Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

Externý HDD bez uspávania

Zdravím, prosím o doporučenie externého 3,5" HDD, ktorý by nechodil samovoľne do režimu "spin-down", alebo mal aspoň rozumný čas uspania-aspoň 30minút.

Zaujímali by ma aj interné HDD, ktoré nemajú od výroby nastavené toto uspávanie, ktoré by sa dali prípadne vložiť do rámčeka a použiť ako externé...

Napr. WD Blue disk, čo mám interný v PC sa mi od výroby neustále po pár sekundách vypína, čo je otravné a ešte aj znižuje jeho životnosť...

Uvažujem nad kúpou:
WD Elements 2TB, 3,5" - v PC sa vraj dá nastaviť čas?
Intenso MemoryCenter 2TB, 3,5 " - uspáva sa po krátkom čase a nedá sa to nastaviť, osadený diskom WD alebo Seagate?
ADATA HM900 2GB, 3,5" - nezistil som info? ani akým diskom je osadený?

Vantage HD 8000S, Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1, 80cm parabola na motore
uživatel
digitals
Registrace: 11/2008
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Externý HDD bez uspávania

Vždyt si to můžeš v ovládacích panelech nastavit možnosti napájení....

Philips 40 PFL 6606 H/12 Opticum HD Sloth Combo Plus 2.2.74
uživatel
habr
Registrace: 4/2006

@habr

spin-down je nastavené od výroby vo firmware HDD, aj keď si to nastavíš na PC, keď disk pripojíš k STB, nastavenie sa nezachová, riadi sa nastavením od výroby

Vantage HD 8000S, Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1, 80cm parabola na motore
uživatel
digitals

myslel jsem interní.......

uživatel
habr

@digitals

zkoušel jsi zakázat na usb nastavení volitelného pozastavení zařízení usb...

uživatel
habr

Bez do SSD disku
uživatel
JanoHels
Registrace: 1/2006

Konkrétně u WD se vypínání dá nastavit, nebo i úplně vypnout. Jak se to jmenuje už nevím, je to aspoň deset let, co jsem to použil naposledy, ale najdeš to na jejich stránkách.

DM920 UHD
uživatel
Kibicak
Registrace: 8/2010

@habr

Ten môj interný WD Blue, som uviedol len ako príklad blbosti nastavenia fw od výroby na automatické vypínanie po niekoľkých sekundách ! nečinnosti. Ide už o starší 500GB disk WD5000BEVT a uspávanie počuť hneď už pri bootovaní PC. V možnostiach napájania mám nastavené stále zapnuté, ale to nemá vplyv. V systéme to už mám vyriešené od kedy som ho kúpil, utilitkou quietHDD, ktorá sa spustí so štartom Windows.

Ide mi ale o to, aby sa HDD nevypínal pri pripojení na iných zariadeniach-ako STB prijímač..., tam ti nepomôže nastavenie vo Windows...

Myslel som skôr niekoho, kto vlastní jeden z uvedených HDD, či sa mu to uspávanie dá nastaviť - napr. u WD Elements 2TB, 3,5", keď to uspávanie vypne vo WD softe vo Windows, či sa potom to nastavenie zachová aj po pripojení k STB

Alebo niekto, kto má určité typy interných diskov, ktoré sa neuspávajú...čo som vygooglil, tak neuspáva sa asi séria WD Red a purple...

uživatel
digitals

@JanoHels

SSD je OK, ale na archiváciu je lepší pevný disk, nakoľko keď ti odíde tranzistor v SSD, prídeš nenávratne o údaje, zatiaľ čo pri mechanickom uložení údajov na pevnom disku, je nádej na obnovu dát...

uživatel
digitals

@Kibicak

WD soft, čo som na nastavenie našiel, riešil len nastavenie v konkrétnom Windowse so spustenou ich aplikáciou, ale po následnom pripojení disku inde, sa nastavenie neuložilo

uživatel
digitals

@digitals

Tak jsem si dal tu práci a našel jsem Ti to.

WDIDLE3 Version 1.05 for DOS
DESCRIPTION
- DOS Level utility to setup or report the idle3 value.
FEATURES
- Scan for all drives. Non-WD Drives shall only show the model
and serial numbers.
- Uses a Vendor Specific Command to set or get the idle3 timer.
- Timer can be set from 8 to 25.5 seconds on older drives.
- Timer can be set from 8 to 300 seconds on newer drives.

DM920 UHD
uživatel
Kibicak

@digitals

Zbytek si dogoogluj, s tímto jsem dělal všechny WD disky, co jsem dával do satelitů a jde do nastavit od 3 minut až po vypnuto (vypínání). Program musíš vypálit jako ISO a samostatně spustit s připojeným HD, program spustíš, upravíš Timer a hotovo, otázka 1 minuty, příprava trvá dýl.

DM920 UHD
uživatel
Kibicak

@Kibicak

Dík za pomoc, WDIDLE3 ale pracuje len s niektorými WD diskami, možno vyskúšam, ak kúpim WD...

WD mám rád, ale toto uspávanie mi na nich vadí-bola to ich špecialita, ale teraz už to majú asi všetci výrobcovia.
Ten ADATA HM900 2TB bude asi tiež osadený WDčkom alebo Seagate? ADATA disky nevyrába?

uživatel
digitals

To nevím, z tvého dotazu jsem měl za to, že se ti jedná o WD disky, jiné značky si musíš najít na Netu, tím jsem se nezabýval. Dnes už je situace jiná, nevím, jestli to ještě WD ještě aplikuje do svých disků, je potřeba si o tom něco přečíst. Já se tím už vůbec nezabývám, protože používám NAS úložiště. Tak ať se ti daří. R^

DM920 UHD
uživatel
Kibicak

Síce sa to netýka 3,5", ale u 2,5" rady WD My Passport Ultra to išlo vypnúť v dodanom SW WD Drive Utilities software. Tam išiel komplet vypnúť sleep mode. Ja som si takto kupoval 3 disky a vypínal som u nich sleep mode. Skús hľadať týmto smerom. U EXT diskov predajcovia uvádzajú dodávaný soft/utility a tým pádom je šanca, že to bude možno podporovať.

Keď sa ti v PC nedarí vypnúť sleep mode (ani u diskov, ani cez diskové radiče, ani v nastavení WIN), tak je super soft do PC s názvom "Keep Alive HD" a niečo podobné sa dá zbuchať aj v BASHi pre LINUX. Máš tam CRONa, tak niekedy nič iné neostáva iba použiť "ruské" metódy... :)))
uživatel
kobram
Registrace: 4/2014

Ešte raz vďaka chlapi, takisto nech sa darí R^

uživatel
digitals

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra