Quantcast

Diskuse

Uzamknuté diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

vyplatí se UHD ?

Ahoj,
stále váhám nad koupí nové TV. Slyšel jsem, že rozdíl mezi HD a UHD není takový, jako SD a HD. Mám přijímač s možností příjmu 4K a i některé programy v UHD, ale zda se vyplatí investovat 30k.
Některé programy (Polsat Sport Premium atd.) mají i v HD super obraz.
Jaký je váš názor, byla změna to co jste čekali nebo ne ?

dík za reakce, Jimmy

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

A aky kupis v tejto dobe TV HD?Vsetky lepsie TV su uz len UHD.

Gustoh
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 162
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Zalezi aky si velky fanusik do tv a aka je stara tvoja tv. Velkou zmenou je napriklad, ak by si si kupil velky televizor oled. Oproti starym led tv je rozdiel badatelny najma v ciernej. Co sa tyka rozlisenia, zalezi aky velky by si si ten tv chcel kupit. UHD vsak naviac oproti hd disponuje hdr a tu to naotaj nabera na vyzname, ak budes mat kvalitne zdroje. Napr. UHD disky s hdr.

mike2011
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 167
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Gustoh

já mám teď Panasonica a obraz si myslím že je slušný. Nic mě nenutí ke koupi nové TV. Kdyby byl rozdíl mezi HD a UHD podobný jako SD a HD, tak pak ANO. Ale jestli je poloviční tak NE.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mike2011

Při dostatečně rychlém internetu se dají sehnat i jiné zdroje UHD s HDR.Jen nepřipojovat TV po wifi 2,4G. Ono to chvíli běží, ale pak se někdo vecpe na stejný kanál a je zle, zvlášť ve velkých městech.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Doplním, že můj Panasonic je plazma.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Otázka UHD je především otázka dostupnosti zdrojů takových signálů. Jestliže budou k dospozici v dostatečném počtu, je to potřebné. Ovšem právě jsem viděl vyjádření Primy, že na DVB-T2 nebude ani HD, tak počítám, že v dohledné době o UHD ani neuvažují. A ono to nebude o moc jiné u jiných programů. Kvůli nějaké reklamní smyčce nebo klipům z youtube se UHD podle mého soudu nevyplatí.
Jeden dojem navíc: UHD bude ve skutečnosti potřeba, až budou v domácnosti běžně k dispozici zobrazovače s úhlopříčkou 2m a více. Do 60 palců je HD distatečně kvalitní.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Doporucujem si precitat clanok na blu space o posledne odvysielanom dieli Hry o trony, zaujimave citanie...

mike2011
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 167
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mike2011

Už jsem o tom četl někde jinde, ale tohle je výrazně obsáhlejší. To by mě zajímalo, protože mám sice LCD ale jinak velmi slušný televizor SONY 43XD8305, kde HDR10 chodí skvěle. Mám to ověřeno z přenosů z LaScaly, kde jedou na 4k kamery (zkušebně i na 8k)s HDR a i v temných scénách jsou tmavě šedé detaily krásně vidět i v běžném HD.Ne že by mě Hra o trůny nějak brala, ale technicky by mě to hodně zajímalo, jak se s tím moje TV popere. Dík za tip.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

R^ Nie je za co. Aj ja sa to chystam pozriet len z tohto dovodu. Tiez nie som pravidelny divak Hry o trony...

mike2011
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 167
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mike2011

Jo, už jsem to našel ale jen v HD. 4k bude asi jen na BR. Je to tedy S8E3 The Long Night.Večer si to pustím, teď mi pere slunce do obýváku a stahovat rolety, kvůli "vrchnímu velení" nemůžu.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

cim vetsi obrazovka pri HD tim vetsi pixel. od urcite velikosti TV a sledovaci vzdalenosti je HD pixel videt. UHD ma na stejny velikosti pixly 4. takze ten pixel neuvidis, protoze z nej tyvka dopocita 4. bez nekam do kramu a divej se na rozdil mezi HD a UHD. ja to tam vidim uz ze 4 metru na55 uhlopricce

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mike2011

Nevidím to ale tak katastrofálně. I ve světle v obýváku je každý detail ve tmě vidět, např. ozbrojenci na koních s pochodněmi jsou perfektní, ale i postavy v temném pozadí jsou dobře vykreslené. Myslím, že můj televizor to zvládne v pohodě. 4k musí být neskutečná paráda. Včera jsem koukal na film Pí a jeho život ve 4k, a i tam byly tmavé scény na moři velmi solidní.;)

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Vďaka za test. Tie novsie telky to asi teda zvladaju...

mike2011
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 167
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mike2011

Určitě! Ale, jak píší v článku, TV UHD 55" za 12000 peněz to nebude! Navíc LG se švindl 4k panelem.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mike2011

Ještě jsem zkusil 720HD a i to je jakž takž koukatelné.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

No chlapi, ktori idu z uhd blu rayov su zvyknuti na inu kvalitu a potom vidia aj najmensie chyby. My odchovani na satelitnom SD sme spokojni aj s hocakym hd.. :)))

mike2011
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 167
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Je pravda, že pondělní díl HoT byl zajímavý. Měli jsme puštěnou lampičku s odrazem do TV. Prostě katastrofa. Po vypnutí tma jak v kině a to už bylo něco jiného.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Taky uvažuju na koupí nové TV, už asi 15 let. Ale asi to hned tak nebude a TV z roku 1994 načíná druhé čtvrtstoletí a třeba ho i dokončí?

jirkabe
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 281
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Rozdil je to stejne velky ale aby to bylo videt tak je treba mit spravne velikou tv pro danou pozorovaci vzdalenost coz nema skoro nikdo. Lidi koukaj na 55ku z 5ti metru pritom optimalni vzdalenost pro tu tv jsou tak 2 metry.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Jednoznačně se to vyplatí.Odmítám už sledovat cokoliv v SD a zdroj FHD nebo UHD si vždycky najdu.A když i moje ne zrovna nejmladší oči ten rozdíl vidí,není co řešit.Všem vřele doporučím testovací video z Youtube https://www.youtube.com/watch?v=ftlvreFtA2A Tam lze nastavit kvalitu v krocích od min. 144p až po max. 2 160p . Pak snad ubude otázek.

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

nejde o to jestli prijimas UHD nebo jen HD a ten rozdil ale o to ze do pouhych HD televizi uz se nedava ta nejlepsi vybava, ale to vidis sam pokud se podivas na nejaky web eshop datart,czc,

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Stejně se obávám a osobně si to i myslím že v ČR nikdy ani UHD nebude. když se podíváte jakej humbuk se dělá kolem spuštění DVBT2 a dohadují se takový detaili jestli vysílat v SD+nebo HD nebo full HD tak si nedokážu představit že spustí i UHD. Možná někdy v budoucnu se něco málo objeví v placených nabídkách ale i tam tomu moc nevěřím protože kvůli jednomu nebo dvoum UHD programům si lidé nic připlácet navíc nebudou. a sme moc malá země na to aby to mělo ekonomický smysl. ČT ta zas nemá love na UHD a je ráda že je ráda. budeme se muset spoléhat na to co chytneme v zahraničí na satelitu nebo internetu. všude se píše kdoví jak na to nesme dobře ekonomicky ale když dojde na lámání chleba tak skutek utek a nemáme na nic.

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyplatí se UHD ?

Výrobci tento problém vyřeší za nás. Ještě chvíli a HD televize vůbec nebudou. Pak ale nastane stejný problém jestli 4K nebo už 8K. Já jsem na 4K vsadil už před více jak 4 lety a nelituji, bohužel tím pádem ještě nemám HDR.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jiskraprah

V CR je UHD uz nekolik let. Staci se oprostit od linearniho vysilani. Streamovaci sluzby jsou plne UHD obsahu.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

Jaky sluzby mas na mysli? Navic me zajima vysilani satelit nebo dvbt. 4k pres internet je velmi narocne na data a nebudu si platit vyssi net jenom kvuli uhd.

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra