápu a souhlasím s ním. Smysl tvého mně ale uniká. ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

ako že uniká .
cb21 , to v roku 2008 už chytal na víko od bojleru.

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

cb to chytal na poklici od hrnce
a ty si kterej replikant ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

ja sem si koupil kdysi tu sedou ploutev od emos, ted se to prodava pod jinou znackou evolve nebo strong?
a fakt to stoji na h..o, sice jde nalasit ale s nekterymi muxy byl problem napr. ten kde je nova action. ale zas na druhou stranu bydlim daleko od vysilacu, a mozna kdo bydli cca15km od vysilacu tak to mozna i funguje.
jinak jsem to rozebral a nestacil divit jsou tam jen dve kovove tyce asi o prumeru 0.5cm.

alien777
Registrace: 8/2020
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:Plastové nesmysly, vydávané za antény

No vidíš a funguje to.. ;)

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Diaboltp

Dokud to budou lidi kupovat, budou to obchodníci prodávat. Je to prostě o tom, že lidi jsou naivní a nechají se obalamutit. Ten obchodník za nic neručí, tak může slibovat do alelujá!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Diaboltp

Ty plastové zmetky nikdy pořádně nefungovaly! V dobách analogu se prodávalo UFO, jenže obraz byl většinou duchatý a zrnitý. V horším případě to fungovalo jako rušička a vyrábělo to hromadu fantomů. V digitálu to většinou nefunguje vůbec!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

Bohužel už jsem narazil i na plasťáka, který krásně kmital a dělal radost mnoha sousedům. Jeden elektro řetězec dokonce nabízí instalaci této skvělé věci k nové televizi. Neber to za 6 stovek. Na Bruma nemá cenu reagovat...

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 432
Odpověď v diskusním vlákně
 

@alien777 píše:

...a mozna kdo bydli cca15km od vysilacu tak to mozna i funguje...
:))) :))) :)))
Tak na takúto kombináciu zabudni!
Ten signál z tej antény bude tak prebudený, že stb, resp. TV ten "elektromagnetický bordel" nebude vôbec detekovať, ako signál!
;) ;) ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

ty nepoznáš oneeeee- ho?? :lookaround: :)) :))

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

No vidíš a mě to cca.14km od Brna přes Octagon SF8008 funguje bez problémů.DVB-T2 mám jako zálohu,o anténě uvažuji.

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Diaboltp

bratovi to cca 16 km od banskej bystrice taktiez funguje bez problemov je to skor antena na rovinaty teren

vlado 07
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 466
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

tyto plastové nesmysly občas někde někdy někomu zafungují a proto nelze tvrdit, že by vůbec nefungovaly, takže se to bude vesele prodávat dál na věky věků...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

... a pokud jde o to, kdo by s tím měl něco dělat, tak nejspíš by to měli být provozovatelé pozemního vysílání, kteří by měli mít zájem na tom, aby obyvatelstvo mělo v co největší míře bezproblémový příjem a využívalo jejich služby... Tudíž je asi na nich, aby zajistili nějakou propagaci a osvětu ohledně vhodných samodomo přijímacích antén (když už je u nás taková "tradice", že instalace příjmu pozemní televize nevyžaduje žádnou odbornost a zvládne to každej jouda nákupem antény v hypermarketu...).

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

Stačí se mrknout na základy šíření TV signálu a základy fyziky.
Marketing je silná zbraň, pro srovnání s anténou tohto typu stačí třeba Kosmodisk.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 929
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Plastové nesmysly, vydávané za antény

Marně čekám, že se dozvím, co je to OPRAVDOVÁ ANTENA. Zatím jenom plastový kecy.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

tak b.lb.ci

chtěli ušetřit za anténáře,dobře jim tak

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

opravdová anténa pro kanály 21-48: XmuX 21Y,Emme Esse 45UC, Alcad MX-047. Stačí ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radbarto

Fungovať môže, nehádam sa - ale!
Funguje bezproblémovo na všetkých MUXoch, pri každom počasí? Pretože neviem, či vieš, ale aj pri terestriálnom príjme signálu nastávajú situácie vďaka počasiu, keď sila/úroveň signálu kolíše, t.j. nemá stále tú istú hodnotu. Samozrejme toto kolísanie signálu nie je veľké, t.j. nie je až v takom veľkom rozmedzí ako pri sat príjme signálu. Ale je tam! A takéto kolísanie signálu móže spôsobiť aj prebudenie signálu!
Príklady z praxe:
V začiatkoch DVB-T vysielania, keď mnoho ľudí chcelo príjmať toto vysielanie boli bežné, že ľudia použili lacné poľské sitá, ktoré mali samozrejme aj zosilňovač. V takýchto prípadoch často dochádzalo k tomu, že táto anténa fungovala, prešla jeseň, zima, prišla jar, prvé letné dni a hľa, signál z antény začal kostičkovať! Zvýšila sa o pár decibelov úroveň signálu vďaka suchému a teplému počasiu a už zosilňovač v anténe začal blbnúť.
Ďalší príklad - vzdialenosť od vysielača cca 11km, vysielač za miernym kopcom, bez priameho výhľadu, signál príjmaný pasívnu smerovou yagi anténou. Sila signálu podľa teplomerov stb okolo 76% - prišli jesenné/jarné hmly a signál vystúpil aj na 84%.
Poznámka na záver: Pri použití klasickej smerovej vonkajšej antény v pasívnom prevedení je zaručená jedna vec, t.j. takto príjmaný signál nemôže byť v žiadnom prípade prebudený a tým pádom nemôže byť znehodnotený!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

"Smysl tvého mně ale uniká"
Jak unika, co unika?
Smysl je jasny - osobny utok s cilem znevazit Diaboltp. To Brumo dela casto.

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Tak ještě pro pořádek ty NEOPRAVDOVý.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romanss

píš k veci a mňa vynechaj .
máš predsa milion skúseností ,koho zhodiť .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

napr. zn. ISKRA R^

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

je toto Greentek E2169U2710N dobra antena?

🔱3CY🔱

mirny
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 1 063
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra