Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Programy na orbitu

Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8K!

Trochu jsem zapomněl na dnešní přenos do kin opery G.Verdiho Attila. Dává to i ČT Art asi za hodinu. Koho nezajímá opera může se jen podívat na neskutečně ostrý obraz i v HD a plně funkční HDR. 1W 11512V 13310.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
Odpověď v diskusním vlákně
 

Oprava

fekvence je 11521V !!!

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

Ked opera, tak jedine "Altrimenti ci arrabbiamo!" R^

https://www.youtube.com/watch?v=QRl-LiF1VsU

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Přenos už skončil před 20hod. Na ČT art je záznam. Obraz neměl chybu jak v HD tak i UHD. Brava Rai!!

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

Sorry, přenos už začal v 17:45 ne skončil. Omlouvám se za překlep.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Přenos do kin je zajímavý i z technického hlediska na porovnání s kvalitou obrazu ČT. Vloni ten úvodní přenos byl, v podání ČT, nazelenalá mazanice pouze se stereo zvukem oproti luxusnímu feedu do kin s DD 5,1. Nevím co s tím na Kavkách vyváděli ale byl to děs. Letos už to porovnávat ani nebudu.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

na Arte HD záznam od 21:45

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 292
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Každá televize si sama určí jakou kvalitu chce. Rai ji technicky poskytuje od SD až po 8K. Tu nejvyšší si např. objednali Japonci. Ale jinak je určena hlavně do kin. Ale i HD bylo velmi kvalitní.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Těm Japoncům se nedivím. O Olympiádě Tokio 2020 v 8K už bylo dávno rozhodnuto.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Tak třeba v roce 2020 bude Olympiáda ve 4K i v ČR. 8K je zbytečný, to je opravdu vhodné pouze pro kina. Na domácí poměry je 8K zbytečnost, pokud tedy nemáš 3 metrovou obrazovku.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Na můj 43" 4K panel stačí kvalitní HD. Logické je, čím je primární zdroj signálu kvalitnější, tak i po downkonvertování je obraz lepší. Na přenosech z La scaly je to vidět, i když rozdíl mezi kamerou 8K a 4K poznat doma není. Nové kamery určitě mají i spoustu dalších vychytávek, takže obraz je opravdu mimořádný.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Rai obměnila techniku v roce 2016 a 2017. Koupila nové přenosové vozy co už pracují s 8K. První přenos 8K byl o minulých Vánoc mše z Vatikánu. I když na Rai 4K běžel pouze ve 4K. Ale je nutno podtknout, že to není levná záležitost. Nové UHD kamery jsou 4x dražší než HD a to nemluvím o přenos.vozech. V příštím roce budou v 8K připravená i studia Rai. Nyní se rekonstruují studia v Miláně, pak příjde na řadu Řím. Musí se vše stihnout do vypnutí DVBT, protože Rai chce provozovat v T2 tři UHD kanály.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

Není to přenosem, ani konvertováním, je to lidským okem. Na 90 cm nelze vidět ze vzdálenosti 3m ani těch 1920 bodů obyčejného FHD, ne tak 4096.
Rozlišení 4K je snad k něčemu při úhlopříčkách od 80" nahoru (při vzálenosti sledování 3-5m a 8K je opravdu jenom pro kino s úhlopříčkou přes deset metrů.
To co vnímáte jako lepší obraz nebude nejspíše rozlišení, ale jiné věci, třeba barevný prostor, třeba menší artefakty komprimace, nebo i jenom práce vlastního mozku - který ví, že má vidět lepší obraz, tak ho prostě vidí. Mozek a oko nejsou prosté počítače, ale trochu komplikovanější nástroje - jak se dá na mnoha legračních testech znovu a znovu ukazovat.
BTW. U opery je kvalita obrazu to poslední, co někoho soudného může zajímat. Jde o zvuk! A o zpěv! Mám staré nahrávky s Marií Callas, plné šumů a technické nekvality, a přesto je to nejkrásnější(no dobře - moje nejoblíbenější) Carmen všech dob.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Smutná zpráva pro náš SD rybníček, ale už jsme si zvykli. 4K tv sice doma mám ale ČT, kdyby nebylo HD přenosáku O2, tak třeba fotbaly z Moravy pojede stále v SD. Tohle jsou naše vrásky. 4K a 8K je velmi vzdálený sen.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Ale jak už jsem psal, to není levná záležitost. Navíc, kolik lidí má reálně v ČR 4K televizi?? ČT by měla začít u obsahu, změnit cílovou skupinu diváků a až si ji ti diváci najdou, tak začít s 4K. Podle průzkumu sledují ČT hlavně diváci 55+ a těm je povětšinou 4K u zadku.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

https://www.parabola.cz/album/foto-1299/
sekce Album: FlexIPvan OB-Van 14  - přenosový vůz Rai
Popis fotografií:
[1] FlexIPvan OB-Van 14 - přenosový vůz Rai


Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

https://www.parabola.cz/album/foto-1300/
sekce Album: OBvan-14 inside
Popis fotografií:
[1] OBvan-14 inside


Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

Vůz dokáže odbavit 36 HD kamer a 24 UHD. Je to vůz italské výroby. Jeho hlavním přínosem je, že dokáže i vysílat přes internet a po rozložení přímo ve voze může vzniknout malé televizní studio s režií - viz druhá foto.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

No hlavne, že ty si sa zase "odbavil" na tej tvojej slávnej RAI.
:laughing: :laughing: :laughing:

Nibiru
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 1 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nibiru

Já myslím že ses odbavil ty že nic nevíš
Franck napsal zajímavosti o technice která se ještě dlouho u nás bohužel neobjeví tak nerýpej

Vu+Uno 4 K Se

Laik
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Antoníne!
Máš pravdu,"přílišný detail"není moc dobrý,räd však vidím hezkou
scénu.A Callas je bezkonkurenční !! Tyto moderny mi vadí,
dobře že pěvecky a hudebně jsou dobré . Netrepko !? Co říkáš?
P. R^

ralp5
Registrace: 9/2007
Příspěvků: 209
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Laik

je vidieť že si LAIK a netušíš čo tu franck predvádza s výdatnou pomocou miestnych moderátorov... Rv

Nibiru
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 1 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

ralp5:
1. Jestli vidíš na 90 cm 4096 bodů ze vzdálenosti 2 a více metrů, tak by ses měl dát do církve, neb se nutně jedná o zázrak. Jak vypadá scéna, je podstatné u filmu, ale pro operu jde jen o dost nepodstatný jev. Zbytečnost. V případě operních přenosů jde o úplně jinou věc: o kina. Tam vodorovných 8K bodů vidět lze. Je to řádově podobné s 35mm filmem.
2. Na Annu NetreBko nelením zajet i kus cesty. V Praze jsem ale nebyl, anžto se mi tyhle samostatné koncerty moc nelíbí. To si můžu pouštět rovnou doma. (Skoro).
Její hlas je blízko tomu, jak zpívala Callas. Viděl jsem ji ve Vídni a v New Yorku. V této sezóně bohužel nebude zpívat nic, co by mne kór zajímalo, na místech, kam bych mohl naklapat.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přeno z La scaly v HD - kamery v divadle 8...

2Nibiru:
Franck dělá to, z čeho má prospěch. Na jeho místě bys nejspíše dělal totéž.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ralp5

U opery je samozřejmě zvuk velmi důležitý, ale snad i obraz, ne? I oko chce svůj podíl. To by se pak přenos z La Scaly mohl vysílat jen z rádia. A La Scala není jen obyčejné divadlo, to je vyznamná kulturní událost která si zaslouží to nej.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

A jaký mám z toho prospěch, pane Antoníne? Vy to víte? Protože já ne. Toto vlákno založil konas, a protože se o přenos starala Rai, tak jsem k tématu jak je mým zvykem, napsal pár zajímavostí... Nebo je to jinak, Pane Antoníne? Máte jiný názor, Pane Antoníne?

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra