Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
30.07.2008, 12:44.07

D2MAC

CHtěl bych tě poprosit o vysvětlení,neb máš zkušenosti s dálkovým příjmem.Při ladění dvb-t na pan.px80 jsem zachytil mux 21-rakouské orf sport,puls4+2 kanály.V Havířově se mi to zdá divné,byť to jelo jen hodinu a něco.Dál bych poprosil,proč nejde ani ručně naladit najednou mux 38-39.Děkuji.
uživatel
spyko
30.07.2008, 15:30.14

RE: D2MAC

Jak myslíš to "najednou" v té poslední větě?
Jakou anténu(y) používáš? (typ, slučovače, předzesilovače, popř. STA s nebo bez konverze do VHF3 ?...)
Signály z kanálů 38 a 39 přichází v Havířově de facto ze dvou opačných stran.
Od známého, přímo v Havířově, můžu potvrdit bezproblémový příjem jak ze Skrzyczneho (k38), tak i z Ostravy (k39, k54).
Rakouské muxy A i B z vysílačů Wien - Kahlednberg a St. Pölten - Jauerling (k21, k24 k31, k34) lze skutečně přijímat i zde, na severní Moravě, záleží na počtu kopců v cestě, aktuálním počasí, a tak trochu i na štěstí, co z toho se tu z více jak 200km vzdálenosti podaří chytit, ale není to nic až zas tak výjimečného.
uživatel
D2MAC
30.07.2008, 16:26.38

Děje se

to tak,že každý zvlášť naladím bez problémů.39-28-54a nebo 38-54/asi odraz/.Anteny-plzeň.síto bez zesáku.Zkoušel jsem s přidaným širokopás.zes. bez většího efektu.Kvalita na tuneru panas.px 80- 7-8 z10 u 38-39k,10 z10 u 54.Problém je ,že při ručním doladění 38k vymaže 39k,nebo napíše nenalezen nový kanál,ale přitom je najde a vypíše.Analog z obou ant. je vpořádku.Slučovač-kovovýzastrčkový,zkoušel jsem F-konek.a velmi omezoval signál.Děkuji.
uživatel
spyko
30.07.2008, 16:54.34

RE: D2MAC

Problém je ve vestavěném DVB-T přijímači.Běžný nedostatek u některých značek.Nedovedou od sebe odlišit polský paket na 38k od 39k z Ostravy.Zkus nšjaký satkombajn.Třeba GI nebo AZbox to umí.
uživatel
Sekyra
30.07.2008, 17:03.07

Mam v pokoji

ještě phila 72 crt, k té seženu 2 tuner s hdd,tím se zbavím vhs a zbude krmení pro panasa.Jinak to nevidím!
uživatel
spyko
30.07.2008, 17:51.44

@spyko

Viz. Sekyra - špatná selektivita zabudovaného DVB-T tuneru v TV. Nouzově bych zkusil použít klasický settopbox za pár stovek a připojit ho k TV přes RGB.
Ten settopbox raději pro jistotu doporučuji zkusit a ověřit přímo u prodejce s možností příjmu k38 a k39, zda je schopen tyto signály oddělit, ale neměl by v tom být problém.
Mám informaci, že Poláci ze Skrzyczneho na k38 začátkem příštího roku hodlají přejít na MPEG4, tak samo se má příští rok v létě aktivovat známý výkonný vysílač Katowice-Kosztowy, rovněž ve standardu MPEG4, tak je třeba zvážit i tyto okolnosti, jestli nebude lepší rovnou zakoupit settopbox s podporou MPEG2 i MPEG4 zároveň.
uživatel
D2MAC
30.07.2008, 18:04.26

No možná

by to bylo řešení,px80 ma CI slot na modul,něco jsem zaslech o neotion,jdu se mrknou i na polské stránky.Zatím díky.
uživatel
spyko
30.07.2008, 23:11.15

RE: D2MAC

Zajímavý je příjem muxu z Rakouska na 21 kanále, neboť na stejném kanále vysílají Katovice analogovou TVP2 úctyhodným výkonem. Nechce se mi tomu moc věřit. Pochopil bych 24 kanál, na kterém se už za dob totality přijímal na Ostravsku druhý rakouský státní okruh-program, je-li i na tomto kanále digitální mux, viděl bych to na tento kanál. Co se přepisování jedné služby druhou týče, proběhla snad i možná tady informace o tom, že by se (laicky řečeno) ID sítě mělo změnit=rozlišit tuším k dubnu 2008. Zatím se tak nestalo. :(
uživatel
michal
30.07.2008, 23:23.26

RE: D2MAC

Ještě dodám pro zajímavost, lokalita Ostrava Vítkovice, anténa síto TVA Plzeň bez zesilovače směrována na Skrzycne, cca 10 metrů koaxu, příjmač Strong, úroveň signálu kanál 39 100 procent, kanál 38 asi 60-70 procent a 54 kanál 70-80 procent.
uživatel
michal
31.07.2008, 12:22.07

Michal,

díky,byla to 21,na 28 je regio.mux.Čistý signál na 38 je 70,přes slučovač 50-60,je zajimavé,že přes F kový je 40.Jelikž je příjem ze 2 antén,dost se to hádá.54-90-100,39-70-80,na obou se občas zjeví výpadek.Zajímalo by mě kolik měl ten rakušák bitrate,kvalita byla 20-30,ale hrálo to slušně,v muxu byly 4 kanály.ZATÍM ČAU.
uživatel
spyko