Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v Pc

Zdravím.
Ak by mi vedel niekto poradiť mám takýto problém. Keď nahrám na externý HDD film na tomto Octagone film rozloží na viacero súborov ts. To by nevadilo ale vadí mi že keď film spustím so záznamu že si ho chcem pozrieť celý tak medzi tými rozdelenými súbormi filmu ako to Octagon spája je viditeľný nepríjemný zásek. Moja otázka je akým programom v Pc by som daný film spojil do jedného aby Octagon už videl iba jeden súbor ts. a nie dva alebo tri (pri dlhšom filme), teda že by tie rozložené súbory už nemusel spájať. Ďakujem za radu.

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 123
Galerie: THXKO 77
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 56
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Ok idem na to

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 123
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

exFAT určite nie je FAT32 v Linuxe. Je to súborový systém, ktorý sa bude používať naprieč všetkými OS, keď to už konečne všetci implantujú do svojich systémov. Je to moderný súborový systém. Nemá určite obmedzenia, ako FAT32, je to pokračovateľ FAT32.
Ak to naformátuje na EXT3, EXT4, tak to zase neuvidí vo Windowse.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Áno idem to vyskúšať ako píše mmiriboy v prijímači naformatovať na exFAT

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 123
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

A to vadí, že použije formát ext3?
Dlhé roky mám HDD pripojené k linuxovým stb a vždy som používal ext3, alebo ext4. A čo sa týka pripojenia k PC? Načo by som odpájal HDD z linuxového stb a pripájam ho fyzicky k PC z Windowsom?! Veď jednoduchým spôsobom sa dajú nahrávky presunúť cez LAN (wifi) sieť medzi zariadeniami. A tomu Total Commanderu v PC je u zadnice, či má ten HDD v stb formát ext3, ext4, či NTFS.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

Píše, že je to externý HDD a nemusí mať každý pripojený takýto disk iba k linuxovému boxu. Na externé disky, USB a pamäťové karty je exFAT ideálny. Vidí ho snáď už každý operačný systém - Windows, Linux, snáď aj Apple.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

Páni vidím že sa tu niečo nové aj naučím. Hneď ako to skopírujem do pc a vyskúšam vložiť do Octagonu napíšem čo a ako. Dúfam že to bude fungovať

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 123
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer a ostatní

Souhlas,ano,exfat je skvělý, ale zkoušel jsem jej s linuxovým přijímačem - i dost nový a s novým image jej nevidí pro záznam. Ale číst z něj uměl. Ve specifikacích ty přijímače exFAT taky nemají uváděné. Už aby s tím něco udělali, snad by stačil plugin?
Je to zvláštní, na počítačích samozřejmě jde na všech platformách (co se týče NTFS, tak Apple jej umí jen číst, zapisovat ne).
Nové ext. disky a karty se už prodávají naformátované v exFAT.
Pro STB používám taky NTFS. Nemám rychlou síť jako mmiriboy a boxů mám víc. Jednou za týden disky odpojím a zpracovávám záznamy v PC. Každému, jak to vyhovuje...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

Ale ak si mal disk naformátovaný na NTFS, tak problém rozdeľovania nahrávok bude robiť systém toho Octagonu.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Veď práve, ten NTFS tam bude na tom Octagone robiť problémy. Preto ja odporúčam formát ext3 (podľa recenzie z Ellano.sk tento model Octagonu zvláda aj ext3 a ext4) a nemal by mať žiaden problém z rozdelením nahrávky. Vždy to bude jeden videosúbor, nezáleží na jeho kapacitnej veľkosti a ani na časovej dĺžke videa.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Aj ja používam zatiaľ všetko na NTFS - Windows a linuxový box. Ten Octagon má nejaký uzavretý Linux, ktovie možno postačí po pripojení HDD ešte urobiť nejaký mount do systému.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Možné to je, že ten systém očakáva iba Linuxové formáty.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

A keď sme pri tých ext3 a ext4 formátoch. Už na Windows XP sa dal takýto formát čítať a aj zapisovať naň. Stačilo použiť na to vhodný sw - program, ktorý zviditeľnil HDD, alebo aj USB flash naformátovaný cez linux.

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

Takže po naformatovaní na exFAT Octagon nevidel HDD! Toto som už dnes písal že kôli tomu som to ako sa Octagon kúpil naformatoval na NTFS...
Určite to je tým uzavretým linuxom :-/

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 123
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Na 2 linux stb mám nainštalované interné HDD, čo v praxi je nezmysel, takéto HDD fyzicky odpájať a následne pripojiť cez redukciu do USB na PC. Tá LAN sieť a prenos po nej je najlepšou a aj najrýchlejšou alternatívou pre prenos súborov medzi zariadeniami. A to samozrejme nie len medzi PC a stb, ale aj medzi smartfónom a stb, alebo aj medzi android boxom a linux stb (aj keď túto poslednú variantu príliš nevyužívam, pretože tie HDD sú v sieti viditeľné aj ako sieťové HDD).

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

@THXKO 77

Skús ext3!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SX 88 SE-4K a spojenie nahrávky v...

Tak som to urobil nasledovne.
Naspäť NTFS a nainštaloval do pc Avidemux kde spojím celý film do jedného a zostane v origináli ts.. Takto to je asi najlepšie. Ďakujem za cenné rady páni R^
Myslím že inak to Octagon nevie nahrávať. Nuž čo už, s prijímačom som už nejaký čas a spokojnosť, teda nebudem vymýšľať. Sem tam HDD odpojim a v Avidemuxe spojím a prepíšem názov. Týmto by som to ukončil.

T90 - Octagon SX88 4K

THXKO 77
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 123
Galerie: THXKO 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Chápu. U tří přijímačů mám jen USB, u dalšího šuplík na disk a u dalšího kabel PCIe vytažený ven :)) . Všechny mašiny víceméně paralelně pro různé účely používám.
Po pravdě řečeno, na síťařinu jsem natvrdlý a některé novější linuxové boxy se mi nepodařilo na PC zviditelnit ( u starších boxů a verzí enigmy byly boxy vidět bez nějakých nastavování hesel a uživatelských jmen atd).
Zatím jsem neměl čas a potřebu to nastudovat. Síť mám 100Mbps, mladí ji taky různě vytěžují, nemám momentálně čas, chuť a potřebu předělávat vše včetně kabeláže v baráku na 1G síť. Tudíž ve výsledku jednou za týden či 14 dní disky odpojit a připojit přes USB3 nebo adaptér k PC je práce, zvláště se SSD disky, svižnější.
Je to má vina má velká vina :)) , ale moje cesta je zatím taková, jaká je... Smartphone ani android nemám. Ale chápu, že obecně je to při dobrém zasíťování a lidi, zvyklých na práci se sítí jasná volba. Pěkné svátky přeju :))

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Ještě maličkost. Už dlouho nahrávám na ext2. K tomu jsou pod Windows drivery. Nemusím pak čekat při větších objemech dat a usb hned mountnu k pc.

minestra
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Nemyslím si, že si "natvrdlý" ohľadom úpravy/opravy domácej LAN siete. Ale proste, dnes je taká doba a človek, ak chce, tak sa k dnešnej dobe prispôsobí a priučí sa aj k tej sieťarine. Ono, nie že by som sa chcel chvastať, ale aj mňa život, potreby ale aj záujmy prinutili venovať sa bližšie aj tejto problematike. Tak som si postupne vybudoval domácu LAN a Wi-fi sieť v takej podobe v akej ju mám teraz. T.j. Všetky PC, linux stb, android boxy, tv, multimediálne rádiá, samozrejme mobily + tablety a kamery sú v domácej LAN sieti. Je to obrovská výhoda, keď si dokážem trebárs v garáži nastreamovať muziku z HDD pripojeného k stb v obývačke, alebo sledovať domáceho mazlíčka - našu fenu, čo vyvádza na dvore cez smartfon. A samozrejme mnoho ďalších vecí, ktoré tu už boli spomenuté, alebo aj neboli.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Já to chápu. Ale mám prostě jiné priority "k nastudování" (a vůbec i jiné úkoly) než se zabývat něčím, co nemusím nutně řešit... Taky už mám dost pokročilý věk, tak tolik nestíhám ( a nemusím ), jak za mlada.

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@minestra

Ne zcela jsem to pochopil. V settopboxech nahrávám na formát NTFS, většinou už na SSD disky... streamy se mi nijak nenakouskují...Na co bych měl i při větších objemech dat čekat?

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

DPetr

Díky moc pánové za radu ohledně spojování video souborů, hlavně DPetrovi za detailní popis. Před časem sem toto též řešil ohledně rozdělených nahrávek resp. souborů ts a našel jsem pouze postup s příkazem copy, ale to byl hroznej opruz. V Total Commanderu to jde opravdu rychle.

DÍKY VŠEM !!!

marnav
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marnav

Jsem rád, když napíšu něco, co je někomu užitečné a dozvím se to :))

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marnav

Aký opruz? V linuxe v príkazovom riadku použiješ príkaz:
cat súbor1 súbor2 súbor3 a presmeruješ výstup do výsledného súboru

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

Spacer

Pro jedno, dvě videa možná ... :)))

marnav
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 120
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 56
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra