Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
29.07.2008, 12:56.50

parabola pro monoblok Astra

Jaký zvolit průměr paraboly pro cslink s monoblokem pro Astry 23,5 a 19,2. Všude se píše, že pro Astru v pohodě stačí 60cm, ale nebude s monoblokem jiná situace?
Díky.
uživatel
atmel9
29.07.2008, 13:02.10

RE: parabola pro monoblok Astra

je to tady už snad 50x napsaný
jasně, že bude a to ta ,že to nepôjde !!! a když tak blbě. Proč monoblok ???? Parabola 80 cm a mělo by to fungovat. Radší dva LNB samostatně a je pokoj.
uživatel
pepiino
29.07.2008, 13:20.19

RE: parabola pro monoblok Astra

Lepší jsou dva LNB samostatně,ale jestli monoblok už je tak na 80tce to bude chodit.60tka je malá i když tady někdo tvrdíl,že to chodí bezvadně.Stačí mrak a je to v kýblu.
uživatel
hobza
29.07.2008, 14:30.55

RE: parabola pro monoblok Astra

Na 80-ku parabolu funguje monoblock naprosto v pohodě. Montujeme několik týdně. Jen je potřeba řádně nastavit.
uživatel
louli
29.07.2008, 14:40.52

To: atmel9

A taky není od věci, když sem napíšeš, jaký rozsah má tvůj monoblok.

Takže buď kupuješ monoblok na Astry 19,2°E a 23,5°E a ten je určen pro nějakou konkrétní velikost paraboly.

A nebo máš parabolu a koupil sis monoblok. Potom musíš nastavovat a zkoušet jestli tvoje kombinace bude funkční.

Třetí nejspolehlivější možnost je parabola 80cm a dvě nezávislé LNB. Každé LNB si nastavíš podle tvých požadavků.
uživatel
colombo
29.07.2008, 15:16.04

RE: parabola pro monoblok Astra

Monoblok je rozhodně lepší a jistější - tam nehrozí jako u dvou samostatných LNB, že se rozjedou. Monobloky jsou na 75%parabolách v ČR! Mimochodem monoblok (19,2 + 23,5) stojí 550,-, kdežto dva x LNB + přpínač + brejle stojí dohtromady skoro 800,- a o to tu jde u vetšiny lidí také! R^
uživatel
Dejf
29.07.2008, 16:00.14

RE: parabola pro monoblok Astra

Rozhodně lepší řešení jsou sva samostatné LNB a pokud je to kvalitně provedené ( a ne od nějakého lepiče ), tak se nic nerozjede a lze to libovolně modifikovat, přidat další LNB apod. R^
uživatel
drobeček
29.07.2008, 16:02.06

RE: parabola pro monoblok Astra

oprava - dva samostatné LNB
uživatel
drobeček
29.07.2008, 16:27.31

RE: parabola pro monoblok Astra

Na parabole 80 cm funguje monoblok 4,3° bez problémů, cenově vychází jako cca 2 single LNB, tj. ušetří se na multifeedu a přepínači, poruchovost mbl je takřka nulová.
uživatel
sirda
29.07.2008, 21:52.55

RE: parabola pro monoblok Astra

jj každý má svúj názor, ale je prada, že ušetříš, ale né každý sat. přiímač na 100% funguje s monobloky. A když se Ti pokazí např. Diseq a nebo single LNB tak vyměníš a hotovo. Monoblok jde do háje celý - taky skušenost. On se dá později přidat např 1 - 2 LNB, ale k monobloku přidáš prdlajs. Teda přidáš ale funkčnost je v tahu a spolehlivost, ale někdo Ti poadí ja na to.
uživatel
pepiino
29.07.2008, 22:37.26

RE: parabola pro monoblok Astra

No ja nevim, ale musim dat za pravdu dejfovi. Pri montazi kdyz na parabolu nemas pristup se hodi jednoznacne monoblok. Uz te chci videt, jak nekde v patym patre budes se natahovat pres metr aby jsi nastavil multifeed? Monobolk vs evyresi, nejlepsi monobloky pro astru 19,2 a 23,5 jsou s rozsahem 4,3 stupnu, ktere vyrabi nejvice Mascom, ale take Smart, BEN electronic apod. a na 80 parabole slapou beu problemu.
uživatel
barak200
29.07.2008, 22:53.04

RE:parabola pro monoblok Astra

chlapi dejte pokoj s monoblokem.Ani zadarmo.
uživatel
BIDLO
30.07.2008, 01:13.57

RE: parabola pro monoblok Astra

zitra zkusim nastavit monoblok na 60 parabole a dam vedet :-))
uživatel
gorro