| 29.07.2008, 12:06.06 | |
Sloučení TV+Sat signáluUvažuji o přidání druhého přijmače do jiného patra r.d.Vzhledem k tomu, že mám husí krk našlapanej k prasknutí tak tam asi těžko další koax dostanu. Proto bych chtěl signál poslat po stávajícím kabelu od ter. antén.Na OMKU mají slučovače /rozbočovače/ Pokud má někdo nějakou zkušenost nebo radu budu rád. |
![]() andrewmx |
| 29.07.2008, 12:54.01 | |
RE: Sloučení TV+Sat signálupokud máš v našlapaném husím krku alespoň jeden koaxiál, schopný přenést satelitní signál/kolem 2GHz/,pak můžeš pomocí dvou TV/SAT slučovačů/rozbočovačů toto provést.Po tomto koaxu už ovšem nemůžeš napájet např. anténní zesilovač DC adaptérem od místa TV.Napáječ musí být už před slučovačem TV/SAT.Po koaxu můžeš posílat více střídavých signálů,stejnosměrné napětí pouze jedno jedinné a tím bude ovládací napětí 13V rsp 18V,ovládající LNB/přepínání polarizace/. |
![]() Saxon |
| 29.07.2008, 16:27.46 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluDovolil bych si oponovat, viděl jsem na vlastní oči slučovač TV/SAT i s možností napájení předzesilovače v terestriální anténě. Jedná se o slučovač od firmy Eko servis Kladno, typ SL101/12V. Zřejmě úprava nějakým triakem či co? |
![]() Alois |
| 29.07.2008, 18:43.23 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluDík za reakce. Zesilovač mám na půdě tak bych to spojil až za ním. Zda tam mám kabel který převede 2 GHz to nevím, ani to nemám čím proměřit. Tak to bude pokus a uvidím. |
![]() andrewmx |
| 29.07.2008, 20:20.36 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluNyní jsem zjistil, že ten kabel od ter. antén je jeden a je rozvedenej ke třem tel. bednám ve dvou patrech.To bude asi problém, nebo né. Díky za vaše reakce. |
![]() andrewmx |
| 29.07.2008, 23:05.07 | |
RE: Sloučení TV+Sat signálu@AloisVelmi zajímavé. Brát dvě různá stejnosměrná napětí z jednoho káblu.. Jinak by to šlo přes výhýbku se stabilizátorem, pokud výst. proud z přijímače určený k napáj. lnb "utáhne" i ten zesilovač.. Dnes jsem si všiml, že u mého porouchaného mascomu je zdroj pro lnb 450mA. Jeden nevýkonový zesilovač pro pozemní signál žere tak okolo 50ti, to by dle použitého lnb mohlo v klidu šlapat. To bude totiž nejspíš případ toho tvého slučovače.. Ale andrewho problém s průběžnýma zásuvkama to stejně nevyřeší.. Snad jen vyměnit je za ty se sat. výstupem s průběžným napájením. Hello |
![]() Tomik535 |
| 30.07.2008, 08:17.21 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluJeste bych tu ale videl jeden potencialni problem v tom, ze ne kazdy sat.prijimac ma napajeny LNB v rezimu stand-by. |
![]() J a |
| 30.07.2008, 08:33.47 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluDík za reakce, @ja čemu by vadilo, že není napajen LNB ve stan-by. Nyní mám kabel od přijmače k motoru a k LNB. Jedná se mě o další přijmač a pro něj už se mě do husího krku asi nepodaří další kabel nacpat. |
![]() andrewmx |
| 30.07.2008, 08:43.50 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluŽe by Ti nefungoval zesilovač VF signálu pro pozemní příjem,z důvodu absence napájecí napětí.Je to ale eventualita,pokud bys řešil onu komplikovanou variantu,kterou prezentoval Alois. Pokud to budeš napájet ještě před TV/SAT slučovačem,vůbec se tímto nezabývej. |
![]() Saxon |
| 30.07.2008, 09:02.34 | |
@ SAxONJe tedy možné po jednom kabelu napájet třeba tři přijmače jak ter. tak satelitním signálem. Samozřejmě pokud použiju LNB s více vývodama? |
![]() andrewmx |
| 30.07.2008, 09:18.05 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluPokud budeš mít LNB s více výstupy/Twin,Quad,Octo/,pak můžeš připojit více satelitních přijímačů/2,4,8/.Po jednom kabelu můžeš vést signál pro jeden samostaný satelitní příjímač a ještě signál pro X přijímačů pozemní DVB-T/průchozí účastnické zásuvky/.Na jednom koaxu můžeš mít "přiživeno" více satelitních přijímačů,ale už se nebude jednat o nezávislý provoz na celém spektru,pouze jedno pásmo a na jedné polarizaci.Je to už složité k pochopení pro někoho,kdo o tom nemá páru.Ideální je vést od LNB resp. Diseqc relátka ke každému satelitnímu přijímači samostatný koaxiál a v případě potřeby do konkrétního vedení nasloučit přes TV/SAT slučovač UHF rsp. VHF3 signál pro příjem DVB-T. Rozbočení uvnitř místnosti, Ti provede klasická koncová TV/SAT/RADIO zásuvka. |
![]() Saxon |
| 30.07.2008, 09:37.27 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluDíky za reakce. @SAXON děkuji za vyčerpávající odpověď.Jdu to realizovat v praxi. :))) |
![]() andrewmx |
| 30.07.2008, 11:27.17 | |
RE: Sloučení TV+Sat signáluK Vaší diskuzi- za zesilovačem TV signálu napájeným v místě chci taky zaředit slučovač a spojit s výstupem 4xDiseq přepínače.Bude možno pak po rozbočení v místě příjmu ovládat Diseq automaticky ze sat.přijímače nebo je nutno použít LNB s více výstupy?Dík za reakci. |
![]() Displej |
| 30.07.2008, 13:34.07 | |
@ displejZjednodušeně LNB z více vývodama slouží k zapojení více přístrojů na každém mužeš sledovat jiný program. |
![]() andrewmx |