Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Bíle kruhy na obrazovce

Prosím laskavě odpověď.
TV Phlips 43 sedmičková řada, tedy levnější asi 3 měsíce zcela pravidelně umístěné bílé kruhy o průměru cca 4-5 cm ve 4 řadách, při tmavé obrazovce neruší.
Oprava asi 3 tisíce Kč.
Má taková oprava po 5 ti letech provozu smysl, neobnoví se tento porouchaný stav ?
Jinak TV bez nejmenších potíží.
Děkuji za odpověď.

navrami
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 95
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Biele kruhy

Neviem či pomôže táto rada, ale mne v 6-ročnom TV 55pus6561 displej síce vydržal, ale zhorela mi základná doska a v autorizovanom servise mi povedali, že doska sa už dlho nevyrába a TV je neopraviteľný aj keď má displej plne funkčný.

Juri
Registrace: 3/2017
Příspěvků: 180
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

Existuje směrnice EU nutící výrobce držet na skladech náhradní díly po dobu několika let. Aby se nevyráběl další elektroodpad. Sousedi si museli kupovat nové tepelné čerpadlo právě díky nedostupnosti náhradních dílů.

F4turbo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 2 096
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

U mé tv Philips 43PUS6101/12 se mi objevily 4 světlé kruhy. Naštěstí to bylo měsíc před koncem záruky. Takže vyměna podsvícení. Za další rok při sledování prda jak mladé prasátko. Průraz na některých tranzistorech. Kdoví kam až to pokračovalo. Nová základní deska nebyla z nejlevnějších, ale podařilo se mi sehnat na inzerát funkční asi za 800 Kč. Od té doby 3 roky klid. Snad jsem to nezakřiknul.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

možno len odpadla čočka z led diody niekedy su tie čočky slabo prilepene

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 670
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

Nevím,mám TV 14 let..bez kruhů..dnes to nic nevydrží.. :-/

radek79
Registrace: 7/2022
Příspěvků: 297
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radek79

...protože máš podsvícení z trubic a ne led-pásků.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

Nepřemýšlej a kup novej stroj. A větší. 43 palců degraduje civilizaci.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

normální věc

,lidi maj podsvícení na plný prdy a divěj se že to panel nepřežije 2 roky,nejhorší sou důchodci doma,tam to svítí od 6-22hod denně,3x v záruce výměna podsvitů

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@navrami

bile kruhy nebo svetle kruhove stiny ? ty tam mam take,uz od zacatku,ale to tam vzhledem ke kvalite stroje patri. 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Ne, protože mám plasmu.. :)))

radek79
Registrace: 7/2022
Příspěvků: 297
Odpověď v diskusním vlákně
 

Radek79

Protože máme pořádné TV a ne nějaké LED krámy:))

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 478
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

R^ R^ R^
Tri som dal pre to, lebo pri jednom pise Vlozte delsi text :))

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV a kvalita

Ako tak citam a aj ked som videl kolegov ako v robote rozobrali LED TV a tiez Philips lebo podsvietenie a menili cele LED pasy, druhemu odisla doska, po 3tom roku vo Philipse,samozrejme,zohnat sa uz nedala..
tak som rad, ze som v 2010 zainvestoval do plazmy ktora to taha uz 13tym rokom :-) bez problemov, prezila 2 stahovania.. a viem ze ked mi aj plazma odide, tak LED nastupcom nebude.. Ale je fakt,ze dnes to vydrzi menej vsetko :-/
Co poradit? Radsej dosetrit alebo v najkrajnejsom pripade zobrat na splatky, ak sa da, kvalitnejsiu TV. Ako riesit po 2-3 rokoch taketo nezmary..

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 125
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

Máme Samsung UE55F6740SB od roku 2014 a pořád "šlape" dobře. A to "hrčí" celý den. Tak že když koupím novou, tak se na ni mohu koukat pouze ve vypnutém stavu, aby přežila dvouletou záruku.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 796
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

Nechci zakládat nové vlákno. Mám 3D LED Samsung 32 palcovou. Pokud se porouchá, jiná 3D TV s podobnou úhlopříčkou už nejde sehnat. Většinou ale radíte koupit novou TV. Jenže náhrada není. Co potom?

DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multifeed 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), Stab H-H 120 + Emme Esse 125AL C-band; Octagon SF4008 (Abertis)+TBS5925

rom2005
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 735
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rom2005

"...radíte koupit novou TV. Jenže náhrada není."
Ani nie je potreba - neni totiz zdroj vide 3D. To, co mas dostupne, si uz davno videl 3x a nove prakticky nepribudaju. Co je skoda, samozrejme :((

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rom2005

3D TV má tak krátký život,jako quadrophonie,prostě reklamní hračka,která se neujala

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Ano máš pravdu, pár filmů je ještě na SCC. Mám taky Samsung 2014 3D. Dvoje brýle dodávali. Ještě to funguje.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 796
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

!podsvícení na plný prdy! - ještě bych doplnil - někdy vadí špatný odvod teplého vzduchu z televize a rázy zap/vyp. Jsou lidé, kteří mají utkvělou představu že malá televize má krásný obraz a cpou to do nábytkových stěn, nejlépe zezadu zakryté, jiní zase dokoukají a večer vytahují zástrčku ze sítě-prostě vypínají natvrdo, setkal jsem se i s případem, že telku paní zakrývá textilií, aby se na ní neprášilo, jiné hospodyňky vše důkladně omývají nejlépe vlhkým hadrem. Prostě lidová tvořivost je nekonečná.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Bíle kruhy na obrazovce

... no ja som pred cca pol rokom vymenil komplet led podsvietenie v TV LG a funguje ako nová- tie staré led boli na nejakom plaste a tie čo som tam dal boli na kove- teda lepší odvod tepla- a ešte som mal ščastie , že celá sada podsvietenia bola v akcii za 19,90€, hi.....

dano01
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 369
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra