Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

rozklované víčko LNB

Mimo jiné LNBčka mám jeden Invacom. Na rozdíl od ostatních má krytku z takového oranžového tenkého plastu a ten mně teď rozkloval nějaký pták a schoval si dovnitř kus nějakého tuku. Poznal jsem to podle úbytku signálu tak o 50%. Tuk jsem vyhodil a LNB provizorně překryl igelitem a zatáhl gumičkou. Má někdo tip/zkušenosti na trvanlivější řešení - lepší matroš na krytku?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Určite existuje lacné riešenie...jeho maličkosť ti za chvilku poradí nejaký vrchnák od kozmetiky jeho druhej manželky

👤👤👤

fann
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fann

Nebo mě napadá třeba víčko od jogurtu

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Ja som dávnejšie použil viečko zo sprayu. Sadlo ako uliate.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Ještě mě napadlo, má typ nebo tloušťka plastu vliv na útlum signálu?

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

nalep

tam plastovy vrchnak z kremu /juvena, astrid, nivea a.i./ a mas pokoj...Nepozorujem ziadny podstatny utlm signalu. Z tejto fotky je jednoduche rozpoznat ktory vrchnak som lepil na LNB. V poho mi to maka aj v nepriaznivych prijmovych podmienkach...
https://www.parabola.cz/album/foto-1355/
sekce Album: LNB na E-85
Popis fotografií:
[1] LNB na E-85


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Pro otestovani jestli plast pohlcuje mikrovlny nebo ne ho staci dat na chvili do mikrovlnky (staci na 30sec). Pokud zustane studeny, je OK pro pouziti pred LNB.

Praha | 1m Gib 55W-58E | TBS6925 & TBS5926 | Spektrak + wideband SDR

r00t
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 178
Odpověď v diskusním vlákně
 

tekapo

Vidiš ako som písal aj obrazok jeho maličkosť pridal, kde je to viečko krásne vidieť :)

24.02.2019, 16:24.45

👤👤👤

fann
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

@r00t

to by mě nenapadlo, otestuji

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

a všem ostatním

díky za tipy

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

rozklované víčko LNB

Kdysi jsem tyto konvertory hojně používal pro jejich v té době výjimečné vlastnosti, které byly dosaženy mimo jiné i touto nízko útlumovou fólií. Po protržení fólie jsem použil na opravu slabou teflonovou fólii. Přilepení jsem prováděl opět spec. lepidlem na teflon. Po přeměření signálu a porovnání s nepoškozeným kusem nebyly zjevné žádné rozdíly. Při dnešních sériovkách LNB za pár korun by opravdu mělo stačit nějaké UV stabilní víčko.

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Zajímavé nápady, ale pokud se jedná o singl LNB, nevím, ale stojí tato námaha za to? Cena single LNB je dnes pod 100 Kč. :(((

jiriks
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jiriks

O ceně to není. Nerad vyhazuji věci, které jsou funkční. A tato oprava by měla být podle všeho primitivní.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

@r00t

Zajímavý nápad. Těch 2,45GHz mikrovlnky je sice trochu jinde ale zato je to palba. :O

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Kdybys byl z Prahy, tak tu jedno sundané víčko z Inverta mám.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

I s tímto jsem laboroval. Záleželo hodně na síle plastu a jeho materiálu. Útlum byl měřitelný, takže jsem konvertory vyhodil. Jednalo se o LNB Edision Quad a druhé Twin , hm zapomněl jsem na značku.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Vím, máš dobrý úmysl LNB zachránit, ale je to časovaná bomba. Pokud se v době, než jsi zjistil tuto "kosmetickou vadu" do konvertoru dostala vlhkost /voda/, je otázkou času než začnou fungovat elektrochemické reakce. Držím palce do jara, ale nevím, nevím!?!
:((

jiriks
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

plexisklo

funguje super

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Test s mikrovlnkou je prima.
(Většina plastů bude v pohodě, ale jsou takové, co ne, pámbu ví, co je to za příměs.)
Nicméně: jak to uděláš vodotěsné? Jamile tam poleze voda (i ta vzdušná), tak to LNB velkou životnost mít nebude.
Dočasné řešení do jara, snad. Ale pro trvalé použití potřebuješ vysušit dokonale a vodotěsně zalepit. Osobně si myslím, že LNB bez víčka už není funkční, a tedy vyhození není žádná marnotratnost. Bál bych se toho, že mi to LNB odejde zrovna uprostřed fotbalu/opery/zpráv, na které se budu koukat. Chleba padá namazanou stranou. Sundal bych to, nějak zavíčkoval a strčil do šuplíku pro různé pokusy a testy. Do deště a vlhkosti nové LNB za pár korun je určitě lepší.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Jedná se o Invacom, a ten není za pár šupů. Chápu snahu majitele ho zachránit. Invacomy mají dost tenkou průhlednou folii náchylnou na poškození.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Já bych to viděl na 0,3 - 0,5mm plexi - vyzkoušet v mikrovlnce.Invacom má, na horní třetině hrdla, přečnívající osazení, takže použít ploché tenké plexi a vodotěsně přilepit pod osazení. Na tyhle věci používám průhledný pružný Mamut Crystal. Nějaké návleky tam moc nepůjdou.
Při čištění vnitřku - rádi se tam při poškození krytu usazují pavouci - používat tenčí elektrikářskou plastovou stahovací pásku. Nikdy ne šroubovák! O zářiče stačí hruběji brnknout, a je vymalováno.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Invacom je obyčejné lnb(akorát předražené) a stejné jako "tisíce" jiných lnb.Kdysi jsem si taky jedno v opojení koupil.Příjmové výsledky stejné i horší než starší poctivé lnb s vysokým šumovým číslem.
Za pul roku oranžová krytka rozklovaná a ještě se s tím lepit a babrat.Letělo do popelnice.
Když tady čtu rady jak to složitě zkoušet,opravovat,testovat,lepit atd...tak jsem trochu udivenej.
Ještě když to není nadprůměrná věc za tisíce a nové lnb stojí jako 4 piva..
Prostě to nakopnout a vyhodit.
Ale pokud má někdo čas,náladu a nervy to opravovat a testovat tak se omlouvám.

pat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 3 105
Galerie: pat
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pat

No Invacomy měly pověst LNB které dobře zvládá slabší signály. Co je na tom pravdy nevím, ale měl jsem QTH-031 na čtyřech 2,4m parabolách v bývalém zaměstnání (je to už 6 let) a žádné problémy s nimi nebyly, až na propálené víčko na páté, 2,4m centrální otočné parabole. S pavouky a jejich kokony tam mají potíže dodnes.
Samozřejmě tenhle model je už zastaralý, dneska se už používají moderní s optickým výstupem.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

Možná pomůže

dobře utažený DUREX + elektrikářská páska. :)))

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: rozklované víčko LNB

Stare dobre SNH-031 od Invacomu a prikladam malu inspiraciu na opravu. :)
www.youtube.com/watch?v=0LbSYvoiEkI

Nosce te ipsum.

Warder
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 1 640
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warder

Dík za tip. Taky ho ještě mám na jedné parabole doma.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 44
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra