Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Kvalita obrazu Sat - DVB-T2

Koupil jsem si TV Samsung QE43QN90B a zapojil DVB-T2 a satelitní přijímač VU+ ZERO 4K s kartou od Skylinku. Je zajímavé že obraz přes pozemní síť je kvalitnější něž přes satelit. Přemýšlím jestli nemám satelit prodat a koupit dekódovací modul CAM 803. Nemá někdo s tímto modulem zkušenosti?

Lapid
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 102
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kvalita obrazu Sat - DVB-T2

Pozemák je rozhodně kvalitnější u HD programů než satelitní příjem od Skylinku. DVB-T2 jede v progresivu 50 plnohodnotných obrázků/s kdežto satelitní příjem DVB-S2 jede v interlace neboli prokládaný obraz 50 půlových snímků což je méně kvalitní. Další roli hraje datový tok, který je u Skylinku mizerný, překvapuje mě , že i u programů České televize. To snad ješte za CSLinku byl kvalitnější dat.tok.

Kamil
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kamil_k4

K očaři chodí pravidelně neměj starost. Je to jednoduché a nechtěl jsem se o tom rozepisovat. Dívám se jen přes satelit a při jednom výpadku Skylinku jsem přepnul na pozemák a oni si toho všimli. To jestli je integrovaný tuner S2 4K jsem se nikde v návodu nedočetl.

Lapid
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lapid

Typ tuneru: Duální, DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 (HEVC)

Podpora H.265 (HEVC): Ano

Standa2
Registrace: 5/2005
Příspěvků: 2 206
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kamil

No tak daj, aké máš tie dátové toky na tom tvojom dvb-t. Teraz je na čt-športe hádzaná 10Mb/s. A takéto bitrate je na čt_čkách(a nielen tam) už dávno. Tak tu láskavo negrcaj.

@Lapid...ty si zajdi k očnému, ale poriadnemu, čo ti tie buľvy riadne pomerá. Hádam to budú tak 3-4 dioptrie.

baltik
Registrace: 6/2019
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

@baltik

Drž se tématu a kašli na moje oči. Možná je to slovensky buĺvy to už nevím. Používám brýle a na to když někde potkám blbce zatím stačí a dokonce si se trefil do těch dioptrií.

Lapid
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@baltik

je jedno jaké má dioptrie,pokud porovnává jistě vidí rozdíly

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kvalita obrazu Sat - DVB-T2

A jaký je ten kvalitní HDMI kabel ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kvalita obrazu Sat - DVB-T2

Jsem odchovaný na ČB analogové TV, poprvé olympijské hry v Římě. Když jsem prvně viděl HD ready, také mne uchvátila možnost rozeznat jednotlivé vlásky na hlavě. Za roky jsem ze sledování kvality obrazu vystřízlivěl, a beru obraz v TV takový, jaký je právě vysílán. Nestarám se, zda právě sleduji satelit, DVB-T nebo jiný zdroj obrazu.
Sleduji děj a jeho obsah. Zajímá mne obsah, a když mne to nezaujme, tak to přepnu nebo vypnu.
Diskuzi na toto téma považuji za mlácení prázdné slámy. Jako by se ženské hádaly, která má hezčí šaty. Přitom všechny jsou slušně oblečené.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Standa3

Obsah Tě sice může vtáhnout do děje kdy zapomeneš na rozlišení atd., ale zejména pokud v TV sleduješ sport, přírodu... tak zážitek ze sledování je přímo úměrný kvalitě obrazu... tak to je. Opak tvrdí obvykle "slepci" kteří rozdíly už nerozeznávají... ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Ten je mu na 2 věci.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra