Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Tv 4k - obraz

Z důvodu přehrávání 4k video nahrávek a řazení programů jsem koupil tv 55FUC8160.Pro příjem programů mám Skylink.Kvalita obrazu o proti původní FullHD tv se mě zdá o něco horší ale tak nějak jsem s tím před koupí počítal.
Otázka zní: pokud bych tv použil jako zobrazovač a pořídil si sat. VU+ONE4k bude ten obraz lepší?

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 83
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Ext. přijímač ti obraz na nové TV nijak zvlášť nezachrání, radši věnuj energii pořádnému nastavení obrazu na nové TV !! Pokud porovnáváš se starou FHD tak by mě zajímalo, jestli srovnáváš srovnatelné - tj. stejnou úhlopříčku vč. pozorovací vzdálenosti... nebo úměrně... viz předch. příspěvek, napiš typ té staré FHD ať si uděláme obrázek, samozřejmě je možné že ta FHD byla dobrá a 4K bude v HD a SD slabší... ale rozhodně neplatí, že 4k TV nějak obecně neumí dobře zobrazit HD nebo SD... je to o kvalitě jednotlivých televizí. Až vyzkoušíš třeba oled Panáka tak uvidíš jak překvapivě slušný obraz dokáže vykouzlit třeba i z PS12 v DVB-T2 ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radbarto

Současné TV oled tu Tvojí plasmu spolehlivě "zabijou" po všech stránkách, o to se neboj, takže jde už jen o ty prachy ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv 4k - obraz

Co mě ale zklamalo je to, že Oled údajně dost trpí vypalováním obrazu/ loga atd./ Poslední řada Qled od Samsungu se prý hodně vydařila. Zatím mám plazmu / už 10 let /a obraz stále vynikající, mnoho TV co jsou dnes v obchodech můžou kvalitu obrazu jen závidět. Doufám, že plazma ještě nějaký čas vydrží zatím není za co zbytečně měnit.

BOBSEN
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Nová tv nahradila tv Samsung UE55K6372.Tak že vzdálenost a úhly se nezměnily.Vlastní nastavení jsem již zkoušel pomocí zastaveného obrazu večerních zpráv moderátorů ze studia ale přesto to není stále ono.Ta ostrost pro moje oči tam u většiny pořadů stále chybí,

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv 4k - obraz

Tak uvidíš co z toho Finluxu nakonec dostaneš..., ale pokud sis vybíral telku hlavně podle společného TV seznamu a teď řešíš obraz, přijde mi to trochu divné. Pokud jsi měl prioritu ostrost obrazu na kterou jsi zvyklý u Samsunga, měl si jít zas do Samsunga. Mně třeba zrovna obrazové podání Samsungů moc nevyhovuje, přijde mi umělé, nepřirozené a právě dost přeostřené, ale je to věc názoru, hodně lidem se takové omalovánky líbí :) Spousta věcí se dá upravit v různých obrazových nastaveních, je třeba si s tím hodně pohrát, když se Funlux nepoddá podle Tvých představ, tak smůla. Nečekej, že koupí ext. sat přijímače ten obraz na Finluxu někam výrazně kvalitativně posuneš oproti příjmu z vestavěného tuneru v TV ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv 4k - obraz

@ Jarous, lance Ti to prave teraz napisal po lopate vystizne. Nakolko to by naozaj vsetcia ludia mohli byt taki chytri, ze kupia relativne LACNU telku, ku nej externy 4K STB a nasledne mat doma obraz jak vino...Takto to jednoducho nefunguje.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

lacnú telku máš aj ty . k tomu stb 4k ready a vychvaľuješ super obraz .
nie všetci sú padnutý na hlavu . tak prestaň zavádzať.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Když jsem koupil toho Samsunga a dal ho místo LG tak jsem byl taky sklamanej,zdálo se mě,že jsou to na některých pořadech omalovánky jak píšeš.Pak jsem to seřídil k obrazu svému a bylo to ok.Nyní to bude asi podobně.Jak už jsem psal,když to kupuješ tak vlasně nevíš co z toho bude a poznáš to až to člověk doma zapojí.Byl jsem v domění,že dnes mezi těma značkama už není nic moc velkej rozdíl a je jedno co kupuješ.Finlux byl pokud mě pamět neklame také dobrá značka,no dnes to patří Vestelu tak jako i jiné značky.
Ten Hisense mě mrzí ale tam by byl zas problém,že mám natočeny videa a nebylo by to načem přehrát.Sám technik z Hisense se divil,že to nepřehraje, požádali o ta videa aby to mohli řešit.
To,že jsem hledal telku podle skládání programů je logické,když sleduji dost často slov.programy tak je obtěžující se proklikávat při příjmu z sat.pozic na pozemák a obráceně.Zde je to řešeno jednoduše.
Je mě jedno jakou mám značku hlavně,že to má slušný obraz a dá se na to dívat.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Já ale nikde nenapsal.že chci docílit lepšího obrazu koupí sat.příjmače.Jen jsem se dotázal jestli je to možné a věřím,že tato diskuze měla smysl i pro další čtenáře tohoto fora.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

@oneeeee

nemystifikuj, nakolko prave TY pozeras 4K UHD tv vysielnie na malom low-end FHD zobrazovaci...Naopak, nic nevychvalujem ani nehanim. Pretoze pozeram 4K UHD tv vysielanie na uhlopriecke 164cm TV prijimaca Philips s integrovanym sat tunerom, v rozliseni 2160p s vybornym obrazom. Inak na mojej telke som v priebehu pol roka niekoko stoviek eur tzv. prerobil, pretoze som ju kupil za 1290,-eur, co rozhodne nieje low-end. Teraz vsak môj typ TV prijimaca, sa da kupit v koncorocnej akcii e-shopov okolo 900,- eur. Avsak aj tato akciova cena je vzdy vyssia, ako cena podobne velkeho Panaka 4K UHD, ktoreho som pred pol rokom reklamoval ...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Ok. Pretoze za vyssiu kvalitu, treba jednoducho priplatit...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv 4k - obraz

www.display specifications.com
Tady můžeš porovnávat zobrazovače.Je tam toho dost ale taky tam není všechno.Já už tady vybírám dva měsíce a nemůžu si vybrat.

Argus pingulux plus, parabola J 80, motor Optikum 380, pozice motoru 45.5E až 30.0 W, LNB Inverto.

digidik
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

apriority 31 low end

až ta zasypu za 2 roky v drevennej krabici
viac bolševikovi nedávam
vrstvou zeminy ,bude ti jedno či si mal low end alebo high end
:)

rohan
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 267
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rohan

pises o sebe?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Keď si mal toho Panasonica tak si tvrdil, že má excelentný obraz a dokonca si tvrdil, že na Eurosporte v SD z DVB-T si mal oveľa lepší obraz ako na Eurosporte v HD na Skylinku. Takže Tvoje dristy veľmi pomáhajú vo výbere TV. A ináč tunery v TV sa nerozlišujú podľa FHD a UHD. Trošku si o tom ešte poštuduj.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Samozřejmě není jedno co koupíš a pokud jde o obraz TV tam to platí snad nejvíc. A nejde o značky jak takové, ale spíše o konkrétní modely TV! S Vestelem se můžeš setkat možná i u nějakých nejnižších modelů od Panasonicu :)) Ale nejvyšší modely (vlajkové lodi) jsou jiné kafe, tam se know-how tradičních značek projeví. Představa, že doba jde kupředu a všechny dnešní telky budou hrát pěkně je lichá (toto platí jen u nejvyšších modelů ale ne u middle a low end, tam se kupí nové funkce a marketingové chu.oviny ale na obraz se dost kašle).
Takže jestli chceš společný seznam, velkou kompatibilitu s videi a dobrý obraz (a jde o to co je pro tebe dobrý obraz), tím se výběr dost zužuje, možná budeš muset z něčeho slevit. Společný seznam některé TV umí "nepřímo" pomocí seznamů oblíbených. Ber z netu, doma testuj, vracej... až si vybereš :)))
Já bych vybíral ze 100Hz panelů Panasonic a Sony (přepínání seznamu T/S jde na Panákovi jední tlačítkem DO, Sony myslím umožňuje společný oblíbený seznam ale neručím...) kompatibilita s videi je na vyzkoušení a cena na zvážení ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

ak uz nieco pises, tak to aspon niecim podloz...Pretoze na tvoje multi mystifikacie, nema vyznam akokolvek reagovat.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

mystifikácia

určite ako tá tvoja ariva ako podložka pod kvetináč :)

rohan
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 267
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Nemusím to s ničím dokazovať, kto je tu dlhšie, už Ťa prekukol. Nechce sa mi dozadu hľadať, kto chce, prečíta si Tvoje drísty a urobí z toho pre seba záver.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

petersk

R^ R^ R^ ;)

rohan
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 267
Odpověď v diskusním vlákně
 

hej bratia,

nechcete si dať niekde v krčme pri Martine po borovičke alebo rovno jeden druhemu po papuli, namiesto stáleho zasierania tohto fóra osobnými drístami? ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv 4k - obraz

lance, ale petersk má pravdu. Takto to klamár bohus31 pisal vtedy o svojej tv a eurosporte. Dobre si na to pamatám ako sa tu hádal ako nepríčetný a urážal veselo každého. Proste, len to čo on má, on vytvoril, on odfotil,on upravil, on vysvetlil,on vyrobil,on kúpil,on.....
je to naj. Proste LENON.

VU+ Solo 4K, 2x DVB-S2 tuner, 65" TV 4K UHD LG SIGNATURE OLED65W8PLA

Avernet
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance

ako dochodca
je gulečník,apriority,youtuber atd zákonom chráneny
ináč by mal tu papulu už dávno rozbitu,alebo visel na strome
od všetkých ktorých ako štbák dostal do problémou
bohužial take su u nás zákony Rv
a spolieha sa na to-čas mu ale beží a ten neoklame
tie ru stereoidy mu zanechali dáke tie stopy v tele
kdo chcel videl tie jeho apriory príspevky a má v hlave jasno ;P

rohan
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 267
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv 4k - obraz

My sa stretneme skor na Havaji (bl.list) lebo kristalovo cisty gulecnikoid uz isto nahlasuje ostosest. tam si dame po borovicke. R^

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Máš pravdu R^ R^ R^ R^ R^ R^

zert
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 126
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 83
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra