Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výmena LNB

Zdravím.Mám toroidnú parabolu T55,diseqc prepínač 4/1, prijímam družice Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E a Thor 0,8W.
Je možné, tam ešte nejakú družicu pridať,vzhľadom na jej malý priemer, ale na balkóne nemôžem dať T90,aké máte skúsenosti ? Všetko som to ladil bez meráku,výpadky sú iba pri silnom daždi a snežení, čiže určite by sa to dalo zlepšiť.
A po 15 rokoch, chcem vymeniť LNB konvertory, dosiahnuť lepší zisk signálu, aký typ LNB mi odporúčate,s ktorým máte dobré skúsenosti ?

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

kde je vôľa tam je cesta. trap sa a nakoniec aj tak rezignuješ. už to tu bolo spomínané: po zmene parametrov vysielania nabrala táto zostava smer ZBERNÝ DVOR.

tophunter
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 218
Odpověď v diskusním vlákně
 

Te: Pierrepetr

Mám tú T55 na 4 družíce, viď pozície pišem vyššie, zvedené cez diseqc prepínač 4/1, do jedného satelitného prijímača.
Rada,tu na fóre, že mám dať na BD parabolu,
s motorom, sa mi nezdá veľmi vhodné, kvôli hluku motora a susedov.
Ináč stále funkčnú, ešte z roku 1989, stredovú parabolu Kovosat 120 cm, s tiahľovým motorom a konvertorom Invacom SFN 31, mám na chalupe ...
chalupe

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Rozestupy a skew konvertorů na 85 Multifokusce si můžeš nastavit třeba venku na tyči od sušáku, nebo na dopravní značce. Rovněž kabeláž k DiSEq. Pak jen odšroubuješ talíř, dopravíš na balkón, zašroubuješ talíř, připevníš na konzolu, vysměruješ, případně srovnáš rozdíl v kolmosti a šikmosti s dopravní značkou a je to.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Píšeš že máš výhled na jih, tak proč máš tu parabolu vystrčenou ven z balkonu a potom nedosáhneš na LNB? Asi je někde chyba mezi parabolou a rukama.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:MMorous

Aspoň tu nepíš bláboly, ja na LNB dočiahnem, ako by som tú T55 nastavil, to pri T90 bol problém, najskôr čítaj,čo tu na fóre píšem a nereaguj hlúposťami ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

A v čem je problém s T-90 ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

Te:MMorous

Prečítaj si vyššie,veď to preboha tam píšem a nedrístaj a nikoho tu chlapče neurážaj .
Ja, keď som mal prvý satelitný prijímač, legendärny Humax 5400Z a parabolu Kovosat 120, s motorom, v roku 1990,ktorú som si sám nadstavil a naladil, tak Ty netopier, Ty si vtedy ešte tatkovi vo vajcách skákal ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

klídek,jak čteš,taky ti chce pomoci

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

V klidu. Mimo jiné Kovosatku jsem měl hned jak vyšla, jenom jsem Tě chtěl navést na to, že ty satelity který přijímáš jsou poměrně nízko nad obzorem, jak už tady někdo psal, takže není důvod držák vynášet přes zábradlí do prostoru i v případě, že nad balkonem máš malou stříšku, která bývá zpravidla cca 3m vysoko. Nevím jak máš balkon hluboký, ale v klidu si udělej stožár tak, abys na ty LNB měl co nejlepší přístup. Jinak T-90 není žádný zázrak, osobně kombinuji T-90 s dalším talířem 85, budu měnit na 105, kde mám Thor + 9E/supertennis/. Výměnou LNB toho moc nevyřešíš, ale když dáš na T-90 28.2 na střed tak pár Anglánů chytneš. A nejde to všechno přehodit na druhou stranu? Když jsi tam měl 120tku, tak nestínila? Nebo máš balkon jenom široký jako balkonový dveře ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: MMorous

Znovu nečítaš,čo píšem vyššie,dovnútra balkóna nechcem dať tú parabolu, lebo by clonila do dverí, navyse mám nainštalované žalúzie zakryť balkón pred slnkom a mrazom a je tam aj lampa na osvetlenie balkóna a tú Kovosatku 120 mám na chalupe, veď to tiež píšem, len treba najskôr čítať a až potom kritizovať ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re : Pierrepetr

Kde mi chce pomôcť, robí si zo mňa posmech a vôbec nečíta čo píšem, ako teraz o tej 120 cm Kovosatke, ktorú mám na chalupe a nie na byte, ako mi MMorous vypisuje ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

tak asi nečte celé vlákno,taky se mě to stává,tak mě napadlo,když máš vyloženo ven z balkonu,nemůžeš tam dát držák,aby byla parabola pod úrovní zábradlí??,to by nic nestínilo a můžeš dát i větší

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

chápu,že se to pod zábradlím blbě nastavuje,ale můžeš ji nastavit na jiném třeba provizorním místě a pak jen pověsit a jedeš,to už někdo nabízel

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

T-90 je skvělá, ale někde v RD na zahradě u tepelného čerpadla tak 1m nad zemí. "Trepat" ji do 4 patra a na balkon, je vzhledem k jeho prioritám, trocha mimo, ten balkon úplně zabije a to mu u manželky asi neprojde. Jediné teoretické řešení, které mě napadá, je doplnit Tvůj systém o malou plochou selfsatH50D /543x555x68mm/ parabolu, která nahradí cca 80cm parabolu. Výhody a nevýhody této "teorie" si musíš zvážit sám. Svůj názor jsem Ti napsal už dříve, nic neměn a užívej, dokud to funguje.

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

a nebo tak jak píšeš. Taky jsme jednou dali u kolegy talíř pod okno bez balkonu, a to tak, že jsme na držák provrtali zeď, a dali zvenku i zevnitř velkoplošný podložky a stáhli matkama z obou stran proti zdi. Jde leccos, ale tady se jenom brečí nad vlastním hrobem.
Radím jenom vymyslet držák, kterej by vyřešil problémy s místem. Když to nejde dovnitř, tak třeba i ven pod zábradlí, jak píšeš. Jestli je ten balkon rovně na jih, tak by se to možná dalo celý pověsit na zábradlí jako koš. Ale pro podrobnější radu bychom museli znát stanoviště, tzn. poledník a podle toho zvolit družici na střed. A taky najít přesně jih, což je další věc. Jenom to vymyslet hlavou a nevztekat se nad vlastní neschopností. Když budu chtít vyměnit LNB, tak zajdu do krámu a koupím jedno a uvidím jestli se to zlepší a nebudu se tady hloupě ptát. Já dávám černý Inverta s dlouhýn krkem nebo úzký Megasat Multified.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Kluci, nezlobte se, hned na úvod napsal, že T-90 dát nemůže. A Vy furt jenom melete to svoje a děláte z něho "neschopného pitomce". Proč se nedržíte toho zadání? MMorous má s tím lnb pravdu, ale stejně jsou každá série jiná a kus od kusu taky, takže to je asi jedno. Řešil bych to až při problémech s příjmem...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re : MMorous

Znovu Ti opakujem, všetko som tu už napísal, čo tu stále dookola vypisuješ tie Tvoje bláboly.
Nikto tu nenarieka,chcel som vedieť názor ľudí, ktorí majú osobnú skúsenosť s T55, nie tie Tvoje neustäle kecy a urážky.Neschopný si tu akurát tak Ty, lebo nevieš dať žiadnu relevantnú, rozumnú, technickú odpoveď, pretože túto parabolu si nikdy nevlastnil a som si istý, že by si ju nedokázal vôbec naladiť, ani teraz, nie,keď som ju ja pred 15 až 16 rokmi kúpil ako novinku a prakticky nikto nemal s ňou v tej dobe skúsenosti a naladil som ju aj bez meráku signälu.
Osobne si myslím, tak ako mi tu potvrdil aj nick Tukan, netreba s tým nič robiť,keď to ide až moc dobre, aj tak by som výmenou LNB, či nastavením, s profesionälnym merákom dosiahol iba zanedbateľnè zlepšenie, možno i žiadne.
Howgh, uzavieram toto vlákno a ešte raz ďakujem všetkým, ktorí mali ochotu sa veňovať môjmu príspevku a mali aj rozumnú, relevantnú odpoveď ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Taky jsem toho názoru nechat to co funguje na pokoji, kór když vím a zde jsem si i otázkou ověřil, že mám (skoro) maximum možného, co jsem mohl v tom omezeném prostoru dosáhnout. Kdybych investoval desítku v českých a výsledkem bude kromě naštané manželky a monstra na balkóně nějaký anglický šit z pozice 28E navíc, a jinak stejný prad jako jsem měl dřív, tak to by mně vomejvali :-)

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bystryk

Nelituješ náhodou toho, že jsi se zde vůbec na něco zeptal?

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Důležité je, že mu chceme všichni pomoct a každý názor je dobrý, i když je rozdílný...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Je to i inspirace pro jiné kolegy, jak vyřešit svoji situaci. Normálně by je nějaké řešení nenapadlo a ono ejhle... To je nápad.
Proto razím staré elektrikářské heslo: "Spojaři všech zemí, proletujte se."

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra