Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

lg49uk6200

Zdravím, tuším že se to zde již několikrát řešilo, ale třeba někdo poradí něco nového. TV LG 49UK6200 mám připojenu koaxem k LNB 4 výstupy. Na druhém vstupu do LNB připojena jiná TV přes STB a motor. Na TV naladěn setting pouze Skylink 23,5E.
Pokud STB otočím přes motor parabolu na 19,2E, tak TV LG 49UK6200 pokaždé okamžitě vymaže ze settingu některé kanály - převážně ČT - 12344. Je prosím nějaká možnost, jak to TV zakázat?
Pokoušel jsem se samozřejmě nejprve udělat z TV zálohu settingu na Flash, ale bohužel při přeinstalaci zpět z flash do TV nikdy nenainstaluje kompletní sestavu kanálů, vždy nějaké kanály chybí nebo přebývají. Má někdo i s tímto zálohováním u LG TV zkušenosti? Díky.

Amper1
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: lg49uk6200

Najideálnejším riešením je použitie externého stb a na vstavaný tuner v TV sa vykašľať.
Mám doma niekoľko tv, ale na žiadnom z nich nevyužívam vstavané tv tunery. Jednoducho a proste, každá telka v mojej domácnosti je len a len "zobrazovadlo", nevyužívam žiadne smart funkcie a ani vstavané tunery a spokojnosť. Nemám žiaden problém - a to mám 2 paraboly a príjmam 8 sat pozicií.
;)

MasterSef
Registrace: 3/2023
Příspěvků: 50
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: lg49uk6200

Mám TV Toshiba, které prý má stejný software s LG. Při inverzích mi vždycky překopala nastavení příjmu. Musel jsem zakázat v Nastavení ladění aktualizace v pohotovostním stavu.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 433
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Amper1

Kouknul jsem na online manual k tv a píšou tam, že při vypnutí tv se aktualizuje seznam kanálů. Je možno to vypnout. Zde: http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w18_mr/dvb/Apps/w4.0_mr_e04/e_cze/settings.html

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 433
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: lg49uk6200

Lg mi už nesmí domu Rv

lglb
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 685
Odpověď v diskusním vlákně
 

lglb

Toť i můj názor a přidám ještě samsung

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

kanon69

... tak ti neví, "Kadle", co mám teda koupit :))

Mirko.
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 437
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: lg49uk6200

LG stále hledá stanice a proto se to při přetočení přeladí no všechno co jde po vypínat a stejně to málokdy pomůže

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: lg49uk6200

Ja mam doma LG OLED s WebOS3, pouzivam vstavany SAT tuner (3 satelity), mam zapnuty FastScan, pouzivam vlastne zoradenie kanalov. Od roku 2017.
A nemam ziadne problemy, ktore popisuju viaceri.
Okrem toho mam doma 2 TV Samsung (rovnake nastavenia) a tiez nemam ziadne problemy. Vsetko funguje ako ma - k mojej spokojnosti.
Zhrnutie: Ak novu TV, tak to bude jedine LG OLED, alebo by som este prijal (mozno) QLED Samsung. Nic ostatne neberiem, lebo maju len podobne, alebo horsie vlastnosti a nemam ziadne skusenosti s nimi.
LG a Samsung su znacky, na ktore nedam dopustit.
A externy SAT prijimac mi nesmie domov - je to zbytocne zariadenie navyse, nic podstatne nove mi to neprinesie a ako citam Diskusiu, furt tam treba riesit akesi aktualizacie, picony, reinstalacie, resety a co ja viem co este. Skratka: Ja spokojne pozeram a "externisti" instaluju a preinstalovavaju a riesia svoje problemy v Diskusii. Tak. :8)

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jeane

Musíš to brát i z té druhé stránky. Kolikrát taková reinstalace je zajímavější, než nějaká "ordinace", nebo "ulice", nebo jánevímcoještěvtételevizidávaj... :)))

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

:)))
Na moje stesti, u nas takove voloviny nebezi... Ale ve vseobecnosti mas pravdu.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 951
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra