Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

optibox zebra

Kto mi poradi na optiboxe zebre mi pise boot,kto poradi co snim
Dakujem

oktober
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 54
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

Zameraj sa na zdrojovú časť,Elektrolity všetky treba vymeniť,aj keď vyzuálne vypadajú OK.Ale nie sú,buď stratili kapacitu,vyschli a majú zvlnenie ktoré môže stvárať psie kúsky z bootovaním.Nech sa darí.

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

nie v zdroji, ale na doske. sú tri. ideálne vymeniť všetky 470uF (tuším 10V). Ideálne vymeniť za 16V

noces
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:vladoholu

Holube holube, zase mudrujes do toho, co neznas. Ty jsi taky suflikant z firmy A JE TO. Je to tak, jak pise noces. Jinak je to tzv kur*itko, protoze na tech kondenzatorech je neustale 12V a vyrobce tam dal schvalne jenom 10V

krteczek
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 130
Odpověď v diskusním vlákně
 

oktober

mna zaujima ako budes odsavat cin na zakladovej doske

lacko9
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 135
Odpověď v diskusním vlákně
 

To lacko9

To nerieš krteczek mu poradí,pomôže,on je na to odborník naslovo vzatý.Nech sa darí.

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

já bych kupil nový satelit než se sra. s kondenzatorama

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

Čo to tu zas drístate, je mi z toho zle.
Vladohulu - áno vymeň všetky elka (aj tie dobré nech sa človek narobí zbytočne) a čo takto poradiť zmeraj ESR a tie vymeň (len je otázne že či niekto tuná vie čo je to ESR). Meniť všetky elka či už len v zdroji - nemá zmysel treba vymeniť len tie čo sú vadné (a keď niekto nemá merač esr, tak sa dá použiť osciloskop, ten zvlnenie odhalí).

krteczek - no tak s týmto som sa ešte nestretol aby výrobca dal do 12V vetvy elka na 10V nože daj dôkaz lebo ti neverím ani nos medzi očami. Nezmýlil si si to s inou napájacou vetvou ?? (zebru som tu ešte asi nemal, ale je to fortis pokial sa nemýlim ?? a takýto prešlap tam nemôže byť takže si prosím dôkaz).

lacko9 - ja neviem doba trafopájok už dávno skončila, ale ešte jednu takú vlastním, okrem toho mám mikropájku, HOTair stanicu a INFRAred stanicu. Myslíž že to nejde ?? Ide a v pohode, nežijeme rok "68".

Zobudte sa ludkovia čo tu píšete (a čo vlastne píšete). Autorovi vlákna odporúčam aby to zveril niekomu kto sa tomu skutočne rozumie (eto vsjo).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

bbitom - áno jasné všetko treba vyhodiť a nesrať sa s tým že ? A opäť podporiť čínu Rv

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rasto1978

trafopajku som pouzil naposledy v roku 1988, teraz mam na stole MDO za cenu tvojho bytu a ostatne ani nechci vediet a ze vies co je ESR to je len pre tvoje dobro

lacko9
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 135
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

lacko9 - a pánko sa nám urazil, no daj foto toho čo máš nech ti verím :-)

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

teraz mam na stole MDO za cenu tvojho bytu
--------------------------------------------------------------
vyzerá to tak , že aj rozum je na tom stole.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

to je jasné čína musí prosperovat , jak nebude tak se nám nasmolí do evropy dyť už tady vlastní půl republiky

(Mascom)Tele Systém Fe TL80cm s multifokusem 28.2E,23.5E,13E, Samsun UE50RU8000 UHD 4K HEVC

bbitom
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 679
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

"čína musí prosperovat" - čína prosperuje dosť , to im stačí pred pár rokmi (desaťročiami to tak nebolo). Ja len apelujem na to že tento prijímač neni sd a ešte niečo môže poslúžiť (po správnej oprave). Učíme sa všetko vyhadzovať a neni to dobre (a ani z pohladu mňa servisáka).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

To Rasto1978

Viem čo je ESR,mám špeciálny digitálny merák na takéto merania,takže si môžem každý kondík premerať a ver,že vymeniť pár kúskov nestačí,môže sa to časom vypomstiť,vychádzam z praxe.To čo tam bolo uvedené že tie kondíky sú len na 10 V je hovadina,lebo to by neprešlo,oni by pri 12 V buchli,ale to nerieš,je to robota pre odbornív,nie laikov.Nech sa darí.

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

môže sa to časom vypomstiť,vychádzam z praxe - mením elka ktoré sú jednakej kapacity, jednakej voltáže a jednakého výrobcu, aj keď su neni "nafúknuté" a nevykazujú zvýšené ESR (ostatné elka nemením).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

noces má pravdu. Zdroj je OK

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 885
Odpověď v diskusním vlákně
 

To RAFI007

Odkiaľ vieš že zdroj je OK,ty si mu ho otestoval,premeral,to boli fofri,že sa nick nepochválil,že mu to funguje,že?Nech sa darí.

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:Rasto1978

...tak si zo zmerej a uvidis, nemusim dokazovat, otevri zebru, vem merak a priloz hroty

krteczek
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 130
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

krteczek - áno neni problém, len zebra mi musí prísť na stôl, tu su ludia odchovaný na iných šrotoch. (takže je to málo pravdepodobné, takže uvidím aj keď ti neverím).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

noces - tak snáď má pravdu , ale zebru som tu tu fakt nemal (skôr mi to pripomína problém s VU+ kde vadný C807 zničí U801 ).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

Zdroj jsem v Zebre delal za 4 roky 1x a to po bource.
Uvedenou zavadu jsem opravoval na pockani do 1hodiny (nekdy i rychleji, kdyz jsem nemel udelany kafe).

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

u mna trva oprava OPTIBOXU s touto zavadou max 15 min ci je to HW, alebo SW zavada

lacko9
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 135
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

lacko9 - ty si ale kua mudry clovek, ja ti vlasntne budem posielať satelity na opravu (spravíš to rýchlejšie ako ja (ako píšeš)) ja potom zhrabnem tú najväčšiu časť peňazí môže byť :8) (veď kolko môže stáť 15 minút odbornej opravy u teba ??)

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rasto1978

skus hadat

lacko9
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 135
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: optibox zebra

Ale co by ne, zrovna jsem dodelal jdno VUDUO, kde se "opravar" nobtezoval ani demontovat desku, jen ustipnul vadny a na jeho misto prisoplil novy. Ten upadl a dal to skoncilo s vetsi bourackou u me. Fakt je, ze ta puvodni "oprava" mohla byt do 15minut hotova

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 334
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra