Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Motor DG380S

Zdravím,potřebuji poradit.Po několika letech jsem si chtěl zase sprovoznit motor.Doposud jsem měl na parabole Diseq a 4 LNB a v receivru nastaveno Tuner A Diseq.Vše mám nastaveno jak má být podle ref.kmitočtu Arena HD(16°E)na max.hodnoty na receivru,ale motor přes receiver Octagon sf 4008 neotáčí.Otáčí jen manuálně přes tlačítka east/west.Kontrolka u east stále bliká zeleně a u west bliká červeně.Na motor jsem dal 125ku Emme Esse.Poznatek:při tom ručním přetáčení se parabola strašně pomalinku přetáčí.Může to být tím že parabola je těžká a motor dostává zabrat?
Můžete poradit?
Díky

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

125-ka v železe,je už celkem dost nebo je to hliník?Parabola v závětŕí?
Kabel,konektory o.k. a jiný přijímač jste nezkoušeli?
Pokud to má funkci Usals,využij te ji.

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

Široký pojem po několika letech. Já už mám třetí a zásadně s AL parabolou.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

Motor DG380S

Parabola hliníková max.140 cm !

garbanka
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 775
Odpověď v diskusním vlákně
 

Motor DG380S

Parabola je AL, motor používán naposledy v létě 2022,koax zhruba rok starý,f ka staršího data, parabola v závětří.Ve středu zkusím jiný receiver.

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Bora

Ked mas funkcny motor na co mas potom 4 LNB nastavene cez diseq A ?! Sak si nastav svoj sat. receiver cez funkciu USALS (podla zem. polohy) a nastav tuner B ! a na to budes potrebovat iba nasstavit iba jeden LNB ! A ostne sa natocia automaticky ! Ale ked uz chces silou mocou nsadtavit pozicie cez funkciu diseq tak si tiez navol a uloz do pamate rucne pozicie druzic, ktore chces pozerat a to kazdu kazdu zvlast! Cize v Octagone v Enigma2 polozka nastavenie Prijem - Konfiguracia tunera - TUNER B nastavenie prijmu diseq a vyber druzicu, ktore chces a uloz ju kazdu na prislusnu poziciu (napr. astra 19.2E pozicia 001, hotbird 13.0E pozicia 002, Eutelsat 16E pozicia 003 atd...) Jam mam tiez tento motor DGS3860S a mal som ho predtym aj na parabole 135 cm zelezo a siel bezchybne lebo tento motor ma maximalne zatazenie na paraboly priemer 140 cm zelezo. Ale minule leto som parabolu som vymenil za mensiu lebo skoro vsetko teraz pozeram kvoli anglickej premierleague a aj nova sportom 1 az 5, ktore tam pribudli uz len na Astre 23.5E cez Skylink... Cize malo co tocim aj inde ...

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 510
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Miko

Diseq a 4 LNB jsem měl.Teď mám motor :bomb: . Neumíš číst?

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bora

400mA z Octagonu je málo. Pomůže 500mA, ale má to jeden háček. Linuxové receivery dávají jen 400mA.

thrasher
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 281
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bora

Som Ti jasne napisal akym sposobom mas spojazdnit ten motor. Su spolahlive obidva sposoby bud pouzijes v enigme nejaky spolahlivy imidz co vie zvladat nastavenia motora ako napr. OpenATV, OpenPLI, alebo VTI a v nich vyuzit nastavenia pre motor typu Diseq 1.2, 1.3 alebo radsej nastavenie podla mna nastavenie USALS ! A som Ti podrobne napisal ako mas nastavit natacanie motora DG380S cez funkciu a nastavenie Diseq ked uz ho podla seba preferujes a ked Ti lepsie vyhovuje ! Ten Tvoj motor DG380S v pohode zvlada zataz na paraboly o priemere do 140 cm aj FE a nielen AL ! Ma kovove ozubenie a zvlasda v pohode aj vysoky vykon aj pre FE paraboly... Ked Ti ide taha pomali treba ho mozno rozobrat premazat !

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 510
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Miko

No,tak rozebrat motor možná,ale dát ho zpět do kupy a ještě ho promazat.Nikdy jsem to nedělal.

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

Motor DG380S

Dej USALS a vyměň koax možná to půjde :))

pedro
Registrace: 9/2007
Příspěvků: 440
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

Já bych se taky přiklonil k té rozborce a důkladně vše promazat.Na netu nějaké obrázky najdeš a je to snad 6 šroubů ? Já SG 2100 měl rozdělaný snad 3x.To dáš. :))

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

No normální gola sadou mě to nešlo. Musel jsem mít osoustružený ořech a bych se tam dostal a povolil šrouby.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

Nevím jak to má DG 380s ale u SG 2100 je deska s elektronikou hezky bokem a není nutno ji demontovat a ty F-ka na kterých je uchycena povolovat.K běžné kontrole a promazání stačí vyšroubovat čtyři šrouby a sundat víčko motoru. :))

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Motor DG 380S

Tak jsem včera vyzkoušel jiný receiver a nastavil jsem souřadnice.Motor nějakou chvilku točil ale byla to věčnost.Po chvíli se motor zastavil a byl konec.Abych motor vrátil do původní polohy před pokusem musel jsem mu pomoct tlačením na chobot.

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

Nemáš necelých 2000 Kč na nový?

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor DG380S

Se starší verzí Octagonu ne Linux alias Saab by to asi jelo určitě líp. Nebo třeba Mascom, Homecast dvoutunerak atd,. :)))

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPEE

Tento Octagon s tímto motorem a parabolou jsem to ještě v roce 2022 používal,sice krátce ale vše fungovalo.Teď nevím proč motor blbne.

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Oprava, patří to @HYPER.

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

dg 380 speed

Možno?
https://www.forum.satdigitalne.cz/subdom/forum/viewtopic.php?t=17214

twinspin
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 51
Odpověď v diskusním vlákně
 

bora

ten octagon máš určitě už nějaký ten rok, odhaduju pět az sedm let? Pokud je to tak, tak bych viděl problém ještě v samotném přijímací, kdy vlivem používání a zahřívání přijímače a okolní teplotou pomalu postupně dochází k vyschnuti elektrolytu v kondenzátorech a tudíž ke zvlnění napeti pro různé obvody na přístrojové desce. To samé se týká i externího zdroje, kde také múzou pomalu odcházet kondenzátory a na výstupu nemusí pak dávat požadovany výkon, napětí a proud. Při diseqc režimu se to nemusí ještě projevit, ale při použití motoru už ano, kdy motor má větší odběr a potřebuje vykonejsi stabilizovany zdroj. To muže být také příčina proč ti to předtím šlo a po dalších dvou letech je tu problém. Prostě zub času zapracuje postupně. Ten muže být i v samotném motoru, kdy se muže jednat o banální věc, vyschnuti maziva nebo povolení mechaniky ozubení až po elektroniku v motoru. Ten druhej přijímač byl určitě taky staršího data jestli se nepletu. Nechal bych přijímač překontrolovat v servisu nebo u známého co se zabejva opravou tv, satelitní a video elektronikou a rozumi tomu. Tím určitě nic nezkazís.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

garbanka

sice v navode pisu max 140 cm, ale po urcitom case ti vznikne vola a pri vetre ti parabola pekne klepe. parabolu mam na streche a pocut ju az do obyvacky ako hraje.

Kenaj
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 19
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra