Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Muze prijimaci antena vysilat?

Klidne me ukamenujte nebo se mi vysmejte do obliceje. "Lina huba, hotove nestesti".

Mam porad vedle me TV zapojede video. Kdybych do jeho analogoveho vystupu zapojil malou antenku s magnetem na spodku (samozrejme problem s koncovkou), sel by signal "opacnym" smerem a naladil bych ho na 10cm vzdalene televizi s vnitni antenou polozenou hned vedle ni?

Jen cista teorie.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Do analogoveho vystupu myslis co? Vystup modulatora? Tam ano. A ovela dalej ako 10 cm. Aj 5 a viac metrov.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kasr

Ano, analogoveho modulatoru. Takze rikas, at si to zkusim a uvidim? :)))

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

když tam dáš zesilovač

a směrovou yaginu,tak může čumět i soused přes ulici

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tyjo!

Ja tomu asi nemuzu uverit!! Ono to fakt funguje!!! :))) Pouzil jsem teda moji malou antenku s magnetem a na cca 3m jsem docilil slusneho obrazu!! Prakticky to asi nikdy nevyuziju, ale jako zkusenost dobry!!! R^ Aspon si muzu s necim zase hrat. :)))

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

bohužel je to jen analog,po revoluci mě kamarád vysílal filmy z videa,na který čuměl

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Tak samo! Digital by chtel vetsi vykon. Ale analog dobry. R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Digital by nechtěl větší výkon. Jenom ani nenajdeš domácí zařízení, které má digitální modulátor. Anténa pro příjem i pro vysílání je v principiálně stejná, liší se to spíše některými praktickými důsledky (pořadavky na výkon, změrovost...)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Když si pořídíš modulátor DVB-T, budeš se divit. Můžeš vysílat i HD! :-)))

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 653
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Pořid si třeba kanálovou vložku zg401, nebo 431 od Alcadu, zapoj do ní svoje video, nalaď na videu kanál, na který je naladena vložka a můžeš pálit jen to svistí...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Enik

O DVB-T modulatoru vim. Rad bych si zaexperimentoval, ale nemam pro nej vyuziti a kupovat ho jenom "na hrani" zatim v planu nemam.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Já jsem si tímto způsobem vyřešil venkovní ozvučení. Do koaxu se satelitním signálem jsem smíchal do protisměru signál z modulátoru videa (scart přepínačem přepnu zařízení, ze kterého chci poslouchat venku). Na půdě zase rozdělil a uhf signál je veden do vysílací "matrace", která je nasměrovaná na garáž. Na garáži je přijímací anténka přivedena do videa a nf signál z cinchů je připojen do nf zesilovači v garáži a do venkovních reprosoustav.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Zkuste to bez drátů Marconi... ;) R^ Ale dnes je určitě využitelnější přenos přes ethernet, WiFi, BLE atd. R^

Žádejme kvalitu, ne kvantitu.

PetrT
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 575
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

...jak sa dá objaviť už objavené... R^ R^ , ale inak držím palce pri experimentoch.....

dano01
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Ty brďo, na to jsi přišel brzo. Já jsem takhle experimentoval už ve dvanácti letech... :laughing:

Martin79
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 1 696
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Muze prijimaci antena vysilat?

Ano jde to mam system Pestaloa 10 az 23 frekvencni pasmo. Takze Uhf by to vzalo. Ja mam take to a funguje to bezvadne.

Mikisedl
Registrace: 6/2019
Příspěvků: 22
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra