Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

ROH Dnešné prekvapenie

12639 H 14500
Čo to asi bude

olav
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 234
Odpověď v diskusním vlákně
 

Thor 1W

12639 H 14500

olav
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 234
Odpověď v diskusním vlákně
 

@olav

Opakování Rusalky ze středy - viz můj dnešní příspěvek ve starším vláknu Přenos z ROH :)

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

DPetr

Asi mám už blbé čumáky. ;)

olav
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 234
Odpověď v diskusním vlákně
 

@olav

To já už dávno, ale někdy neočekávaně překvapí :)) :)) :))

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: ROH Dnešné prekvapenie

Dnes jsem slyšel od Petra Kadlece vyprávět o přebreptu v rozhlase: "Rusákova Dvořalka"

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: ROH Dnešné prekvapenie

Chlapi, kdy už přestanete být překvapeni z toho že ROH v neděli v 15,00 dává, jako jediná, reprízu přes satelit. Překvapení spíš byla neobvyklá frekvence a polarizace. Tyhle reprízy už fungují léta letoucí, a když tu bylo třeba jediné kino dávající live přenosy, byly i české titulky. Tenkrát na úkor ruských. Už není ani jedno, takže máme utrum!

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@olav

Speciálně ty bys to mohl pamatovat.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Co se mne týče, nepřekvapilo mne nedělní opakování, to již zafixoval můj starý mozek kupodivu už před delší dobou, ale reagoval jsem na "blné čumáky" čili čuměnky čili oči - olav přehlédl moji informaci o pár temat níže a stěžoval si tak, pokud jsem správně pochopil, na "choré čivy" smím-li citovati klasika... A já jej uklidňoval, že já mám ty "čumáky" už dávno blbé, ale někdy mě přeci jen ( příjemně funkčně ) překvapí.

Tož tak a velice zdravím! - Přínosné to dnes pro mne bylo ze dvou příčin: jednak - to inscenační pojetí nebylo zvrhle moderní ( mám v archivu jako odstrašující příklad jednu německou realizaci Rusalky, kde vodník v jakoby prodavačském plášti a se zakrváceným tílkem nosil vodním žínkám v síťovce nějaké pochutiny ze supermarketu a dle chuti je znásilňoval. V podobném duchu to pokračovalo, vybavuji se nějaké zkrvavené srnky... někde bych našel podrobnější zápis této nechutné realizace, neb jsem se o ten "zážitek" dělil s dalšími). Dnes mě jen nelibě zněla čeština v podání nerodilých mluvčí či "pěvčí".
Druhá příčina byla, že jak sobotní přenos z MET, tak přenosy z ROH ve středu a neděli nás navedly, kde příště na analyzátoru spektra hledat další přenosy. Jsem zvědav, jak na tom budou přenosy z Paříže... :))

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Olav má ale minimálně jeden dobrý skutek, ve prospěch všech, k dobru. Kdysi, jako jediný, měl uloženu frekvenci a netradiční SR silvestrovských koncertů Berlínské filharmonie, na které jdou přenosy dodnes. Jsou to parametry na kterých v historii začaly přenosy do kin z Intelsatu 10-02 0.8
Moderna v opeře pro mě skončila už v r.1974, kdy šla v ND Kašlíkova inscenace Carmen.Ta vypadala jako štětka od Šmelhausů (vinárna NARCIS v Praze), Escamillio přijel na motorce, a já chtěl po 2.dějství odejít. Naštěstí poslední dějství byla klasika.Otřesné jsou i cz titulky k sobotní Carmen z MET, začátek 3.dějství dav před arénou:
"Jen za pět dolarů! Pět dolarů!
Kupte si cukrovou vatu! Popkorn!
Program! Pivo! Vodu! Cigarety!"
Bizet určitě vstal z hrobu, šel si koupit jako obvykle-vějíř,pomeranč, cigarety a vodu, a zbyly mu ke koupi jen cigarety.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Oprava - ne začátek ale konec 3.dějství

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

No, jak jsem viděl toho vojáka s mobilem, tak jsem přímý přenos opustil s tím, že to orientačně prohlídnu až ze záznamu. Dal jsem si jinou kulturní stravu - na Film Europe se ted, zdá se, pustili do uvádění restaurovaných němých filmů, z čehož mám osobně radost. Například Ztracený svět z 1925 podle A.C.Doyle, jakási jiná střihová verze, než znám "Muže s kinoaparátem" ( čti "s filmovou kamerou" ), tento týden bude "Fantom opery"... abych alespoň tímto titultm udělal oslí můstek k tematu opery :))
Tak já jdu zas něco dělat, v dchodu člověk neví, na kterém koníčku se povozit dřív...a taky nějaké věci jsem slíbil udělat v termínu. Ještě napíšu do SZ..

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra