Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DAB

přenosný dab přijímač se vstupem externí antény

Tak,kamarádi,dá někdo nějaké doporučení?

DVB-S/S2 ( E-85 /28,5/23,5/19,2/13/ ), DVB-T/T2 ( Žižkov,Ládví,Cukrák,Černá hora,Buková hora, Ještěd, Jablonec,Sněžné jámy (PL),

pigfucker
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 554
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přenosný dab přijímač se vstupem externí a...

Myslím, že takový ani není.
Není problém ho do každého přibastlit
F-konektor a kus koaxu + 1/2h práce.

Hu5400
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 401
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pigfucker

Bežne som k starým prenosným FM rádiám dorábal IEC vstup pre pripojenie externej antény. Na týchto DAB+ prenosných rádiách to je možné urobiť tak isto.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pigfucker

Všechny NOXONY ho maj

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 494
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

všechny ? NOXON: dRADIO 1, NOVA 2DAB, iRadio 410+, 500CD... - já ho tam nevidím. As rychlejší bude, když uvedeš který.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přenosný dab přijímač se vstupem externí a...

Ruark (Ruarkaudio), Séria R

VU+ Zero 4K, iNEOS ZX4, C-Tech 4100 Plus, Openbox SX4 HD, GTMedia V8 UHD, 2x Gibertini OP 100 (motor+36°E), PF no name 140 cm (27,5°W), 3x off-set 75/80/125 cm - 23,5°E/1°W/30°W

bmilan
Registrace: 5/2004
Příspěvků: 1 320
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Noxon Nova 2 DAB - vždyť ten konektor má! Na fotce prodejce je v něm zapojená teleskopická anténa, ale když si stáhnete manuál, je tam jasně popsaný zadní panel a jedna z položek je - Antenna socket F-connector antenna.

Když už nevěříte starému dobrému kapitánovi... Já mu věřím, ale kvůli Vám jsem namátkou tento přístroj vybral a platí, co korkorán napsal... Zásadně si vždy na netu vyhledám, stáhnu a pročítám manuály ke všemu, o čem byť jen uvažuji. V technických informacích prodejců některé údaje nejsou nebo jsou dokonce špatně...

Jinak - ty Ruarky jsou koukám trochu cenově mimo. Já DAB prozatím vyřešil koupí přenosného radia DAB/FM z Lídlu, poté, co mě nakrkli, že oproti udávanému "stereu" jde i z konektoru pro sluchátka mono, jsem jej rozebral a zjistil, že z čipu jdou odděleně levý i pravý kanál a pak se teprve sečtou. Vyvedeno přes oddělovací kondenzátory a ochranné odpory ( pro jistotu ) na přidanou zásuvku jack 3,5mm, připojeno k zesilovači a vymalováno. Kvalita zvuku daná pouze kvalitou vysílaného ( chytám jen dost komprimovaný ČR). Mašinka je citlivá, v Brně přijímám i ve sklepní dílně. Jenže většinou stejně přijímám rozhlas přes satelitní přijímač, kde si naplánuji nahrávání podle chuti.
Ještě perlička - když jsem písemně reklamoval, že uvádějí špatné údaje, pořád nikdo nechápal, o co jde. Dokonce můj dotaz poslali do Německa. Jednou mi zvoní u baráku PLL - neuvěřitelné: z Německa zásilka zdarma druhý kus. Ten první jsem přitom ani nikam neposílal. Samozřejmě byl úplně stejný. Tak jsem do toho druhého ještě vestavěl vypínač na reproduktor, abych jej nemusel vypínat zastrčením nezapojeného jacku 3,5 mm a vestavěl tam ještě sluchátkový předzesilovač ( samotný signál z čipu měl malý rozkmit a na krmení sluchátek příliš velkou vnitřní impedanci. Čip sám je napájen jen 3,3V. Přijímač jako celek je na čtyři tužkové. Tak mám za cenu jednoho monofonního dva stereofonní - jeden k zesilovači a druhý na cesty ( ten s tím sluchátkovým výstupem a vypínačem repro...).
To jen tak pro zajímavost. Ale dobastlit anténní konektor k nějakému radiu, jak navrhuje mmirimboy, je pro většinu lidí, kteří drželi pajedlo někdy v ruce, brnkačka...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

v návodu výrobce není na konci ve specifikaci uveden, našel jsem ho až u obrázku k zadní straně rádia. Nenašel jsem ale napájení z baterií nebo akumulátoru.Má ho u některých modelů ve spojení s F šroubovacím konektorem ? https://www.noxon.ch/download/NOXON_NOVA_IIEN_NOXON%20NOVA%20II%20Manual.pdf

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Lituji, ještě před dvěma hodinama jsem vůbec o existenci značky NOXON nevěděl... V nabídce trhu obecně se neorientuji, vždy jen začnu hledat, když něco potřebuji. Jen mě zaujal ten rozpor v diskusi...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Já mám NOXONdRadio 1 a je přenosný,zabudovanou lion baterii.Zlobily mě víc jak rok plastová paměťová tlačítka tak jsem se snažil jej rozebrat.Je to náročné.Dal jsem tam nerezová a přitom jsem zjistil,že baterie je nafouklá,(je to starší model a má chybičku v nabíjení)tak jsem ji vyhodil a jede mi jen se zdrojem, pro manželku v kuchyni dobré.Bohužel tady chytnu jen 4 české stanice DAB a hafo německých,tak jede jen FM.Je to Němec,tak má většinou F-kovou anténu :8)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 494
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra