Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Koupě nové tv oled

Čauky chci koupit novou tv oled mám vyhlídle dva typy Sony 65A90j a Sony 65A83
k chci pouze na sledování filmů ve 4k ne na hry poradíte mi někdo kdo má tyto tv jakou

brumla
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 284
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 88
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

@edhunter

zalezi aj od toho kolko ma manzelka rokov.. 70 rocna dochodkyna sa 30 rocnej nevyrovna :)

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

LG ma neskutecne anomalni menu. ovladani katastrofa. a prave android vyhoda. OS LG k cemu ? vlastni zkusenost.
a ano vypalovani OLED-problem pouze starych modelu.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Ale zase je predpoklad že bude chutnejšie variť

edhunter
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

na to bych nespolehal, v 70 letech je spis predpoklad, ze uz bude vsechno dost presolovat a preslazovat... :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Já si pamatuju, že kdysi dávno bývaly problémy i s LCD displeji. Taky vypálené obrazy. Dokonce i u starých skleněných obrazovek. Ženská v kanclu používala starou T602 (kdo to nepamatuje, byl to starý český textový editor). Viděl jsem vypáleného Norton Commandera.

Ale je fakt, že to nebylo tím, že to měl někdo zapnuté dvě hodiny. Kvůli tomu se myslím dělávaly tzv. spořiče obrazovek, kde se neustále pohybovaly nějaké body nebo fotky. Ale kdyby se vám u televize zapnul každé dvě minuty nečinnosti spořič obrazovky, to by byla sranda, že? :))) :))) :)))

Asi by musel v té televizi být nějaký "spořič", který by třeba posouval obraz třeba o centimetr každou půl hodinu. Sice by to vypadalo během filmu (nevhodné slovo)ně, ale asi by to prodloužilo životnost. Ono prý se vypalují i tmavé pruhy po stranách, když dlouho sledujete 4:3 obraz. Což mi přijde divné. Opravte mě, jestli se pletu, ale já myslel, že u OLED se černá jeví černá, protože není vysvícená. Body by vlastně neměly svítit. Tak nevím.

Viděl jsem nedávno na Bazoši 3 roky starou OLEDku od LG, kterou někdo prodával za "výhodných" 15 tisíc s tím, že tam je vypálený pruh po ČT24.

Já myslím, že pro sledování filmů z Youtube nebo nějakého archivu cz je tahle televize ideální. U filmů se obvykle obraz mění často a body se nevypalují. Sledování televize, kde je na stejném místě logo stanice nebo dole běží nějaký pruh se zprávami, to asi moc dobré není.

Taky vadí intenzivní hraní her na konzolích, protože se vypalují různé lišty a ikonky, např. zobrazovače životů. Ty jsou stále na stejném místě. U konzolí je obvykle nejde vypnout (např. u PS4/5). U PC existují módy, které to vypínají.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 848
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Ještě si vzpomínám, že podobné informace jsem měl o Super AMOLED displejích na mobilech od Samsungu. Ty se prý měly taky vysvěcovat. Ale já ten mobil nikdy nepoužíval tak intenzivně, takže i po 8 letech je pořád displej jako nový.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 848
Odpověď v diskusním vlákně
 

@black13a

ale mas nejaky zdroj ze ty OLED jsou ciste OLED a ne QD-OLED ? neni to totiz to same

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Ako sa to vezme, alebo ako pre koho.
Pre mna je jedna z hlavnych vyhod LG OLED TV s WebOS prave ich operacny system, prehladne menu a skvele ovladanie cez DO.
Android a vobec cely Google pokladam za nepriatela ;)

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 965
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Jak ten Váš román román souvisí s TV SONY?

@ Jean Reno - LG menu je odlišné, pro někoho možná až odpuzující, faktem ale zůstává, že vše spěje mílovými kroky k Androidu, teď Google Android
@ Maneto - TV bez rozšíření Android - na Slovensku se prodává nějaký takový model SONY ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Mně dala TV SONY při prvním spuštění na výběr, jestli chci Google TV, nebo "hloupou TV". Údajně ta Google TV už pak nejde odinstalovat, jsem četl v nějakém testu .....

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

To je divný, možná jsem to přehlíd, ale nepamauju a to jsem poslední X85K spouštěl minulej tejden. Teď přijde nová XR, uvidim. A u starý sonky taky nepamatuju. Co je to za model?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Sony XR-48A90K

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

dočetl jsem se na stránkách SONY, že ten Google asi jde odstranit, píše se tam : "Pokud účet Google odstraníte, bude obnoveno výchozí tovární nastavení televizoru."

Ale v nějaké recenzi / testu to kritizovali, že to nejde. No ono pokud by se tím vymazalo nastavení / kalibrace obrazu, tak by mně to ale hodně naštvalo .....

Já zadal Google TV a zadal účet, ale jinak TV používám jako monitor, vlastně i uscaling dělá AVR, Dreamboxy atd ....

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

My kupujeme jenom SONy. Syn má 2, já taky druhou, brácha, ze´ták, sousedovi. Tahle střední velikostní třída pod 55 palců - aby to šlapalo a mělo kvalitu - tím myslím 4k+100Hz+Local dimming, tak hlavně jenom SONY. Je to rok co se sousedovi ženě zhoršil zrak že jí sebrali i řidičák, tak jsme sháněli 43 palců do nábytku, a jedině sony. Ostatní značky tu výbavu v téhle úhlopříčce neměly. A to soused to honil po vlastní linii a oba jsme se sešli na SONY.
Minulej tejden došla bráchovi KD-43X85K, velni slušněj obraz, jenomže my objednali XR-43X85K, na Alze došlo k omylu a poslali KD a teď se řeší reklamace, tak jsem zvědavej
Asi za půl roku budu kupovat SONY 65 palců a jsem na vážkách jestli A nebo X.
V rodině máme 2 telky KD-XF9005, 55 i 65 palců a ta větší se mi zdá má lepší obraz. Maká 3. rok a pohodě
Ta nová SONKA, co poslali bráchovi omylem má 2 ovladače, wifi bez problému, velmi čistý a jasný obraz a kalibraci zvuku přes mikrofon DO. To mě překvapilo a musím říct že to funguje nad očekávání. Znatelný pokrok - ten nezastavíš.
Volala mi sousedka že má nový panasonic a neumí to nastavit, koupili něco za 7 tisíc a nedá se na to koukat. Prodavač když vidí důchodce, tak Ti doporuší leccos.
Dneska jsem byl v Planeo a prodavač mi řekl, že SONY nemají vůbec v nabídce. Už několik roků. Nechápu proč se SONY takhle zatracuje.
Ty píšeš že máš s tím procesorem XR, jsem na to zvědavej až to přijde ale na serveru covybrat.cz píšou že panel 10 bit je až od X90K, my objednali X85K a to je 8 bitů a i obrazový procesor je jen X1. Prostě větší televize mají lepší HW i SW. Brácha to chtěl kvůli místu v nábytku.
Uvidíme.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Já měl do teď PDP Panasonic 46", funguje už dvanáctým rokem, i když po 2,5 roce odešel zdroj, pak už nic. Větší jak 50" nechci, to by mně z ní rozbolela hlava po delším sledování, vzhledem k pozorovací vzdálenosti. Co jsem tak vysledoval, tak SONY jednu dobu na TV celkem dlabala, některé modely se montovaly v Brně ve Wistronu, na stejné lince s jinýma nic moc značkama, a montovali ji tam brigádníci za pár šupů. Chtěl jsem zůstat u Panasoniku, a ta cena za slušný model 42 000 se mi zdála moc, tak jsem objednal loňský model OLED za 23 000, ale přivezl ji TopTrans s proraženým kartonem, tak jsem ji nepřevzal, a to byl asi poslední kus v ČR. Pak slevnili tu SONY ze 42 000 na 33 500, tak jsem ji objednal, a spokojenost. I tak moc drahá, ale časem hádám budou ještě dražší vzhledem k inflaci.
Obraz má luxusní, vánoční pohádky na ČT (DVB-T2) působily úplně jiným dojmem, jak na PDP. Co jsem četl testy, tak Panasoniky OLED mají taky dobrý obraz, SONY má údajně o něco lepší upscaling, ale ten nakonec vlastně nevyužívám, ten zařizuje AVR, PC, sat.přijímače ....
Měl jsem obavu, jak bude na 4K panelu vypadat SD signál, ale i z toho je obraz čistý. Zkoušel jsem i nějaké vlastní ripy z VHS a taky v pohodě, až nečekaně .....
Jen ta cena je dost vysoká, a srovnatelný Panasonik model 1500 zatím ani neslevnili a stojí 42 500 Kč.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Ty pohádky byly luxusní i na 55-65 palců LED.
Na VU+ mám nastaveno na HDMI výstup 4K a taky obraz jako víno, hlavně Němci, Francouzi a Italové.
Sony dlouho podporovalo jenom formát MP4 a to bylo k zoufání. Zkušenost na staré Sonce. Všechny pohádky pro děti jsem musel konvertovat. Pro laika dost problem. V Plzni bylo Sony Centrum a museli ho zrušit, ten formát byl jednou z příčin. Ale už před více jak 10ti lety měly perfektní DLNA, přenos z mobilů a po síti z pécéček super. Jak po wifi tak drátem.
Dneska kazí pověst SONY hlavně prodavači, nevím jak to mají s provizema, ale nabízejí všechno kromě SONY. Ani si ty lepší modely neberou na krám
Planeo je neprodává vůbec
Zajímavý je, že ještě předloni každej druhej nadával na Android, dneska to chce kažej. Sonka umí s aplikacema leccos, ale někdy nestačí paměť a musí se promazat mezipaměti. A pak podržením tlačítka vyp restart. Ale jinak super

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Planeo SONY normálně prodává, měli u tu co jsem koupil, i když já ji koupil jinde. Mrkni se na jejich e-shop, mají spoustu SONY elektroniky.
Já TV krmím přímo z PC po HDMI, jako druhý monitor. Jinak satelitní přijímače jsem taky přenastavil na 2160p, a zvládá to dobře i Octagon SF8008, i když u něj jsem kvůli tomu musel změnit image z OpenHDF na OpenBlackhole.
S prodavači mám taky podobnou zkušenost, ale ještě z dob před nástupem e-shopů, kupoval jsem DVD přehrávač, vybral jsem Panasonic a oni se mi snažili za každou cenu vnutit LG. Říkal jsem jim že nechci přejmenovaný Goldstar, a oni že jak jsem na to přišel, že je to Goldstar atd .... Lucky Goldstar :)))
No ateď mám v té SONY téměř jistě panel od LG, no, Panasonic je taky používá :O

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

Na krámu Planeo mi včera řekli, že SONY nevedou. Jejich E-shop neznám

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

Mám XR-55A83J a nič také som tam na výber pri prvom spustení tv nemal

edhunter
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

díval jsem se na stránky SONY a postup u Sony XR-55A83J je stejný jako u mého modelu. Buď se nastaví a zadají přístupové údaje u Google, nebo je z ní takzvaná nechytrá TV, při odstranění účtu se TV nastaví do továrního nastavení ( dle stránek SONY )

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

To továrko je celkem jasný - vymaže se odkaz na účet a obraz a zvuk skočí do základního postavení, ale že by přestaly fungovat appky, vyhledávání, tube, internet - to se mi nezdá. Někdy to zkusím

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

Planeo nema Sony ? a kde jste tuhle pohadku slyseli. mozna tak nekde na vesnici. Planeo normalne Sony vede a samozrejme Sony tv ma i na svem eshopu. staci se podivat. tady se clovek dozvi veci. Planeo nema Sony. skylinklive je doplnkova sluzba. :))) 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

což o to, aplikace atd..., to by mně nevadilo, ale zřejmě se vymaže i kalibrace obrazu, a musel bych ho seřizovat znovu ....
Kritizovali to v nějakém testu, českém, že když si něco nainstaluješ v TV, že to nejde zase snadno odinstalovat. Já to každopádně zkoušet nebudu :)))

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Koupě nové tv oled

tak televize 55" 65" za 50 000 se vam zda draha ? no pokud by se pokracovalo v trendu konce devadesatych let tak dnes ty stejne televize stoji 150az200 tisic.! ale alespon by tam byla nejaka kvalita a vydrzelo by to minimalne 10let. kdezto dnes je z toho cistej "spotrebak" na chvili.
jinak Sony dokud to vozili jeste z Belgie tak to byla kvalita,ale ted co se to dela na Slovensku tak uz na to lidi hodne nadavaj a jsou s tim problemy,mozna proto to ty prodavaci nepodporuji.
a jinak dnes tv bez androidu to uz si ani nedokazu predstavit. to by k tomu musel mit kazdy nejake hodne kvalitni MMC. 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Včera mi to takhle vypliv prodavač v Plzni na krámu Planeo na Roudné. Už podruhé, poprvé před rokem. Na vesnici jsem to nepoptával. Možná je to specifikum provozovny, já to zkoumat nebudu a je mi to jedno. Kdo hledá kvalitu tak si jí najde.
Že je Sonka spotřebák na chvíli. . . :laughing:

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 88
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra