Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Táhlový motor

Dobrý den. Mám takýto dotaz: Jak osadit druhý táhlový motor na parabolu.

vankari5
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 289
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Táhlový motor

A druhý k čemu? Na řízení elevace a nebo zvětšení rozsahu AZ?

TBS 5927, Octagon 8008, Octagon SX88, Vitamin HD 5000. Paraboly: Offset 120 cm 34,5W-75E Ku band, Channel Master 180 cm 30W - 78,5E C Band + Ku Band, Cahors BigBisat 39E-28.2E-23.5E-19.2E-13E-9E-5E-1W

kndxing
Registrace: 10/2013
Příspěvků: 123
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Táhlový motor

U bývalé firmy jsme to řešili pomocí motoru od firmy egis-de...mohl by zde jmenovat některé zákazniky např. ambasády.. :)))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 781
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Táhlový motor

Na řízení elevace u 180 cm paraboly

vankari5
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 289
Odpověď v diskusním vlákně
 

to vankari5

Svého času jsem měl 2m parabolu, svislou elevací jsem řešil nikoliv pohybem celé paraboly ale pouze pohybem držáku LNB svislým motorem! Technicky mnohem dostupnější. Pro pásmo 4GHz to stačí. v Ku je tolik stanic, že kromě BBC je tak velká parabola zbytečná.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vankari5

na Kovosatce pokusně třeba takto - https://www.parabola.cz/album/foto-1214/
sekce Album: Zjednodušná montáž motoru pro elevaci - prime focus KOVOSAT
Popis fotografií:
[1] Zjednodušná montáž motoru pro elevaci - prime focus KOVOSAT


Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vankari5

Ak máš 180 cm anténu, dobre nastavený polarmount v žiadnom prípade nepotrebuje druhý motor pre eleváciu. Dobre nastavené polárne závesy nevyžadujú druhý motor dokonca ani 3m antény. Takže treba riešiť problém nastavenia polarmountu.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Fanyn

Klobúk dole. Egis trackery sú špičkou v navádzaní. Zaujímalo by ma však, či boli schopné navádzať väčšie plné antény, napr. 3,7m. Doposiaľ som totiž videl len riešenia s väčšími anténami typu mesh. Nemáš nejaké fotky týchto mašiniek? Veľmi by ma zaujímali a verím, že viacerých.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Táhlový motor

Tak je otázka jak kolega točí... zda polárním závěsem a nebo chce mít dva motory, což je podle mě trochu snažší na domácí amatérské provedení. Já třeba mám dost velký problém sehnat někoho kdo by mi polár vyměnil, takže se teď kloním ke koupi svářečky...

TBS 5927, Octagon 8008, Octagon SX88, Vitamin HD 5000. Paraboly: Offset 120 cm 34,5W-75E Ku band, Channel Master 180 cm 30W - 78,5E C Band + Ku Band, Cahors BigBisat 39E-28.2E-23.5E-19.2E-13E-9E-5E-1W

kndxing
Registrace: 10/2013
Příspěvků: 123
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kndxing

Je pravda, že vankari5 nepovedal, akú má parabolu, či s polarmountom alebo bez, no osobne si myslím, že použitie dvoch motorov (jeden pre azimut a druhý pre eleváciu) je určite komplikovanejšie ako použitie dobre nastaveného polarmountu. V prvom rade je k tomu potrebné uchytenie, ktoré dovoľuje pohyb antény v dvoch osách a po druhé je k tomu potrebný riadiaci hardvér (napr. kontrolery Research Concepts, Inc.) a dva motory. A tie kontrolery naozaj nie sú lacné. Veď už aj tu už spomínaný Egis stojí niekoľko tisíc eur. A treba k nemu, samozrejme, vnútornú riadiacu jednotku. RCI sú možno trošku lacnejšie (lebo riadia tiahlové aktuátory), ale tiež vychádzajú na peknú sumu.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra