Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Zdravim panove,mozna jste nekteri kteri prijimate 28E 11023H zjistili,ze asi pred mesicem spustili anglani novou frekvenci hned vedle 11034 V v eurobeamu, a tudis u me a urcite i u vas doslo k zeslabeni 11023H asi o 1-1,5db,minulou zimu jsem mohl sledovat BBC 4 HD ted bohuzel ne,vse ostatni mi jede ok jako napr.Channel 4 HD 11126V,dnes to jde obzvlast dobre,skoda,ze to takto nejde v cervnu:-),mam parabolu jenom gib.125cm a zatim neplanuji vetsi parabolu mozna pozdeji,rozhodne ji nebudu instalovat v zime,ale chci se zeptat zda existuje nejaky utlumovy clanek nebo tak neco,zas tak dalece se v satelitni problematice nevyznam,ktery by me zlepsil signal na tehle frekvenci? LNB mam Best Germany Quad 404,je lepsi na nekterych frekvencich nez Inverto Black Ultra az o 1db, v prumeru tak o 0,5db,osobne odzkouseno,na te nove frekvenci 11034V mam monstrozni signal asi 17db,mate na to nejaky lek? :-) mimo to,ze bych si mel poridit vetsi talir:-) vse vedeno pres diseg prepinac jelikoz jsem zjistil,ze signal je o trosicku lepsi nez kdyz jsem mel koax na primo do prijimace,prijimac DR HD F 15,Clarke tech 5100 C plus atd.:-) pekny vecer

bbcman
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 473
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Tak toje novinka ze pres diseq je lepsi signnal nez na primo lnb recivier toje pekna volovina..kazdy spoj ma ubytek ci prechodovy clen at uz de.o spojku diseq ci rozbocovac myslim ze to bude jinde ....doufam ze nezacnete se zesilovacem na sat... jakou mas parabolu ja to zkousel a to bbc sem locknul na 2 metry a sledoval pred 3 tydnama na tu dvoumetrovku nejelo pouze 9tp musel bych pouzit vetsi.

Dexerwave
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 565
Odpověď v diskusním vlákně
 

dexerwave

v lete jsem s tim laboroval vic nez dost a jsem si naprosto jistej,ze mam lepsi signal pres diseg prepinac,nez na primo kabel.Mel jsem ruzne delky koaxu a cim delsi tim o chloupek lepsi signal.Tyto konvertory jako jsou IBU nebo ten Best a dalsi hlavne ty co maji sum 0,1 maji v sobe nejake zesilovace ci co a tudis je signal na slabych tp silnejsi kdyz je kabel delsi,bylo mi to receno jednim satelitnim profikem z Pha co se vyzna a instaluje velke paraboly a ja jsem si to po te sam overil.Ptam se spis na nejaky utlum tak nechapu proc mi pisete at nezacnu se zesilovacem,jakou mam parabolu jsem jiz psal

bbcman
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 473
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bbcman

Ten útlumový článek se jmenuje FR-1 a teoreticky by mohl potlačit negativní vliv tr.11034.Příznivý vliv ale má pouze při používání receiverů s horší selektivitou,popř. s nedostatečným potlačením opačné polarizační roviny - např. receivery s Ali procesorem.Je to ale pouze o pokusech - Edisonovi se taky neosvědčil hned první materiál na výrobu vlákna žárovky.Jinak Tvou situaci s příjmem 11024H potvrzuji - letošní zimu jsem tr.11024H locknul jen vyjímečně,zatímco ostatní tr. mají obvyklé hodnoty C/N - např. 10774H cca 7,8dB.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

diky za info,je mi jasny,ze si pravdepodobne moc nepomuzu,ale v HD je BBC 4 lepsi nez sd :-) na 10774 H mam taky signal v tuto chvili tech 7,8 db,myslim,ze se mi to letos povedlo parabolu nastavit tak,ze jsem na cca 28,35 E :-) presne mezi 28,2 F,G a 28,5 astra2E,googlil jsem utlumovy clanek FR-1 a nic nemuzu najit:-)

bbcman
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 473
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bbcman

radši Ti link napíšu do SZ - tady nevíš jak se kdo vyspí.Tož nechť sa daří.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

bbcman

Smim se te zeptat na pribliznou lokalitu prijmu? Dekuji.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

bobo 2

Jablonec n/N,2E Uk beam tady bezi trochu lepe nez 2F,G,napr.10847 V kde je BBC 1,2 HD je prijem mozny od cca srpna spis od zari do priblizne dubna,coz mi az tak neva,v lete mene sleduju Sat Tv :-)

bbcman
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 473
Odpověď v diskusním vlákně
 

Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Zdravím,já potvrzuji,že přes diseq(kvalitní) mám také o trochu lepší hodnoty,než napřímo koax-přijímač.Do jednoho boxu mám 2x C-band,V a H zvlášť(dualfeed),28,2-BBC atd..a 4 vstup 13E-Tivusat(IT).Jinak na BBC/ITV...doporučuji větší anténu+špičkové nastavení,to je jediná pomoc.Tady na Zlínsku momentálně jede vše OK,BBC/ITV,pouze paket PBS America,Freesport atd.je nejslabší,večer nejede.
Pokud je tady nějaký C-nadšenec,jak Vám jede 47.5W,HD paket Doku/360/FilmBox...?U mě 14dB.

kamter
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Protože máte těmi zázračnými IBU krámy prebuzené tunery, pak je jasné, že každý útlum chování tuneru zlepšuje.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

všechny dnešní DISEqC přepínače,přepínané transistorem,generují nějaký útlum - no a ten má určitě podobný vliv na potlačení silnějších signálů v opačných polarizačných rovinách v evropském svazku na A2 jako útlum generovaný útlumovým článkem.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Nie všeci Slováci majů príbory z hotela Slovan - niektorý majů aj z hotela Esplanade.Já třeba používám Invacom SNF-031.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@táhlovej

I v ČR jsou hotely Esplanade, a nějaký Invacom se najde. :)) I když to pro můj příjem není nutné,jeden SNH-031 ve Fubě 85 mám. ;)

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Ja tez mam natom inovacom snf 031 quad ja to tez vyskousim a porovnam schvalne tim dieseqom origo ozarovac na taliri mam v nem vlozeny ten quad

Dexerwave
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 565
Odpověď v diskusním vlákně
 

to tahlovej

"všechny dnešní DISEqC přepínače,přepínané transistorem,generují nějaký útlum - no "a ten má určitě podobný vliv na potlačení silnějších signálů v opačných polarizačných rovinách"
to jakoze ten prepinac predstavuje utlum jen pro opacnou polarizacni rovinu a pro tu potrebnou ne ?
osobne bych v tomto pripade sel cestou volby LNB s co nejnizsim zesilenim mf (SMW ma takovou option dokonce za priplatek) a s co nejvyssim oddelenim polarizacnich rovin ..... a uplne nejlip dva takove LNB + kvalitni OMT
u stavajici sestavy bych mozna zaexperimentoval s tim promennym utlumovym clankem (ne prepinacem a delkou kabelu) a tuneru nastavil takovou uroven signalu, jenz se mu "bude nejvic libit"

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Ne,tak jsem to nemyslel - protože žádný LNB nemá dokonalé rozlišení polarizačních rovin,mají transpondéry v evropském svazku A2 v obrácené polaritě nějaký signál(např. na 11034V se signálem cca 18dB bude nejspíš v Hpol. hypotetický nelocknutelný signál cca 4dB).No a protože většina z nás používá komerční komponenty,které nejsou dokonale nastavené(což ani nejde) a nedokážou korektně zpracovat signály 11024H - cca 6,5dB a blízký hypotetický 11034H!! - cca 4dB,problém je na světě.Vložením nějakého útlumu,ať už je to regulovatelný článek,nebo DISEqC přepínač se zřejmě podaří snížit signál na "neexistujícím tr.11034 Hpol.".

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

oprava - mělo tam být UNI !!! LNB.Jinak Tvoje řešení dva LNB s výhybkou je samozřejmě nejlepší řešení.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Ozaj dobre podminky mam 110ku a nektere mne fakt jdou vim ze v lete to neslo a se mne zda ze vertikal je o neco silnejsi.3,5db a jede to treba Scuzz dobrej hudebni kanal.

anton
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Já mám nyní na 10774H dokonce 8,6 až 8,8 dB,ale 11024H stále ani ťuk.Zajímavý je i tr. 12130V s programem DAVE.

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bbcman

12.10.2016 to tu pekne riešil v troch príspevkoch DPetr z Brna.
Toto je prvý, tie ostatné si vieš pekne nájsť:
https://www.parabola.cz/forum/reply-812179/

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Rozměry paraboly udávané zde v přehledech na tuto družici jsou doporučené pro stabilní příjem, nebo minimální rozměr?
např. :u TP 11.307-V-, je udán rozměr pouze 150cm. Jsou zde ohlasy, že to jde chytit i na 110cm.
Takže těch 150cm je pro stabilní a silný bezproblémový příjem?

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@palermo67

Keďže Čechy ani Slovensko nie sú ožiarené priamo, ide buď o úplný okraj beamu alebo, čo je pravdepodobnejšie, o bočný lalok antény transpondéru. Preto je možné zachytiť v západných Čechách vysielanie na menších parabolách a čím ďalej na východ sa priemery zvyšujú. Nedá sa teda pri tejto družici paušalizovať, že sa signál chytí na 150 cm všade. Ako vidíš, Jablonec prijíma so 125 cm a Brno s 230 cm. A sú tu ešte ďalšie nuansy, napr. že laloky z TP V polarizácií a H polarizácii nemusia byť zhodné ;)

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Ten přehled někdo vytvořil a přispívá do nej, nejspíš pan Vyleťal a ten má konkrétní bydliště. Nejspíš se jedná o průměr antény pro hraniční příjem (QEF). Nějaká klasifikace stabilního příjmu je složitá. Co to je stabilní příjem? Kolik dB rezervy a za jakého počasí?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Pořád přemýšlím, jestli to mám zkusit. Jelikož místo příjmu by byly Doupovské Hory, měl bych podle map být podle map v tom "silnějším" pásmu, které je u západních hranic.
Jde mi konkrétně o tento TP, protože je tam hudba.
Pokud je zde uvedena na Skylink 80ka, tak ten údaj 150cm vypadá na stabilnější příjem...
Takže to asi zkusím...někteří diskutující ze západu mě trochu povzbudili... :))

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

Ale ted odpoledne se mne zacina rozpadavat obraz myslim ten hudebni Scuzz a ty ostatni co byli na 180ku uz nejdou,jinak vychodni cechy.

anton
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Astra 2 UK beam,BBC 4 HD

2E má asi krámy :laughing: , takéto signály večer to som dlho nevidel.

A samozrejme útlmový článok treba , hlavne na družiciach kde je silný EU beam, aj pri Invacome. ;)

Biedne forum, riešia sa tu samé blbosti ,len nie satelitná problematika,v kazdom vlákne sprostosti,hádky a trápne fotky uja ibuprofena. Dokial tu redakcia nezakročí ,o čom pochybujem, tak neprispievam .Dodatok: po čase vidím, že to ide ku dnu, tak Zbohom.

marval450
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 1 463
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra