Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

vypnutí caid 0D96. konečně

podle aktualniho vyjadreni J.G. probehne vypnuti cryptoworks 0D96 do konce tohoto roku. jake budou důsledky ?
tyka se toto vypnuti jen karet ICE 01 s 10xxx nebo i ICE 01 s 42xxx ?
a jake jsou dalsi mozne dusledky ?
a co karty ČT ktere jedou take v 0D96 ? budou prepnuty do irdeto 0624 ?
a pokud by tedy "vypadly" i karty ICE 01 s 42xxx dojde k bezplatne vymene od skylinku za moduly nagra nebo to opet hodi pouze na zakaznika ?
hodne otazek. zadna odpoved. R^

a bude tento trend pokracovat ? napr zvysene zabezpeceni L2B. párováni. vypnuti irdeto 0624.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

Medard

Spousta lidí nahrává, já taky. Přijde mi to pohodlnější než to někde hledat, stahovat, registrovat se. A navíc to mám po ruce ihned po ruce, pár minut po začátku. Být ve volném čase závislý na internetu mi nedělá dobře:) To je můj osobní postoj, cokoliv IP mimo pracovní činnosti nemám rád. On Air...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 476
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Keď potrebujem, nahrávam aj ja, je to oveľa pohodlnejšie, než potom hľadať na streamovacích službách daný film, alebo seriál. Totižto všetky tieto možnosti majú svoje "za", ale aj svoje "proti".
Z názorom, že netreba používať nahrávanie, pretože aj tak všetko je na "streame" je zaostalý, zakrpatelý názor, podobne ako aj ten o tom, že čo budú "chudáci" zákazníci Skylinku robiť, keď im operátor vypne starší caid 0D96, lebo "chudáci" doteraz neboli schopní sa informovať o zmenách vo vysielaní Skylinku a taktiež si mysleli, že ak si pred XY rokmi kúpili nejaký low-end stb, či CA modul, tak im to vydrží a bude fungovať naveky.
:))

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

Ja nahrávam tiež občas. Napríklad včera koncert Olympic na ČT1... Dobrý koncert si pozriem rád opakovane..

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

Nahrávání ušetří spoustu peněz za prášky na nervy. Obzvláště ze stanic, kde je znemožněno přetáčení reklam.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 704
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

Koncert byl OK, ale nahrávat netřeba, je na archivu čt... :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

To je zajímavé, jak tady někteří lžou za každou cenu ve věcech, kde se jim ta lež dá snadno prokázat. Protože si "všichni" pamatujeme, jak to bylo.
1) Bavíme se výhradně o stb, které umí jen cryptoworks, nic jiného. Protože jen těchto přijímačů se vypnutí týká.
2) Takové přijímače snad dodával jen skylink, respektive jeho předchůdce. Ale připouštím, že mohl být k dostání i v běžných obchodech.
3) V dobách, kdy byly na trhu se o nich mluvilo jako o největších šuntech, které nevydrží ani do konce záruky. Pamatujete si ty diskuze?
4) Dnes, po 8 až 10 letech (odhadem) jsou stále v provozu? Tak byl to šunt, který nic nevydrží, nebo fantastický zázrak, který přežije desetiletí? Lhalo se tehdy nebo dnes?
5) Lidi, co jste to za syny a dcery, že nemůžete svým drahým rodičům koupit nový přijímač za pár stovek. Je to mí%n, než běžný nákup v potravinách. :8)

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

Hugocz

Vieš prečo nemôžu kúpiť nový box za jednu nádrž do autá ? Lebo to ich ego nedovolí že si SkyLink po min.10rokov dovolí vypnúť starý CAID 0d96.
ALE
týmto ľudia nemajú problém za tých 10rokov kúpiť 5x nový Android telefón ( alebo IPhone) kde výrobca po 2 rokoch napíše Not supported OS a čau . Tam sú ticho a kupujú sú telefóny od 300€ do 1200€ bez mihnutia oka .
Chlapy , ja teraz nestavam si SkyLink a nie som ich daky “tajný” agent ale pisat že nekúpiš box po 10rokov za pár kaček mi príde fakt mimo .
A čo sa týka PVR , každý Enigma2 s OSCaM alebo iným emulatorom zvládne aj 8 streamov nahrávať bez toho aby sa len zahrial.
Snad má tu nebudete teraz hejtovat že mám iný názor ako dav :8)

mercedes77
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 924
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mercedes77

přesně tak... :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mercedes77

lepsie by som to nenapisal R^ R^ R^

mjamriska
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 683
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

Asi jsem nějakej divnej, ale nechápu, proč autor vlákna napsal do nadpisu "konečně". Proč konečně, my na to nějak netrpělivě čekáme?

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

"konečně" konecne po 10ti letech. a to je snad "konečně". a kdyz to tedy neni absolutne zadny problem a nikoho se to netyka tak proc uz to neudelali davno ? resp podle me se to mohlo vypnout uz v roce 2016 kdyz se prechazelo z SD na HD.
jinak tedy me slo ciste jen o funkcnost tech karet ICE nic jineho. a pak vyhled dalsich moznych. ale samozrejme se to muze rozvinout.
k tem pristrojum,ono bude zajimave kupovat dnes novy stb kdyz toho k vyberu moc neni.
a co se tyka nahravani,nenahravam,a nikdy jsem nenahraval,a ani nechapu smysl toho nahravani,a nenahraval jsem ani drive VHS v 80tych a 90tych.
tož tak 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

jde pouze o karty ICE 01

co se tyka tech ICE karet. je to karta irdeto, ktera ted jede v cryptoworks verzi, podle me-pokud skylink vypne crw a na kartu posle kody v irdeto 0624 tak ta karta pojede normalne dal, je to tak nebo ne ? muze mi to nekdo potvrdit nebo vyvratit ? dekuji. a je rozdil mezi ICE 01 s 10xxx (pred vymenou) a ICE 01 s 42xxx (po vemene) ? dekuji vřele

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Tak a zase ti budem oponovať, tých stb je na trhu veru dosť, to že ty v tom nemáš prehľad nikoho nezaujíma, je to tvoj problém.
A na margo nahrávania - hochu, veď ty nevieš ani o čo vlastne prichádzaš!
Tie archívy stoja častokrát za milú Jarmilu. Zdegradované videorozlíšenie, životnosť toho streamu na serveri častokrát krátka a potrebuješ pripojenie na net. Domáce nahrávanie trebárs na HDD je v plnej kvalite originálu, na HDD vydrží potiaľ, pokiaľ ho nezmažem, nahrané video môžem upraviť napr. v PC a a nepotrebujem k tomu pripojenie na net!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vypnutí caid 0D96. konečně

Záleží hlavně na FW přijímače, jestli ICE karta pojede v 0624... u některých přijímačů např. Openbox S2-3 to lze přepnout v menu. Další problém je podpora L2B... :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

varoš, mmiriboy,

varoš-rekl jsem nechapu smysl a duvod toho nahravani.! pro me to zadny smysl nema. ty logiko.
mmimiroy-jak uz bolo receno nepotrebuju nahravat a nenahravam ani nehledam nekde ty tvoje streamy,to neni o kvalite,takze opet strela mimo, proc mi furt nutis nahravani a sledovani zaznamu. a tech pristroju opravdu moc v kategorii "kolenovrt1" neni. a ani ja pokud bych si ted kupoval novy stb v kategorii "standart1" nebudu vedet co si koupit, vsechno to slo strasne dolu.!

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@drobeček

konecne normalni odpoved. díky

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

To, že ty nevieš o vhodnom type stb, ako náhrada sa staré dosluhujúce stb nie je môj problém. Keby si si dal aspoň tú námahu a začal trošku študovať ohľadom stb, ktoré sú v súčasnosti v predaji, tak by si časom určite urobil iný názor. Len holt, ty si zrejme jeden s tých čo vykrikujú do sveta "dejte mi lidi, já to udělám..."
Pozn. To čo napísal nick "drobeček" ohľadom stb je stará známa vec a nikoho z nás "znalých problematiky" to neprekvapuje a ani neoslňuje. Proste nepovedal nič, o čom by nikto z nás znalejších nevedel.
Takže chlape - učiť sa, učiť sa, učiť sa - povedal V.I.Lenin!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

ááááá nejchytrejsi z nejchytrejsich mimiroy. proc mi porad cpes ty tvoje uplne mimo myslenky ? a lepe cti a chapej. mluvim uplne o necem jinem.
o tom co rika drobecek vim ale porad to stale neni odpoved na moji primou a konkretni otazku. a tu odpoved nejspis zna jen samotny skylink.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1 píše:

ááááá nejchytrejsi z nejchytrejsich mimiroy. proc mi porad cpes ty tvoje uplne mimo myslenky ? a lepe cti a chapej. mluvim uplne o necem jinem.

Aaaaa, ty si myslíš, že niekto z nás tu má funkčnú krištáľovú guľu a dokáže ti vyveštiť odpovede na tvoje otázky?
:laughing: :laughing: :laughing:
Veď napíš do Skylinku, priamo p. Glisníkovi, možno on má predstavu o tom, že ako to bude vyzerať?!
Ja si myslím, že ani on sám ešte nevie presne, čo sa stane po vypnutí caid 0D96. A potom ako o možných dôsledkoch môžeme vedieť my osratní, hmm?
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

""tyka se toto vypnuti jen karet ICE 01 s 10xxx nebo i ICE 01 s 42xxx ?
a jake jsou dalsi mozne dusledky ?
a co karty ČT ktere jedou take v 0D96 ? budou prepnuty do irdeto 0624 ?
a pokud by tedy "vypadly" i karty ICE 01 s 42xxx dojde k bezplatne vymene od skylinku""
1, vypnutie 0D96 sa 10x a 42x nijak netyka
2, mod rezimu CT karty nastavuje HW, nie poskytovatel signalu
3, karty 42x nevypadnu
:lookaround:

TBS5925 , Coolstream Zee2 , Dreambox 7020HD , WaveFrontier T90 , Gibertiny OP100 90E~50W

EnoSat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@starter12

Dobre môj, nápodobne...
Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@EnoSat

tak to je podstatna informace. R^
v tom pripade nechapu proc to tak dlouho prodluzovali ?!
díky

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@EnoSat

u toho bodu 2 ale predpokladam ze maji smlouvu ve ktere si CT stanovila zpusob a typ kodovani (crw,irdeto,) samozrejme tu smlouvu nebude mit problem novy general prepsat resp aktualizovat. mluvim tedy o kartach ČT prekonvertovanych z karet Skylinku. prime karty ČT nevim v cem jedou nebo jak to maji.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

cit:
"Spousta lidí nahrává, já taky. Přijde mi to pohodlnější než to někde hledat, stahovat, registrovat se. A navíc to mám po ruce ihned po ruce, pár minut po začátku. Být ve volném čase závislý na internetu mi nedělá dobře:) To je můj osobní postoj, cokoliv IP mimo pracovní činnosti nemám rád. On Air..."

mám to úplně stejně ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Prodlužovali to proto, že je spousta "jednoduchých" klientů SL kteří prostě jen zaplatí 1x ročně složenkou serpo (nyní mini), která se mj. furt zdražuje, a přepínají jen pár základních programů. Takoví ani nevědí o nějakých nových programech a že jim nejdou... a hlavně nic netuší o nějakých typech přijímačů a karet atd... Když jim to ale přestane hrát... tak je riziko, že se takový user na celý SL už dál vyprdne... Tzn. provider má dost dobrý důvod nechat běžet i předpotopní 0D96 který jinak ničemu nevadí...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra