Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Kabelová televize

Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV vysílání

Vybalena nová televize (QLED), 65", pozorovací vzdálenost 3.5m, u všech kanálů, co jsem zkoušel svítí u loga HD, přitom kompresní artefakty, detaily obrazu i u HD pořadů na úrovni 720p?

Je krásné, že všude svítí HD (zkoušel jsem DVB-T2, Skylink, O2 TV), ale obraz je mazanice.

Na druhé TV, která má 40" je obraz krásný, detailní, ostrý. Mnohem příjemnější na podívání.

Současné české TV platformy nemají kvalitu na tak velké TV. Jediné, co je hezké je Netflix 4k a Disney +.

Jak to vnímáte vy? Přijde mi, že datový toky TV pořadů pro ČR jsou naprosto otřesné.

rejča
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 695
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 67
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Mám SL
na 120 " projektoru Xiaomi pro2 + VU 4k -
obraz pekný

asi to bude chyba televíze - vráť to 👍

matino300
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 671
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Neprecenoval bych upscalink na ukor velmi spatneho streamu, ktery maji TV v CR...

Je mozne, ze nemate naroky a staci Vam mazanice na 65” TV, Sony jsem videll a nejak viditelne lepsi to nebylo, kde nic neni ani smrt nebere...

rejča
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 695
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rejča

Když to televizorem není, tak změñ operátora. Nebo budeš pořád nadávat.😶‍🌫️

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 927
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rejča

Nemáme nároky?
A proč jsem dal za TV 100K? Asi jen tak, že?
Prostě ten Samsung nebude nic extra, to bude celý problém.

Emme Esse 105, Inverto Black Ultra, SG 2100, Vantage 7100.

jito
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 476
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Já koupil 65QNED mini led a jsem spokojený.O proti LED 55Finlux jsem si z obrazem polepšil.Za ty peníze jsem již mohl mít OLED ale ten jsem nechtěl.Zde je černá černá a ne jak u toho Finluxu taková do zelena.I ten pozemák je nyní lepší.Jestli najdu nějaký film na Netflixu co mám i stažený ze sat. tv tak to porovnám.100% bude lepší jak z našeho programu.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rejča

Mám (typ zpaměti nevím) druhý nejvyšší model 55 palcové OLED od LG modelového roku 2022, zdroj Magenta TV plus IPTV zahraničního providera s datovým tokem 15 mbit a více u FHD a 30+ u UHD, pozorovací vzdálenost něco mezi 2 - 2,5m. Obrázek u "cizinců" jak víno, u Magenty Eurosport 4K pecka, zbylé HD kanály taky v hodně solidní kvalitě. Net mám 50 megabit... Suma sumárum, Tvoje nářky nechápu, asi opravdu nekvalitní TV. OLED je OLED

PepaJožka
Registrace: 8/2022
Příspěvků: 258
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PepaJožka

magentatv plus zahranicni provider-obrazek jak víno 😂 tak to jo, tomu ver 😂👍
magenta je stejna mazanice jako skylink 👍

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

Kde píšu, že Magenta má obrázek jak víno? Tohle píšu pouze o Eurosportu 4K, který jede v HDR opravdu nádherně

PepaJožka
Registrace: 8/2022
Příspěvků: 258
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

A pokud jde o druhého providera, je to poskytovatel, který si zakládá na 100pct kvalitě vůči originální satelitní distribuci a takhle to i hraje - parametrově i pohledem, ověřeno porovnáním se SAT příjmem téhož. Samozřejmostí je i EPG a zpětné shlédnutí 7 dnů dozadu. Takové služby opravdu jsou.

PepaJožka
Registrace: 8/2022
Příspěvků: 258
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PepaJožka

pokud si pustim magenta a budu prepinat mezi eurosport 4K a normalnim HD eurosport tak nepoznam jakykoliv rozdil, oboji je to naprosto stejny.! obrazku jako víno. neco jineho je to v kabelovce-tam ma eurosport opravdu nejlepsi obraz, ale to neni televizi.

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

Tak ono dělá hodně i to HDR, že obrázek vypadá líbivěji. Třeba na filmy (ve Stream Cinema) se v HDR vůbec nedívám, neboť ten obraz je opravdu nepřirozený...

Ale Magentu mám jen jako doplňkový servis (za kilo balíček M neber to), primární je ten druhý provider, kde je kvalita opravdu 1:1 se satelitem, jakože NTV+ má opravdu ultimativní kvalitu.

Nicméně tohle jsme už daleko mimo původní téma, takže z mé strany vše

PepaJožka
Registrace: 8/2022
Příspěvků: 258
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jito

v kabelovce je prave ČT katastrofalni,flekaty obliceje, nezaostrene,skvrnite, a dela to opravdu jen ta ČT 👎

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rejča

uhlopricka 55/65 je standart. a zrovna Samšunt spatny obraz nemiva. nejvyssi obrazovou kvalitu najdes samozrejme na sat. ceske iptv jsou obrazove na urovni tech piratskych,a nejlepsi obraz ma v ip nejspis vodafonetv. to ze si stezujes je spravne, ale je nas minorita, vetsina je s tema mazanicema spokojena, tak jako je vetsina spokojena i s jinymi spatnymi vecmi v teto zemi, s tim bohuzel nic neudelas. vic se k tomu neda co rict. 👍

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Včera jsme koukli na Tajemství staré bambitky 2 a kvalita obrazu lepší, asi je to i vlivem obrazového materiálu, či vypravení, ale je zajímavé, že relativně nové pořady mají proměnlivou kvalitu.

Tak abych jen nekritizoval, včera to bylo OK, chápu, že staré pořady kvalitní nebudou, ale je tam taky velmi rozdílná kvalita. I skoro 50 let staré filmy jsou perfektní a jindy patnáct let staré mají artefakty a šumí. Asi taky jak se to točilo (na co) a nyní to vynikne mnohem víc. Třeba Anděl Páně 1 nic moc... Na Samotě u lesa v pohodě.

Ta malá TV asi tyhle vady dostatečně skryla. A asi zrno ve filmu moc nekamarádí s kompresními algoritmy.

rejča
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 695
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

@krokodyl: děkuji za rozbor

rejča
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 695
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

@rejča: Co od diskuse očekáváš? Každá liška chválí svůj ocas. I když ho má vypelichaný.

F4turbo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 2 098
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rejča

Zabúdaš na jednu základnú vec. T.j. mnoho starých filmov, seriálov, rozprávok bolo v posledných rokoch remastrovaných. Čiže nie je divu, že aj 50 ročný film je na tom z kvalitou obrazu na vysokej úrovni. A tento "remastering" v rámci obnovy kultúrneho bohatstva, na ktorý boli vynaložené nemalé finančné prostriedky z peňazí EÚ prebehol a ešte prebieha v oboch našich štátoch.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Když už se zde nahodily ty staré filmy a jsme tu již pamětníci tak dám jednu otázku.Pyšná princezna byla nebo nebyla v tv vysílána jeden rok v barvě?Já jsem si 99.8% jistý,že jeden rok byla v tv kolorovaně upravená.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

https://www.youtube.com/watch?v=XP6ECjQdfx0

Určitě byla... :-)

rejča
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 695
Odpověď v diskusním vlákně
 

přenosové feedy ... tady kvalita je

Kdo si může/umí pustit přenosové feedy, kde je datový bitrate od 13 Mbit nahoru, tak opravdu zjití, že obraz může být i velmi kvalitní. V MPEG 4:2:0 je bitrate do cca 16-17 Mbit/s, v MPEG 4:2:2 jsou feedy od 17 Mbit/s nahoru. Např. feedy z Bundesligy mají trvale bitrate kolem 30 Mbit/s ... a pak Sky Deu má možnost dát 11-12 Mbit/s na běžný kanál ... opravdu krásný obraz

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 842
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rejča

Podle čeho soudíš.Z toho odkazu to mám staženo.Hodně lidí tvrdí,že barevně nikdy v tv nebyla.Já si pamatuji jak jsme byli překvapeni,že ji kdysi dali barevně a potom už jen zas černobíle.Snad z důvodu,že se jim to moc nepovedli.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Inak podobná diskusia sa už tu na fóre udiala a to pred cca 10 rokmi. Viz.odkaz:
https://www.parabola.cz/forum/topic-80312/
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Povánoční povzdechnutí nad nekvalitou TV v...

Pyšna princezna se nikdy v barvě nevysílala ,co to je za kravinu.

image
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 1 504
Odpověď v diskusním vlákně
 

@image

:)))
Veru mýliš sa!
Použi Google a dozvieš sa viac!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

@image

No vidíš a jsem si téměř jist,že jednou ano.I manželka to tvrdí,dokonce si pamatuje barvu šatů.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 67
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra