Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Kaon-výstup Scart

Mám od Digi novšiu verziu prijímača Kaon, chcem prepojiť audio cez zosilovač. Na staršom Kaone od bol audio výstup optický, tu je výstup označený ako scart. Ale nie je to klasický scart ako ho poznáme, ale vyzerá to ako S-video, s okrúhlym tvarom. Hľadám to na nete, či existuje nejaká redukcia, ale zatiaľ som nič nenašiel. Má niekto skúsenosti ako to prepojiť na Cinch?

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 435
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Elektronkové zesilovače přestaly mít jakýkoliv smysl nástupem nových výkonových polovodičů pro koncové stupně někdy před cca 25 lety. Současné MOSFET jsou lineárnější, než elektronka - a hlavně - nemají tepelný čum, který u žhavých katod nejde odstranit.
Ty současné elektronkové zeilovače jsou jenom lapače peněz od neznalých lidí za naivní představy.
Stran procesorů - všechny zdroje zvuku a obrazu jsou už digitální. Snad jedině někdo může mít (stejně jako já) gramofon a hromadu nostalgických desek. Ale kvalita takového zvuku není nijak excelentní.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antonín

9 z desíti rockových kytaristů by tě poslali do háje a ten desátý ještě hlouběji...:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

bol by som

zrejme desiaty...Pretoze ani nepoznam muzikanta, co pouziva odposluch na baze polovodicov. Naopak, najkvalitnejsie audio gitarove komba su elektronkove odposluchy, napr. marshall a.i.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Jasně, booster při tvoření charakteru zvuku ve fázi tvorby nahrávky je jedna věc. Druhá pak - a je to záležitost nekonečných debat- proč následně při reprodukci nahrávky tuto věrně a bez dalšího zkreslení nereproduktovat.

JanHora
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

@saxon @bohus31

Síce nerád, ale musím s vami nesúhlasiť... Som trošku gitarista a používanie lampových hláv má práve úplne iný dôvod, ako čistý zvuk... Elektrónky totiž dodávajú svoje vlastné typické skreslenie, čo je práve to, čo sa chce (ak sa nepoužívajú aj ďalšie rôzne efekty: overdrive a pod)...naopak pri posluchu hudby je už akékoľvek iné skreslenie, ako to, čo dodali nástroje v štúdiu, nežiaduce... Takže Marshall kontra Audio Research je niečo úplne iné... iná kategória, iná liga, iný level...nemá to nič spoločné...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Ešte k tomu zvuku cez DTS HD Premium Sound... To tak počúvaš na slúchatka? A to akú hudbu, z akého zdroja? A cez aké slúchatka? Ja som doteraz žil v tom, že najviac, čo sa v hudbe dosiahlo, bolo kvalitné stereo, ale uznávam, že už som v strednom veku a to môže byť dnes pri počúvaní hudby z mobilu veľký handicap...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

teoria je vec jedna, avsak prax realitu ukaze inu...Ak by bolo tak ako ty sam gitarista pises, tak by potom na koncertoch elektronkovu aparaturu uz asi nepouzival nikto! Opak je vsak pravdou. Snad za link audio_video ukazky nebudem ukamenovany, nakolko je k teme:
https://www.youtube.com/watch?v=LPHpGk0ZS3o
Kto chce, tak tu VIDI a POCUJE elektronkovy marshall s nenahraditelnym zvukom...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

Medecal

Jestli máš pocit ze jsi mi zdelil něco co nevim, tak té musím zklamat. Já jsem trosku z oboru asi 30let...:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Asi sme sa nepochopili... Ja práveže tvrdím, že elektrónkové hlavy sú medzi gitaristami stále najviac žiadané... Nie však pri high-endovom posluchu povedzme doma... Tam sú dnes už nežiaduce z dôvodu postupu technológií... Aj keď je pravda, že stále sú na trhu rôzne zosilňovače triedy A, ktoré stále majú elektrónky... To nepopieram...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

To by som si v živote nedovolil :-) Len som asi nadobudol mylný dojem, že chceš počúvať Traviatu na Marshalle (bohusova téma bola o pusluchu hudby a slúchatkách v televízore Philips)... Ešte raz sa úprimne ospravedlňujem... :))

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Ale prdlajs, to byla sranda:) v obýváku mám šest lampových rádií z válečných i předválečných let. Hrají krásně, pokud jim dávám kvalitní signál....Mark Levinson a B&W Nautilus také...:))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Áno Nautily mám aj ja, dal som ich aj do špajze a wecka. Za tých pár šupov, no nekúp aspoň 5 párov...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Já je nemám, to si raději koupím měřák:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Za cenu páru, by si mal pár desiatok merákov :))

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Není merak, jako merak...:) ale ten můj, který mám v plánu by se do nich vešel desetkrát.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Ano, pro hru na rockovou kytsru se někomu může líbit zvuk elektronkového zesilovače, možná i deseti rockovým kytaristům z deseti. Dokonce se to libí i mně.
Já ovšem doma na rockovou kytaru nehraju tak měkkce zkreslený zvuk elektronkového zesilovače nepotřebuji. Potřebuji co nejméně zkreslený zvuk toho, co jsem k poslechu vybral. Včetně rockové kytary hrané přes elektronkový zeilovač.
Saxone zkus si ještě jednou přečíst, co jsem napsal. Nebo spíše promyslet si to, protože přečíst už jsi to zvládl.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Dobře, tak pro Antonína bez důvtipu ještě jednou. Máš samozřejmě pravdu z pohledu technického, ale přesto by tě kytaristi poslali do háje.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Tak pro Saxona ještě jednou: až budu poslouchat jenom rockovou kytaru, tak budeš mít pravdu. Ale protože poslouchám i housle nebo klavír, lidskou řeč a případně jiné zvuky, je logické, že rozumné je slyšet ne měkký zvuk elektronkového kytarového zesilovače, ale přesně to, co bylo slyšet na začátku. Což koncový zesilovač s moderními FET tranzistory splní prostě přesněji. Elektronkový zesilovač doma u audiovizuální sestavy je marketingový nesmysl.
BTW: zvuk pro kapely jsem dělal (a vyráběl) v době, kdy jiný výkonový konec než s pentodami ani nešel postavit. A z tehdejší zkušenosti nemám pocit, že by rockoví kytaristé byli nějací velicí znalci audio techniky, ono většinou nadání v jednom směru omezuje jiné směry (např. já hraju na kytaru dost blbě), takže kam by mne poslali s audiovizální sestavou, je poměrně lhostejné. Asi tak stejně jako bych já jim vysvětloval, jak mají brát za strunu, aby hráli jako Santana.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kaon-výstup Scart

Každopádně však hezké vánoce!

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Apropo, Santana bol fenomenálny gitarista niekedy v 1969 až, čo ja viem, do 1977 - to prišiel napr. Al DiMeola - (napr. album Abraxas priniesol naozaj pecky, aj keď minimálne zvukár musel byť pri nahrávaní zhulený ako prasa :), no odvtedy akoby technicky zaspal už viac nenapredoval. Dal sa na tie komerčné s...čky a neviem, či urobil dobre. Keď pozerám jeho koncert s Johnom McLaughlinom v Montreaux, je mi z neho do plaču... Ale to len tak na okraj :))

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra