Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Octagon SF8008 Twin DVB-S2X

Zdravím chcel by som sa s Vami poradit.
Budem veľmi nadavat ak prejdem na tento prijímač z dreamboxu 7020HD.
Dream už ma zopár rokov a má neustále problemy s tunerom , potrebujem to zameniť ale hladám niečo lacnejsie nakolko sa na nom využíva len cccam a používa sa max 2-3x do mesiaca , ináč je v standby režime .

Prípadne aký image doporučujete do toho octagonu ak ho kúpim ,
prípadne čomu sa vyhnut, alebo aku mašinku (linux) doporučujete

Dakujem

norberto15
Registrace: 12/2017
Příspěvků: 119
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 Twin DVB-S2X

tak dik všetkým, niečo si už vyberiem

norberto15
Registrace: 12/2017
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

Octagon SF8008 Twin DVB-S2X

Octagon 8008 je slušná mašinka, s o.i. možnosťou multibootu medzi E2 a OS Define.
Pomer cena-vykon vynikajuci.
PS.Ak si používateľ VU+, nečítaj nasledujúci text. Požičal som ho na skúšku človeku, ktorý má doma 3ks VU+ (Duo,Zero,Solo2). Odskušal ho a povedal,že VU-čká nahradí Octagonmi. Vo VU+ mal v minulosti VTi,BH, ... a nakoniec mu stačí OpenATV v Octagone.

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Rasto

Nevěřím. Tak proč ty VU+ kupoval. Asi už je pohodlný něco nastavovat.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 950
Odpověď v diskusním vlákně
 

@norberto15

není zač,tvoje volba

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

Ked kupoval tie VU+ , SF8008 ešte nevyrabali.
VU+ v dobe svojho vzniku boli velmi dobrá konkurencia k predraženým DM.
Postupom času VU+ znižovalo výrobné naklady, ale cena pre koncových užívateľov nadol nešla, a to je voda na mlyn pre prijimače s HiSilicon procesorom od rôznych "výrobcov".

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

Norberto

Jenom se zeptám, co používáš na tom dreamu za image? Na to, co popisuješ, by měl v pohodě stačit dm7020, toho octagonu mimochodem je na to škoda, za ty peníze je to velice dobrý receiver. Pokud je opravdu problém v tuneru, tak ho z nějaké 800-ky za pár korun vyměn. Mně 7020hd s imagem newenigma2 normálně "zhasla" receiver, po přeflashování na unstable jede v pohodě. Za pokus nic nedáš...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@norberto15

Ak chceš len s jedným tunerom tak VU+ Zero 4K. Dobrá podpora a dokonca to má aj CI+ slot na modul. Nikdy nevieš, čo bude. Ja som už prešiel na moduly a streamujem. Octagon SF8008 nemám, lebo nemá slot na modul, ale mám Qviart Lunix 4K a VU+ Zerok 4K. Fungujú bez problémov s dobrou podporou.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 071
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

ahoj , vyskusal som rozne image , ale asi najstabilnejsi je experimental , vymenil som aj tuner a stále problem, v servise povedali že podrbané kondiky či co , ale že to nemá zmysel už do toho investovať
tuner som kupoval za nejakých 60€ či ako a nič z toho , skoda dream je fajn , fungoval som na nom roky , ale ako som pisal nechcem davat už vela penazi do stroja , kedže sa malo využiva .
Prípadne ak by ta niečo napadlo kludne mi napíš sz.
Dakujem

norberto15
Registrace: 12/2017
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@norberto15

Ešte som si všimol, že prijimač používaš málo - "používa sa max 2-3x do mesiaca , ináč je v standby režime."
Aj preto bude vhodnejší SF8008 (resp. HiSilicon proc.), nakolko jeho spotreba elektrickej energie je oproti Broadcom procesorom polovičná.A v StBy možno aj štvrtinová.

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Rasto

Tvl ďalší octagonista. Kamarát, hisilicon pokiaľ neodpojíš od zdroja, tak môžeš na ňom variť kávu, a môže byť aj v neviem akom StBy.
Ale kdo chce kam, pomôžme mu tam...ale potom tu norbertko nebač, že ti nejde to alebo ono, a že máš teplo v izbe.

baltik
Registrace: 6/2019
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

@baltik

sorry kamo, ale nevidim žiaden tvoj zmysluplný komentár k mojej požiadavke, každy sa snažil nejak pomôcť, prípadne poradť a ty len haníš každého kto používa octagon.
Ved každý mame ine priority a množstvo penazí ktoré chceme investovať do takýchto zariadení, nemyslím si že octagonaky budu také zle, samozrejme treba rátať že nebudu na rovnakej urovni ako mašinky za 300-400€

norberto15
Registrace: 12/2017
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 Twin DVB-S2X

kup ten octagon v ellanu dojde ti nastavený, budeš spokojený

r3ady
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 14
Odpověď v diskusním vlákně
 

@baltik

Bud klameš, alebo si ten prijimač nemal v ruke. By som chcel vidieť ako si varíš kávu na niečom, čo v chode ma odber 9W a v StBy 4W. Ked si uvedomíš, že časť tepla z tejto spotreby je vyžiarená cez externý napajací zdroj, tak na prijímač bude ešte menej. Uvedené spotreby som meral dnes na dvojvstupovom SF8008.
Osobne mám momentálne doma dva dvojvstupové SF8008 - nič také ako popisuješ sa nedeje. V blizkom okolí mám cca 10ks SF8008 a Zgemma H9.2S, a nikdy som sa nestretol s tým čo popisuješ.
Na GI LX3 (Broadcom BCM7424), ktorý tiež vlastním je to už horšie, bez externého fanu by už bol na zbernom dvore.

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

@norberto15

Prave toto, že mašinka za 100,-Eur dokáže viac ako mašiny za väčšie prachy, vie mnohých nasrdiť a potom tu píšu nezmysly.
Sám som mal, resp. mám doma prijímače v cenách cez 300,-Eur ale dokážem férovo priznať, že SF8008 je dobrý prijímač a v mnohom aj lepší ako tie drahšie.
Jediné čo mi na ňom vadí je, že nemá FBC tuner.
Taktiež nemá CI slot, to mi však vadí najmenej.

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 935
Odpověď v diskusním vlákně
 

@r3ady

ok, tak mam aj v plane, ale myslim že radsej zoberiem čisty , veci si tam nahadžem sám

norberto15
Registrace: 12/2017
Příspěvků: 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@baltik

pleteš si Qviart Lunix Combo na Broadcomu s Octagonem. Kávu můžeš vařit na Qviartu, ten smrdí při provozu spáleninou. Octagon 8008 je na tom s teplotou tejně jak tvé Amika - cca kolem 40°C nad procesorem, v real. stabdby teplota okolí. ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

@norberto15

jak myslíš :)
pokud si sám dokážeš nastavit oscamy na všechny typy providerů
mě to za tu práci nestojí proto už roky beru satelity tam , doma doupravím během 10 minut aby byly k obrazu mému a hotovka + update pro ty satelity od nich navěky, za mě není co řešit

r3ady
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 14
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra