Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

Prosim Vas,je na to dake riesenie aby ten pomer stran 4:3 pri vysielani na HD kanaloch nemalo tie na tvrdo cierne pasy po stranach?
Skusal som v DM900 sa pohrat s nastvenim AV obrazu,ale ziaden uspech.
Ako kym sa nespravi daky remaster tych rozpravok a starych filomch na 16:9,to budeme takto priserne pozerat v HD kvalite?

mercedes77
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 924
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Syn bydlí v horním patře paneláku s nádherným jihozápadním výhledem. A tak mi pošle video západu slunce - na vejšku...Když hlasitě protestuju, řekne mi, že tak "se to teď" dělá. Mobil bych mu rozkousal. Jsem boomer, jsem boomer, jsem....

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

R^ R^ R^

Kimlo
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 456
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

Možná je tohle rada pro výrobce mobilů za milion: Kluci, ve chvíli, kdy uživatel mobilu spustí natáčení videa, bez ohledu na to, v jaké poloze mobil drží, nastavte kameru na vodorovno. Když už děláte tolik vychytávek pro úplné i*i*ty, tohle by mělo rozhodně smysl. Ale pozor, nezapomeňte tohle nastavení dát default s možností volby. Taky si o vašich programátorech nemyslím nic luxusního. :))

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

Včera som bol na jednej oslave narodenín a známa mi dávala mobil, aby som spravil fotku na jej mobil. Vravím jej: "ja s tvojim mobilom fotiť neviem, lebo ten je zvyknutý fotiť na výšku a ja také fotky robím vynimocne" (lebo ona hlupaňa všetko robí na výsku). Dávnejšie som sa jej pýtal, že keď bude chcieť pozrieť videá na tv, či otočí televízor bokom.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

resil jsem pred par lety sledovani videi na vysku, a taky streamu, proto jsem misto otaceciho drzaku o 180st. jsem si koupil samsung sero :)
a co vy vite mozna jednou budou vsechny telky na vysku, jako v serialu za hranici nemozneho kde ukazujou paralelni svet a jsou tam prave na vysku.
jinak jak uz jsem, vyresi to projektove televize, kdy bude jedno jestli televize je vodorovne ci horizontalne.
nebo mozna budou tak tenke jako ted promitaci platno ze nebude problem otocit podle potreby, jako prenosny velky tablet.

novice2k
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 230
Odpověď v diskusním vlákně
 

@novice2k

:laughing: :laughing: :laughing:
To o čom píšeš je fakt len utópia a málo pravdepodobná budúcnosť.
A skús hádať, že prečo?
Podľa môjho názoru je dôvod prostý. Príklad: Si v prírode, na nejakom kopci a rozhliadaš sa po okolitej krajine. Ako sa dívaš na tú krajinu? Podľa mňa "vodorovným" a panoramatickým pohľadom. Nepozeráš do vzdialenosti od hora dole, ale z jednej strany na druhú. A podobne je tomu aj v bežnom živote. Myslím si, že u človeka by mohol prevládnuť ten horno-dolný pohľad iba v jednom prípade, t.j. keby začal človek chodiť po štyroch ako opica a začal sa dívať na okolitý svet len zo strán. Čiže v takomto prípade jedno oko by mal vyššie k horizontu než to druhé.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

Njn ty poměry stran to je snad téma co pamatuji od doby kdy začaly širokoůhlé tv třeba crt Philips to byla těžká baňka při docela malé úhlopříčce.Takže podle neměnit 4:3,16:9,21:9 a odvozené.Všechno je to prznění obrazu raději pruhy v obraze.

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

Řekl bych že nejlepší a nejpoužívanější Cinemascope 2,35:1 až 2,45:1 je i na tv 16:9 v pohodě 4:3 taky tak. Spíš je zajímavější otázka na kvalitu nových filmů natočených nativně ve 4K a třeba točených v osmdesátých letech analogově a následně remasterovaným do 4K subjektivně se zdají lepší obrazově i je víc dat, jen ten master musí být samozřejmě na cinemascopu.

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Pomer stran 4:3 na HD kanaloch

Uřezanejma hlavama ten obraz určitě vylepší. A to si člověk občas pomyslí, že všechny nesmysly tu už byly napsaný . . . .

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 756
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra