Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

který spolehlivý LNB OCTO ?

Zdravím zkušené praktiky, poraďte spolehlivý OCTO LNB pro použití s DiseqC přepínačem u kterého by nedocházelo ke vzájemnému "rušení" ostatních výstupů při přepínání ?? Mám prakticky otestováno, že u naprosté většiny dnes běžně prodávaných typů twinů a quadů dochází k 1-2sec. trvajícímu krátkodobému rušení ostatních výstupů (záseky, poruchy v obraze) při vyslání diseqC příkazu v nějaké větvi (tj. pokud jeden z účastníků provede přepnutí z daného LNB na jinou pozici, nebo naopak z jiné pozice na daný LNB. Snad jsem to popsal srozumitelně.
Mám vyzkoušeno, že v pohodě bez rušení funguje z quadů "Inverto Black Premium Selected Quad" a Inverto Multiconnect Quad, pak ještě nějaký starý Globo Gold Quad byl OK. Zbytek z mé sbírky - asi dalších 7 typů quadů (+ dalších x Twinů) - všechno je na prd !!! OCTO Inverto BLACK Pro 8 Output (IDLB-OCTL40) také nefunguje OK. Na nákup octo LNB systemem pokus-olmyl to je už dražší špás... Díky za odpovědi k věci, multiswitche nerozebírejte... potřebuji OCTO. díky

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

bol som robiť servis v menšom penzione a tam mali octo golden interstar octo-všetko im to šlapalo v pohode menil som len par kablov a koncoviek.Presny typ neviem -papiere som nevidel a štitok na nom bol iba odtrhnuty. Podla nich to funguje asi 6-7 rokov ;)

par32
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 976
Odpověď v diskusním vlákně
 

to co je

časem ověřeno už neseženeš,co seženeš není ověřeno R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

To nač se ptám nepotřebuju ověřovat časem, tento problém se projevuje jako vlastnost twin, quad, octo LNB ihned a na furt. Spíš to vypadá to, že mou popsaný problém nikdo moc neřeší, s nějakým občasným záškubem v obraze (pokud je vůbec "čumitelem" zaznamenán) se asi už tak nějak v dnešních "digitálních normách" počítá... :(

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

Časem ověřeno... je v tomto případě nesmysl! Jedno octo někde chodí, jinde to samé nechodí. Ale to každý montážník již ví.
Ověřené řešení je qatro + multipřepínač.

elektrokol
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

lance:
zmeraj si kolík na 230V zásuvke voči kostre na koaxe a až nameráš 120V tak zistíš, že problém nemusí nutne byť v LNB...

a ano, overené riešenie je quattro + multiswitch..

noces
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

problém

v elektroinstalaci se musí odstranit a pak tam můžeš dát cokoliv,jistě chápu,že nejlevnější je dát tam LNB u kterého se problém nebude projevovat,co oči nevidí,to srdce nebolí,ale ten problém tam prostě zůstává,můžeš použít galvanické oddělovače,možná ani ne do všech osmi větví R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

problém
v elektroinstalaci se musí odstranit....
Nemusí a ani většinou nemůže. Existuje několik jednoduších a rychlejších řešení. Jedno jsem už uvedl.

elektrokol
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

Chlapi, s elektroinstalací to nic nemá, testováno bylo s vyloučením tohoto vlivu, parabola volně na trojnožce + dva STB + zobrazovač vše z jedné prodlužovačky, jinak nikde nic nepropojeno... uvedený problém je vlastnost těch LNB - rušení způsobují diseqC povely jak jsem popsal...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance

R^ I tak to může být a většinou zásahy do instalace jsou k ničemu. Někdy pomůže prostá výměna sat. stroje.

elektrokol
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 150
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

ani přijímače to neřeší, zkoušel jsem x kombinací STB vč. vestav. sat. tuneru v TV..., chyba je v LNB, když se nepoužijí diseqC povely, není s LNB žádný problém ani při zapnutí/vypnutí druhého přijímače a pod... jakmile se začnou používat diseqC tak se to ovlivňování vstupů projeví, no nic, budu si muset i mezi Octy asi vybrat opět pokusem-omylem, mezi quady už mám favorita... :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

Mezi přijímači byly rozdíly akorát v tom, jak se problém se signálem z LNB projevil v obraze (zlomkovým zastavením celého obrazu, nebo záškuby nebo rozpadem jen části obraz a pod. drobné nuance) ale jinak "problémový" LNB rozpoznaly všechny přijímače a naopak s "vyhovujícím" LNB jely všechny bez problémů... fakt jsem si s tím vyhrál, ten můj tip na "Inverto Black Premium Selected Quad" je draze zaplacen spoustou času a odříkáním :)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lance

Souhlas, tebou popisovaný problém nema nic společného s elektroinstalací. Používal jsem oddělovací trafo u jednoho receiveru, druhým byl merak napajený z baterie a i tak byli při přepínání či vyp/zap receiveru merakem diagnostikovány neopravitelené chyby(packet error).

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance

pokud je problém s disecs,tak v LNB být nemusí,měl jsem něco podobného před léty,nakonec po dlouhých řešeních a neřešeních jsem to rozdělil na 2 paraboly s quady,je to nestandartní,ale funguje dodnes R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

oddělovací trafo u přijímače nic neřeší,zem je spojena přes HDmi ,nebo scart s TV a tam není odděleno,může to být něco jiného,ale pokud oddělit,tak celý koncový bod R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: který spolehlivý LNB OCTO ?

Receiver nebyl v době testu spojen s žádnou TV, na přepnutí předvolby či vyp/zap není panel treba...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra