Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

Multimediálne centrá

Dobrý večer prajem. Potrebujem poradiť chcem kúpiť nejaký android tv box ako darček pre vnuka do 100eura podpora Horizon a Antik tv nejaké hry a aby bola dobrá podpora aj do budúcna. Mám vzhliadnutí Nokia Streaming box8000 darček Voucher iptv Antik tv a Sledovanie TV na 3mes.za 89,90€ alebo Homatics boxR android Tv darček Voucher Antik TV na 6 mesiacov za takú istú cenu. Kto máte tieto boxy poradiť môžete. Ďakujem

niglabi
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 117
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5 6 7
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

ja bejt neci vnuk, tak misto takovyho daru radsi uvitam bankovky. ja fakt nechapu k cemu by takova vec mladymu cloveku byla. fakt ne.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Nazdar,mam Homatics box R.Vyborna vec,doporucujem.

Sambucus
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 18
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

To bude aj pre druhé vnúčatá keď prídu ku nám v izbe kde bývajú je len tv z Dvbt a pozerajú cez YouTube v obývačke a tak chcem aby mali prekvapenie a vnuk je najstarší R^ l

niglabi
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

@niglabi

Nokia 8000

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 967
Odpověď v diskusním vlákně
 

@niglabi

A čo takto priplatiť a kúpiť im nejaký notebook? Veď dnešné deti "nesedia" iba na YouTube, ale kopec z nich už hrá zo svojimi rovesníkmi rôzne online hry. A taký notebook sa dá tiež pripojiť na TV.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy s E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 825
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Vnoučata si máte užít - třeba fotbal nebo mu povídat pohádku, lego kostky něco užitečnýho než zabít čas čuměním na telku.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

miesto toho aby ste poradili-moralizujete. ASi vie prečo to chce, čo ak to ma preto aby mali pred spanim si pozrieť nejaky edukativny program?

tomko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 337
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

@tomko to napísal aj za mňa!Ale ďakujem za odpovede. Len som pozeral tá Nokia je váhou o niečo viac čo sú tam iné súčiastky len tak okrajovo.

niglabi
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nokia 8000

Má jenom 2GB paměti.
Podpora rozlišení 4K, ale nikde jsem neviděl rychlost LAN. Ta může jet jenom na 100Mb.
Wi-fi je u MMC paskvil.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

@niglabi

Mám Nokii 8000 a jsem s ní spokojený.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 111
Odpověď v diskusním vlákně
 

@niglabi

Homatics BOX R - ten kup, je lepsi ako nokia, nokiu radi pretlacaju v ellane ale skratka toto je lepsie, zahraju si na tom aj hry, samozrejme nie take co zvladne shield, urcite treba gamepad, napr. iPega 9128 Bluetooth Gamepad Black KingKong

na taky minecraft a xy hier to staci

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Ja cekam od vanoc na novinku NOKIA Streaming Box 8010. Mel byt na trhu po novem roce ale vypada to ted nejspis na druhy tyden v breznu. Laka me na nem podsviceny ovladac. Pokud nechcete cekat sahnul bych asi po Homatics Box R Plus.

DM 920UHD, DM 7020HD, DM 7020s, SG 2100

Josef35
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 253
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peterkozel

Jak to švihá se 2GB RAM?
Co 4K streamy na LAN 10Mb/100Mb?
Bufferuje streamy do cache pro případ, že nestíhá přehrát streamy ve 4K nebo jede napřímo a seká se když kolísá připojení (u providera)?

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Josef35

NOKIA Streaming Box 8010.
4GB RAM je základ, konečně.
Opět jsem nedohledal rychlost LAN. Pokud se nechlubí 1000Mb, tak se obávám, že jsme na staré 10/100. :(
4K nutně neznamená autoamticky 1000Mb LANku.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy-3/multimedialne-centra/android-boxy/item/recenzia-nokia-streaming-box-8010 má tam 1Gbit , koniec februára by ho mali mať

Janci19
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 599
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Čo máte s 1Gb lankou?
Idete ostošesť kopírovať súbory z a do boxu?
Nie? Tak čo riešite? Na streaming z hocičoho úplne stačí 100Mb.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 441
Odpověď v diskusním vlákně
 

Multimedial centrum

Ahojte, toto sa vseobecne tazko radi, vela ludi, vela roznych "chuti" :-)
Ja osobne Nokia 8000 som mal, ale vratil som ju, ma starsi procak ako Homatics Box R - tento ma S905X4 a Nokia ma S905X3 - rozdiel je tusim v podpore AV1 ci ako sa vola ten codec. Velkost RAM 2GB staci. Ale Homatics mi prisiel sviznejsi.
Ak je obmedzenie dane cenou v tom pripade Homatics Box R, ak nie je cena velke obmedzenie, nvidia tvshield. Ale skor pro verziu ak by to malo sluzit aj na hranie. Ja som sa k TV shield vratil lebo Homatics mi blbol zvuk, vzdy ked som ho vypol(standby rezim myslim,nie tvrde vypnutie), tak po zapnuti mi v KOdi ani za certa nesiel zvuk a ani v HBO max napr. Musel som ho dat restartovat aby znova cely nabehol. V nvidii tento problem nie je. Paradoxne nvidiu mam uz cez 3 roky a stale ma daleko vyssi vykon.. Ale aj ta cena bola cca 160€. Pro verziu doporucujem z dovodu moznosti pripojenia USB, co klasik verzia nema. Ale ta Pro verzia sla dajak moc hore cenou ze 250€. Takze to vyzera na ten Homatics... alebo Nokia 8010 ako pisu ini?? Alebo Tv Shield 2019 klasicky len nema moznost pripojit akekolvek usb..Ma LAN 1Gbit,Wifi,BT, HDMI a microSD karta.. na pozeranie staci.. Pripojit sa daju len Bluetooth zariadenia.. Tolko moje zhodnotenie a skusenost.

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 148
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Janci19

Super. Díky.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Aj mne sa viac pozdáva ten Homatics Box R má Android 11 proc.S905x4.A cena je rovnaká ako u.Nokie.

niglabi
Registrace: 4/2020
Příspěvků: 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Také čekám na Nokia 8010. Ale termín dodání stále posouvají
https://shop.atoselektro.cz/nokia-streaming-box-8010-4k-uhd-android-tv-multimedialni-prehravac_d520350.html

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Podle mě má Nokia 8010 lepší dálkový ovladač Než
Homatics box R.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

Také jsem dlouho hledal dobrý box. Vyzkoušel jsem více typů a vybral jsem TESLA XT 750. Včetně DVB-T s výborným tunerem pro slabý signál, Android 10, všechny apky fungují, včetně 02TV 2.0, Paměť 16GB. Bezva ovládač bez předinstalovaných zbytečných tlačítek Netflix, YouTube apod. a možností spárování i se starší tv. Stačí mi jeden ovládač. Jediná nevýhoda je prý ovládání Netflixu, ale ten nepoužívám. Málo kdy co doporučuji, ale tohle ano.

Dadan
Registrace: 10/2021
Příspěvků: 7
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

radsi bych deckam koupil notebook. ten uplne nejlevnejsi ma klasickej x86 procesor na kterym lze spustit uplne vsecko. vykonu to ma na rozdavani a k ty tyvce to pripojit jde taky kdyz na to prijde. ty neomezeny moznosti mnohonasobne predcej ten androidi nesmysl. a kdyz na to prijde, tak ten android na tom jde taky rozjet a androidi apky primo z wiru taky. takze nevim nad cim jeste premejslet :)))
jo uz vim. ten nejlevnejsi stal jeste pred 14dny pouhe 2a pul :))))) treba jeste nekde nejake maji :)))

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

nejlevnejsi notebook je cesta do pekla.

to uz radsej repasovany ntb, ktory stal povodne x-nasobok toho levneho.

ak chces len sledovat telku, filmy, ... android box je skvely

ak chces pocitac, kup si pocitac.

VU+: Zero, SoloSEV2, Uno4KSE, E-85 1W-28E, 110cm 27,5W, 115cm 36E

dbart
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 541
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multimediálne centrá

presne tak na zacatek jim staci nejakej levnej za tricet tisic a pojede na nem vsechno. 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5 6 7
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 160
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra