Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Výber nové TV

Dobrý den všem,
rozhoduji se nad novou TV. Samozřejmě, nechce se mi dávat vysoké částky za TV, kterou moc nekoukám,jen občas. Ale i to "občas" bych si rád vychutnal. Rozhoduji se nad:
Samsung QE65S95B
TCL 65C835
Sony XR-55A83J

Vím moc dobře, že TCL je miniLED a taky vím, že Sony i TCL maj GoogleTV-ten mi nějak nesedí,doteď jsem měl jen Samsungy a Tizena.
Taky bych se chtěl optat, jaká je životnost OLED TV,vydrží déle než klasická LCD? Nyní mám J-čkovú řadu od Samsungu,která ještě jede,v podstatě stačí,ale zkusil bych něco "lepšího"..
Díky za rady.

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Přesně tu Oled Sony mám asi 2,5 roku a nemůžu si ji vynachválit. S google tv nemám doposud žádný problém jako někteří. Aplikace šlapou tak jak mají. Je fakt, že jich tam nemám moc. Ale Skylink live, apple tv, eurosport, O2tv mi na tom jedou dobře bez problémů, víc toho nepotřebuji. Obraz ze satboxu VU+ solo 4k super, filmy 4k HDR krása. Nedávno jsem připojil na zkoušku i PS5 a ty hry vypadaly moc fajn. Na ty apky to chce mít ale rychlé a stabilní připojení.

mirinda1
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Trochu prehanas... Ale zivotnost panela je o tom, ako dlho si zachova jas, kontrast a pod. Nie ci je tam nejaka chybna dioda alebo nejaky spoj, pripadne vyrobna chyba.
Ale Finluxy sa takto nekazia, nie...? ;)

UPC Cable, Magio Go, Lepší TV, Sweet TV, Skylink Live, Netflix, Max+Sport, Disney+, Prime Video, SkyShowtime, Voyo + zopár ďalších

black13a
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 1 849
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Prosim Vas, a jak je to s koukanim na OLED pri primem slunicku?
Mam totiz obyvak umistnen tak,ze skoro celej den sviti do nej slunicko..

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Tak, ako s kazdou obrazovkou s lesklym povrchom - zrkadlo.
Zatahujem exterierove zaluzie - teda ked nieco vynimocne pozeram cez den, co je tak 4x do roka.
Este dodam, ze ak by si pozeral film s HDR, tak je to v pohode. Ale ja takto sprznene filmy nepozeram, HDR vyblokovavam.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Čekat až bude venku tma, abych mohl pustit televizi, na to bych se ani nevyprd. U nás jede tv i přes den. Tak to by pro mě nebylo. Bohužel.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

black13a, a Varos107

Úplný souhlas mám stejný názor v oledu jedině Philipa řada 807 a výš.Samsung nikdy více a web os v Lg taky nic moc, mám dvě tv s androidem a nic jiného bych nechtěl jen ať ten android má pořád aktualizace.

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,UClan 4K,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 812
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Ještě že mám Plasmu,14 a půl roku bez problémů, obrázek krásný.. :)))

radek79
Registrace: 7/2022
Příspěvků: 352
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Súhlasim s kanon69, "Samsung nikdy více a web os v Lg taky nic moc"
TCL je super, sám ho mám a viem prečo. Google TV fičí jak má. A máš k nemu aj 5 r. záruku.
@kanon69, plazmy doma ešte mám, ale "kúria" tak že to je vidno aj na IP kamere, asi ich vyhodím lebo tu ide aj o peniaze, mám domácu elektráreň a tam to je vidno kto/čo koľko "žere".

Steiner
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 518
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

oprava: reakcia na plazmu patrila @radek79 :lookaround:

Steiner
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 518
Odpověď v diskusním vlákně
 

@black13a

píšu všechny,tedy i finluxy,je to o tom,jak to majitel provozuje,velké podsvícení a provoz u důchodců zapnu v 6.00 a vypnu ve 22.00 to je zabiják pro led panely,jak píšu,tady nejde o nějakou vadu,ale o životnost led,zlatý LCD,nebo Plazmy,budeme vzpomínat

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 065
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radek79

měl jsem taky asi 10 let bez problémů,pak jsem funkční prodal,byla mě už malá

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 065
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

ja mam oled SONY XR55A83J a vu+ zero ovladam ovladacom od sony takze 2
ovladace netreba staci to len softverovo nastavit

edhunter
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

@edhunter

Diky moc za reakci..

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@edhunter

tak ja jako uplne nevim jak to ovladas, ale bohuzel at chces nebo ne, tak kdyz to pouzivas poradne tak si s jednim ovladacem nevystacis :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Ovláda sa to cez rozhranie televízora lebo ten sony ovladac nefunguje cez IR,takže ked zapnem tv zapne sa aj sat receiver a potom to trvá tak 10 sekúnd kým sa tv sparuje s príjmačom
a v podstate takmer všetko podstatne sa tým da na vu+ ovládat okrem prepínania stanic číslicami na ovladači
zmena zvukovej stopy titulky menu prijmača a nasledné funkcie v tom archiv ladenie stanic presun stanic prepinanie radia nahravanie to vsetko sa da ovladat cez do od tv a bez nejakeho programovania

edhunter
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Každý ovladač má k danému přístroji svá specifika. Jak píše @bublajs. Tak mám na stole dva. Satelitní a na tv. Jo ještě Android box. Tak že 3. A nevadí.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Ak ste už pri tých ovládačoch, vyskúšajte si tento, ovláda to všetko a naraz, podporuje hifi, bluetooth, IR. :)))
https://www.sofabaton.com/x1.html

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 152
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra