Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

Tak jsem si poridil svuj prvni LNB na C-Band. Povedlo se mi sehnat SRT C980, akorat pri blindscanu mi kresli stejny graf jak pri horizontalni/leve tak pri vertikalni/prave. Zkousel jsem to napr. na 40E. Nemam problem zachytit transpondery, ktere jsou vysilane v prave polarizaci. Dle flysatu by napr. zachycene TP mely vysilat prave v prave polarizaci, ale nemuzu zachytit zadny TP s levou polarizaci. CrazyScan (a ne jenom CrazyScan) mi TP s pravou polarizaci naladi jako s levou polarizaci. A taky me zarazi, proc mi napise stejny graf jak pro levou tak pravou. Bud mam neco spatne nastavene nebo je muj snimac poskozen. S C-Bandem zacinam uplne od zacatku, tak me treba napadlo, jestli se musi jeste neco navic nastavovat, ze to neni tak jak u klasickeho LNB na Ku-Band. V snimaci je depolarizacni desticka. Ta desticka je tam dle vseho prilepena silnym lepidlem a rvat ji ven silou jsem z neho nechtel, tak nemuzu zjistit, jak by graf vypadal bez desticky. Mozna ta desticka je problem...
Omlouvam se, jestli pokladam pitome otazky, ale nikdy jsem s C-Bandem nedelal a jsem rad, ze se mi vubec povedlo sehnat LNB na C-Band. Je to aspon neco jineho. :)
Dekuji za pripadne rady. R^

Par screenshotu z CrazyScanu:

https://s8.postimg.cc/9eycyd6nn/image.png
https://s8.postimg.cc/cykao6h39/image.png

Vsechny nalezene TP vysilaji v prave polarizaci, ale jsou nalazene jako s levou polarizaci.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

Ahoj,
destičku vyndej. Nemůžeš ji tam mít na všechny družice, některé z krajních pozic jsou H/V. Navíc existují lepší destičky než je ta obyčejná základní. Psal jsem o tom na webu CSDXC, asi se sem nemohou dávat odkazy, tak zkus přes google. S destičkou se dá zkrátka experimentovat. Pokud máš stejný graf na H/V tak je problém právě v té destičce - třeba ji tam nemáš správně umístěnou. Musí být umístěna úhlopříčně mezi sondama. Na tom tvém LNB podle obrázku jsou výstupky mezi kterými ta destička má být. V každém případě ji musíš udělat vyndávací, pokud chceš lovit a máš jen jedno LNB. Jakou máš parabolu?

TBS 5927, Octagon 8008, Octagon SX88, Vitamin HD 5000. Paraboly: Offset 120 cm 34,5W-75E Ku band, Channel Master 180 cm 30W - 78,5E C Band + Ku Band, Cahors BigBisat 39E-28.2E-23.5E-19.2E-13E-9E-5E-1W

kndxing
Registrace: 10/2013
Příspěvků: 123
Odpověď v diskusním vlákně
 

kndxing

Gibertini 150cm s offset ozarovacem. Co jsem se docetl, tak to je na DX prijem minimum, ale budu rad za kazdy uloveny TP.
Tu desticku jsem se prave snazil vyndat, jenze je tam bud neuveritelne na tesno narvana nebo je opravdu prilepena nejakym silnym lepidlem. Asi mi nic jinyho nezbyde a zkusim ji proste vyrvat.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

však to máš napísané na nálepke - ONE CABLE SOLUTION - je mu šumafuk 13/18V, on si ide svoje s dvoma oscilátormi ... na výstupe je vertikál do 1500MHz (osc.5150MHz) a horizontál od 1500MHz (osc.5950MHz)

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

mozes

bobo2 zavesit niekde foto, akym sposobom si prave tento LNBF instaloval na tvoju ofssetku?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

Skús pre V-polarizácie zadať v prijímači hodnotu oscilátora 5150 MHz a pre H-polarizácie 5750 MHz.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

mmc, medecal64

Hurrrra!!! Dekuji za nakopnuti! Nastaveno na 5750MHz a vse je OK! S 5950MHz mi to scanovalo jenom od 3800MHz misto 3600MHz. S 5750MHz vse funguje jak ma! S C-Bandem delam poprve a nikdy jsem nemel tu cest se s nim setkat, proto se omlouvam, jestli me otazky jsou ponekud primitivni. Dekuji vam moc mmc a medecal64! I kndxingovi. Jednoho dne tu desticku z neho budu muset stejne asi vyrvat...
Ted uz graf neni stejny pro obe polarizace!!! :))) A TP nalazeny na spravne polarizaci. R^

Diky moc!!

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

sem se sek ... 5750 je správne

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

Depol deska pouze na TP s L/R vysíláním.. na H/V pol musí ven.. pokud nejde přijímačem _ Corotor, měnit skew musí se ručně točit konvertorem. 150cm na Cband je hodně málo. Depol. je u C pásma významná..

Ku pásmo:Gibertini OP 150,Inverto Black Pro 0,2dB,NJR 2843S, Octagon SF4008,SF8008 30 W-76,5E, C pásmo: Mash 300cm 76,5E-11W Chaparall polarotor, C-band LNB:NJR NJS 8486U,Norsat 3420 PLL,Titanium satellite ASC1 actuator,Ineos ZX4.

Jirka sat
Registrace: 1/2004
Příspěvků: 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jirka sat

Corotor je na ovládanie skew určite jedna z najlepších vecí, no používa sa na jednopolaritné LNB (s jednou anténkou, na ktorú sa privedie buď jedna polarizácia alebo druhá). Je však náročný na ovládanie, treba k nemu ďalší hardvér. No a bobo2 má LNB dvojpolaritný. Ovládanie je priamo prepínaním sond, osobitne pre tú ktorú polarizáciu. Doštička by mala byť umiestnená pod 45° uhlom medzi anténkami, čo je však len kompromis, ktorý práve Corotor dokáže veľmi vhodne eliminovať. Nie však pri takomto LNB.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

vyssie pises

bobo2:
kndxing
Gibertini 150cm s offset ozarovacem.
Skoda ze si neodfotil bobo2, ako si uchytil tento LNBF na tvoju offsetku.
Vyrobil si sam specialne uchytenie na offset C-band? Pretoze na tvojej gibertinke je original uchytenie na LNB Ku-band, kde priemer krku a rozmery LNB su rozdodne ine...
https://www.parabola.cz/album/foto-1234/
sekce Album: LNBF SRT C980
Popis fotografií:
[1] LNBF SRT C980


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

kompresor ty musis vliest do kazdeho vlakna a zasierat to svojomi hlupymi.fotkami.
chalan si urcite nejako poradil nie je kazdy tupy ako ty ze potrebuje vsetko videt.
inak to lnn mam aj ja,ale na meshke mam uz novsie ,titanium.

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

prave

toto LNBF je urcene na pf paraboly, tak moze byt zaujimave ako a cim ho uchytit na offsetku:
https://www.parabola.cz/album/foto-1235/
sekce Album: LNBF SRT C980 s pf ozarovacom a uchytenim na offset parabolu.
Popis fotografií:
[1] LNBF SRT C980 s pf ozarovacom a uchytenim na offset parabolu.


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C-Band LNB SRT C980 - Neco je spatne

no vidis ty pchas ofset lnb do pf ,tak preco neskusit pf na offset. a chalan si neskor kupi ofset prstenec co ty ani netusis ze nieco take existuje

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra