Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylinku Kaon M

Zdravím, mám kombinaci TV Panasonic a přijímač Kaon, už potřetí během 14-ti dnů mi nejdou žádné ( ani volné ) stanice - obrazovka je černá. Po vypnutí a zapnutí TV i Kaonu to naběhne a hraje normálně. Montér Skylinku mi tvrdí, že TV má nějakou ochranu DHCP, která to způsobuje a že si mám pořídit novou televizi. Má někdo podobný problém ? Vysvětlení montéra se mi zdá dost málo pravděpodobné.

chrdinka
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

zažil som to, ale neviem si vysvetliť problém, ani ja, ani zákazník, na tv inej značky to ide bez problémov, myslím i Philips nešiel u zákazníka s Kaonom 52...

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

takze Kaon zpusobuje to ze televize nehraje a muze za to televize ? :))) tak to je dobrej xxxxx no monter skylinku no 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 104
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard1

áno, proste kaon ide, sveti kontrolka, ale zrazu mu nejde videovýstup hdmi, potom je nutný reštart a týžden cca to ide, videl som na vlastné oči na 2 značkách nových smart tv....

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

Zřejmě slušný oddíl ten montér z STS chvojkovice Skylink. :laughing: :laughing: :laughing:

Archibald
Registrace: 9/2015
Příspěvků: 175
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

Gůgl říká:Jak odstranit HDCP?
Problém vyřešíte následovně:
Zkontrolujte, jestli používáte kabel HDMI.
Zkuste obrátit konce kabelu HDMI.
Nezapojujte zařízení přes žádné přijímače nebo zvukové systémy, ale připojte ho přímo k televizi pomocí kabelu HDMI.
Zkuste se připojit k jinému portu HDMI na televizi.
Vyzkoušejte nový kabel HDMI.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chrdinka

Pokud má technik pravdu, doporučuji nastudovat "How to Bypass HDCP"

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

ked nič nejde vidieť aspoň menu z Kaona?, neprepne TV na iný vstup ako HDMI od Kaona? ak menu vidieť a stále nejde signál musí sa prepnúť výr. nastavenie, bez signálu- odpojiť kábel od antény dať kod 789321 vyr. nastavenie reštat a všetko znova nahrať

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 112
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chrdinka

Dle dohledání je televize full HD, takže nejspíš podporuje HDCP 1.4 (jestli vůbec). Kaon MZ-52 má údajně jen nějaké HDCP 1.2, takže se to asi trochu mlátí. Existují tzv. HDCP konvertory, které mezi různými verzemi dokážou přepínat. Nebo si pohrát s nastavením v TV a/nebo v přijímači, popř. se může jednat o nevhodný HDMI kabel. Všechny články řetězce by měly mít shodné parametry. https://www.benq.eu/cs-cz/knowledge-center/knowledge/what-is-hdcp-and-why-is-it-important-in-4k.html

Pokuston
Registrace: 3/2023
Příspěvků: 14
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

Jak čtu Kaon, tak bych chybu v TV nehledal.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

vymenil som porty HDMI, 3 druhy HDMI káblov, továrko na kaon a nepomohlo

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

Vymeniť stb za iný, inej značky!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 637
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chrdinka

Zahoď / vymeň ten Kaon. Ale možno by pomohlo ho len vymeniť za iný kus.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

frank 11

toto som skusal, robilo sa mi to rovnako na 3 roznych kaonoch

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zoly

"...robilo sa mi to rovnako na 3 roznych kaonoch".

Keďže nepomohlo, treba vyskúšať iný STB. Pochybujem, že by to bolo vinou toho Panasonic-u. Podľa mňa sa skôr správa neštandardne ten Kaon a nie všetky TV sa cez to dokážu preniesť. Už len z vlastností STB Kaon sa dá zistiť, že je to veľmi jednoduchý prijímač s mnohými nedostatkami, ktorý by si samostatne kúpil málokto.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

@frank

robili to 3 kaony v jednej domácnosti na 2 smart tv Samsung a Philips, všetky boxy boli potom odskúšané týždeň v predajni a nevyskytol sa žiadny problém, riešil som to 3 mesiace a stále videovástup zákazníkovi nepravidelne vypadáva....

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zoly

V predajni zrejme vedia na akom konkrétnom modeli TV ich treba odskúšať, aby sa "nevyskytol" žiadny problém!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV Panasonic TX-L37G15E a Přijímač Skylink...

zkontroluj si HDMI CEC, jestli se ti to nevypíná navzájem. Ten Panasonic podle většiny datashiftu HDCP nemá.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAF

áno CEC som povypínal všade, hneď na úvod...

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chrdinka

od kdy to je zapojeno? a od kdy to chodilo OK ?,kdy to začalo zlobit a co tomu předcházelo??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pár dní to funguje

Děkuji za všechny reakce, je vidět, že nejsem sám s tímto problémem.Den po vznesení dotazu jsem vyměnil HDMI kabel, poslal autorizaci přes internet ( nevím, jestli to má nějaký význam i pro kartu Skylink integrovanou snad v nějakém čipu přímo v přijímači), asi za 5 minut jsem na chvíli vytáhnul přijímač i TV ze zásuvky asi na minutu a pak to začalo fungovat.
Od té doby to běží, přijímač pro jistotu vůbec nevypínám. Klepu na dřevo, aby to vydrželo

chrdinka
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chrdinka

u môjho zákazníka to vypadáva cca raz za týždeň...

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra