Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Vítr láme stromy a odnáší střechy

Energetici v pěti krajích hlásí: bez proudu bylo kolem osmé hodiny večer 130 000 domácností.
Tady na severních horách jsou stále extrémní nárazy větru. Za těch 10let co jsem přistavěl jsem něco takového ještě nezažil.
T90 se ale stále drží. Už jsem zažil stavy kdy hodně kmitala, ale tentokrát to jde z jiného směru.
a co vy ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Už bylo hůř v Lednu 2007. To padaly tašky i hřebenáče. I 125 se na stožáru protočila. Strakonice.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

To ja som v doline, nárazový vietor medzi panelákmi však robí svoje... Dve E-85 (8+7 LNB) pre istotu poistené 5 mm lankami sedia jak (nevhodné slovo) na šerblíku... 80 upevnená hlbšie v logii tiež v pohode, no 85 viac vystrčená sa rozhodla v jednom kuse nadskakovať a ako prvá sa pretočila smerom k východu, až stena ju zastavila... ;)
Už tu bývam 40 rokov a aj v dobe keď som mal ešte 2 UHF+1 VHF, 3,5 m yaginy na otočnej konzole vietor dul vždy s druhej strany... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 044
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

no zítra bude moc práce v terénu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Podle ČHMÚ jsou u nás nyní nárazy větru kolem 110 km/h. A vypadá to, že všechny severní hory jsou na tom stejně.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Severní vítr je krutý...

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kobram

počtej lásko má s ním..Já jsem se musel držet vany,aby mě to neodneslo ,tak to bylo silné.x85F a 1x 80NN jsou na tom dobře obě s distanc šrouby ,a 1x80NN -ta nejvyší.je asi otočená,pokud tam vůbec je ;) .Jdu se kuken.

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Tak chvála bohu a větru,moje 125ka TO přečkala!ALE anténáři parabolisti asi budou mít hóódně práce! ;P

Vu+Solo4K/TechnoTrend S2-3650 CI DVB-S2/Emme Esse 125 Al

Badis2
Registrace: 4/2015
Příspěvků: 453
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Jedno připomenutí:
Parabolická anténa nepatří na střechu!
Anténu montujte někam do závětří, z hlediska příjmu může být klidně úplně na zemi. Satelitní anténa není anténa pro terestrický příjem, přijmově je šumafuk, jak je vysoko, dávat ji na komín je nebetyčná hloupost.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

u mě taky dobrý R^ tady to zas tak moc nefučelo jen při přechodu bouřek(a že jich včera bylo)byl neskutečný hukot :lookaround: :laughing:

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 202
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

antonin: ale ne všichni můžou mít parabolu třeba u okna. parabola na střeše je nejlogičtější řešení tak nedělej chytrýho

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Parabola vystavení větru na střeje je nejméně logické řešení.
Jakékoliv jiné místo je lepší.
To je prostý technický fakt.
(Ano, jistě mohou existovat místa, kdy to jinak nejde, ale nejméně v 90% případů to jinak jde.)
Otázka je, kdo tady dělá "chytrýho" a kdo "hloupýho" :-)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

antonin: Jsou místa například v centru měst kde nejde mít parabolu u okna ne všichni sou z vesnic a mají barák. taky je potřeba trochu přemýšlet a mít cit pro pro disajn. dělat to podle tebe by to tady vypadalo jak v Bangladéši. a to že sem novej v diskuzi neznamená že sem parabolu nenavštěvoval už dřív a pamatuju si tvý výlevy a vulgarity na jednoho zdejšího. tak drž hubu a teď nedělej profesora

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Kvalitní parabola a odborně nainstalovaná nemá problém ani na střeše. Navíc vítr si dokáže spolehlivě pohrát i s parabolou u zdi, takže ani toto není garance, že nebudou problémy.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Parabola na strese je nesikovné řešení, ale je fakt, ze nové baráky jsou v 95% v okamžiku našeho příjezdu připraveny právě na montáž na střechu. Fasáda zateplena, bez možnosti upnutí konzole na zeď atd, montáž ba zahradu není pro každého...:) na střechu dáváme 60mm trubku, což je v pohodě.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antoníne

Částečně pravdu máš na zemi je to lepší pohodlnější z hlediska instalace ale co se praktičnosti týče je to nesmysl.Mám dům a velkou zahradu a balkon a přesto mám T90 i parabolu na motoru na střeše.Přístupné a rovné části.
Nedovedu si představit dát paraboly na zem kde běhá pes,děti,občas řemeslníci,běžná práce na zahradě atd...Plus dostat kabeláž do domu atd.
A to je můj případ kde to mám zlechčené a mohu si vybrat tisíce míst a přesto jsem volil střechu.
Pak je tu 80% domů kde to fakt možné není paneláky,centra měst,řadové domky skoro bez zahrádek atd..
Prostě Tvoje myšlenka dát to na zem je fajn a známa ale fakt pro 80% těžko uskutečnitelná.

pat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 3 105
Galerie: pat
Odpověď v diskusním vlákně
 

Vítr odnáší střechy.

Zdá se mi že se to stává na nových střechách protože staré stodoly drží.Zřejmě mají bytelné krovy.A ofsetová parabola zřejmě i na ležato a na jižní straně i trochu zastrčená do lodžie.

staman
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Kyrill leden 2007 a Gibertini 125 na výtahárně sedmipatrového paneláku, držák vytrženej ze zdi a parabola zkroucená, ještě že byla zajištěná lankem, jinak by lítala po sídlišti.
Takhle velkou parabolu na střechu určitě ne.

Sony KD-55XE9005 , DreamBox 8000HD

FAB5
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 388
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

U mě T-90 vydržela, i LPA anteny (vše na jednom stožáru). Večer a v noci to však dost nepříjemně rachotilo. Při největších poryvech občas kostičkovalo. Taky to mám na kraji střechy, na půdě jsem tehdy musel zesílit kotvicí prvky, zatím to bez újmy přežilo několik vichřic. Stanoviště Praha - Sobín.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Na zemi nemoze byt !!! Ja mam offset 90 cm a IBU twin a na zemi nic nejde !!! Mam to vyskusane...

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

Miko

V tom případě nevidíš na orbitu, nebo to neumíš. Na zem se satelitní anteny běžné instalují. Především větší průměry.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Miko

Parabola 150cm - cca 1m nad zemi
Parabola 80cm - cca 50cm nad zemi
Parabola 100cm - cca 2m nad zemi nad 80cm parabolou

Bez problemu...

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

A z toho krůtiho hnizda to neodnieslo strechu?

Fakt je, ze niekedy clovek vidi parabolu na tak blbom mieste,ze nevie ci to vymyslel majitel alebo montazna firma....... :)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Píše:
Parabola vystavení větru na střeje je nejméně logické řešení.
Jakékoliv jiné místo je lepší.
To je prostý technický fakt.
;)
Nesúhlasím, pretože to čo tvrdíš nemusí byť v praxi vždy pravda!
Napr.ja mám RD z úzkym dvorom, kde montáž paraboly na zem, prípadne na stenu nieje reálna! Totižto bol by som bez signálu!
;)

(Ano, jistě mohou existovat místa, kdy to jinak nejde, ale nejméně v 90% případů to jinak jde.)
Otázka je, kdo tady dělá "chytrýho" a kdo "hloupýho" :-)

Odpoveď znie: ty tu robíš chytráka, my nie!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Miko

Nesmíš ji montovat za barákem,ale před barákem,směrem ke družici :8) :8)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vítr láme stromy a odnáší střechy

Ale opravdu všichni jako malé deti, vztahovačný až na "střechu", obzvlášt ti, co to tam mají. To je tak těžké pochopit, že se mluví o "možnosti výběru"? A když jiná možnost není, tak prostě není...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 54
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra