Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Vítr láme stromy a odnáší střechy

Energetici v pěti krajích hlásí: bez proudu bylo kolem osmé hodiny večer 130 000 domácností.
Tady na severních horách jsou stále extrémní nárazy větru. Za těch 10let co jsem přistavěl jsem něco takového ještě nezažil.
T90 se ale stále drží. Už jsem zažil stavy kdy hodně kmitala, ale tentokrát to jde z jiného směru.
a co vy ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Opravdu jako děti, když prostě na tý zahradě míso a výhled na orbit nemám, tak hold musí na střechu. Ale kdybych to místo a výhled měl, tak bych rád měl na zahradě 240cm, nebo i 300cm, to je můj sen. Když budeš mít vykopanou jámu 3 metry hlubokou a dost velkou s výhledem na družici a dáš tam parabolu a spávně vysměruješ, tak to hrát musí !

Sony KD-55XE9005 , DreamBox 8000HD

FAB5
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 388
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Při dobrém nastavení musí fungovat i na zemi
https://www.parabola.cz/album/foto-1358/
sekce Album: Parabola na zemi
Popis fotografií:
[1] Parabola na zemi


Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 212
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Já mám 90 cm na stožáru na střeše rodinného domu je to blízko tašek který má jedno patro já spím na hoře , už druhou noc mě to budí jak se to třepe

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Odpověď v diskusním vlákně
 

Barák připraven

Většinou nekvalitní kabely na nevhodných místech, se kterými nelze hnout. Trubka na ,,zahradu,, nikdy nevede. Jestli se má něco změnit, tak si leda postěžovat na nějakém ,,zednickém,, fóru. Jinak debata o hovínku.

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jackino

fai protože to máš na nějakém dvorku ale 70% obyvatel bydlí ve městech nebo domech u města kde kdyby si takhle dál každý tři satelity tak budeme celýmu světu jen pro smích. nehledě na to že to ani není hezké pohled

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Na pohled dlabat, horší je ten vnitřní koax ve venkovním prostředí.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jiskraprah

Přesně mám to na dvoře(dobrý výhled),na střeše 2 další +2 kousky v zahradě a cca 100 metrů koaxu k stb :laughing: :O

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 212
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

aby odnesl vas vitr vsechny do more

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kyrill vs. včera

v prvním případě byly nárazy na Sněžce až 216km/h
ale včera stanice na Sněžce naměřila až 268 km/h jak píše jeden web.
taky jsem koukal na směr a včera to šlo trochu víc ze západu než Kyrill.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pro Antonína

Kdybych to dal na fasádu nebo na zahradu,tak si při tom můžu rovnou balit kufr.Pro moji drahou polovičku je nepřijatelné,aby takový pazneht jak ona říká,hyzdil fasádu,dvorek nebo zahradu.Takže jedině střecha ,kde to není vidět.

agamon
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

@agamon

přesně tak. a podle některých to je zdejší odborník. tak by mě zajímalo co by psal kdyby odborník nebyl.

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Na střechu jedině když to jinak nejde. Jinak co nejpřístupněji,za větrem, dobrý výhled, .....

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Badis2

Máš pravdu, vichřice přeje montérům. Dnes za dopolko už jsem měl 3 zásahy. Při tom aprílovém počasí /vč. krup a 1cm sněhu/ někdy není o co stát. :((

jiriks
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

ja musim zaklepat,ze od roku 2004 mam satelit a nikdy mi vitr nepohnul parabolou at to byl kyril a jine silne vetry do ted atd...to mam upevnene na strese volnem prostranstvi na kovove trubce...akurat 1mi to hnulo parabolou jak na 1dubna na velikonocni nedeli napadlo 40-50cm snehu 2013 jak to tak snezilo na severni morave...ze 2den jsem musel trosku nadzvednout LNB s drzakem i parabolou aby mi to hralo aspon docasne nez mi to potom znamy doladil.

kolopik
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 806
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jiskraprah

Copak, nějaký Antonínovský komplex? Kromě toho "drž hubu" se neříká, obzvlášt když už jsi tady dlouho, chtělo by to trochu tolerance...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tukan

Na koho tipuješ, frank, hotový?:)) já tipuju toho první, taloše.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Klídek chlapi, každý soudruh si může dát svoji parabolu, kam chce. Jsou koneckonců horší blbosti, které lidi dělají, než to, že cpu parabolu na střechu, i když mají jinou možnost. Jak vidno na výsldcích voleb kupříkladu. Život soudruha, kterému manželka diktuje řešení i v otázkách, o nichž nemá páru, je smutný a já s ním hluboce soucítím. Soucit mne přejde až v okamžiku, kdy si uvědomím, že si ji vybral a vzal za ženu dobrovolně.
Představte si, co všechno mu asi poroučí, kromě parabolické antény na střeše...brrrr horor horší než Pátek třináctého.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

to agamon

Co by manželka řekla na Selfsat 50?
Prudce elegantní a pokud by na čelní straně byly nakresleny její oblíbené květiny mohla by i zjihnout!! :)

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Moje paní chvilku plakala, když viděla na zahradě novou příhradu a na ní dvě paraboly 130cm. Ale jen chvíli, dnes už si ji ani nevšimne.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Chlapi!
Nedohadujte sa!
Treba to urobiť aspoň takto, ako je na obrázku a nebudete mať žiadny problém!
:laughing: :laughing: :laughing:
https://www.parabola.cz/z_album/495-1552322726.jpg

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

https://www.parabola.cz/album/foto-1360/
sekce Album: Ako to nespackať!
Popis fotografií:
[1] Ako to nespackať!


VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

R^ R^ R^ :laughing: Konečne betelné stožár.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Vyvrácený plot, zničená houpačka, zlámané stromy na zahradě....ani Kyrill nebyl tak silný. To, co bylo v neděli večer, to bylo naprosto šílený !! ;P
Ale všechny 3 moje paraboly, se ani nehnuly. Musím se pochválit-udělal jsem je dobře!!

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pro Antonína

pokud narážíš na mě,tak bys byl velice překvapený.Jsem velice spokojený a šťastný člověk a soucítit se mnou nemusíš.Moje drahá polovička je velice tolerantní a ohleduplná ženská a ja nemám důvod ji vyměnit za jinou ženskou.

agamon
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

co to je za prasarnu na tych fotkach ? :)))
take bych si to tedy nikdy na strechu nedal-mozna na rovnou-ale jinak vzdy na dobre pristupne misto aby se s tim dalo pohodlne hybat a serizovat.!
vcera byl v Usti teda dobrej vichr,slo to z tech hor,ale vsechno v pohode

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra