Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Problém s PS 13 na TV LG

Dobrý den všem,

Vlastním Smart TV LG model 42LB671V z roku 2014. Přijímám zde programy z Mařského Vrchu a PS 13 nevím odkud (asi Prachatice) - mám zesilovač na 22-25.kanál. Problém je, že když mám anténu normálně v TV, tak kvalita je sice 100% a síla signálu na PS 13 92%, ale nelze se na to dívat, TV často napíše žádný signál pak zase na chvíli obraz naskočí a za chvíli znovu. V čem může být problem?

Děkuji za odpovědi

luol
Registrace: 6/2015
Příspěvků: 63
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s PS 13 na TV LG

Mám podobný problém s TV Samsung v jiné lokalitě. Dokrývač PS11 26. kanál (1km) a PS13 24. kanál (18km). Když je dokrývač PS11 vypnutý (např. z důvodu výluky), tak PS13 jde bez problému, ale jakmile se vysílač PS11 zapne, tak kvalita PS13 kolísá od 0 do 90.

Jednou nastala i situace kdy oba vysílače byly vypnuté (bez elektřiny, po silném větru). PS11 26. kanál jsem přijímal z 66 km vzdáleného hlavního vysílače úplně bez problému do doby, než zapnuli PS13 kanál 24, pak začala kolísat kvalita PS11 ze vzdáleného vysílače. Asi za hodinu spustili i místní PS11 a v tu chvíli začala kolísat kvalita PS13.

Podle technika z Digital Broadcasting mají hlášeno více takových případů, kdy se tyto kanály v určitých lokalitách navzájem ovlivňují. Situace by se prý měla vyřešit přechodem PS13 na 21. kanál na jaře 2020. Přitom místní technik s měřákem nezjistil v rozvodu žádné rušení nebo moc zesílený signál, který by zasahoval do ostatních kanálů, pouze zjistil horší kvalitu PS13.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s PS 13 na TV LG

Už se to tu řešilo asi před měsícem, mám ten samý problém s LG ve dvou lokalitách, evidentně je závada v tunerech LG, protože po připojení ext.boxu jedou v tom samém místě všechny PS bez problémů. Navíc ani šlupky z Vestelu tento problém nevykazují, jen LG a několikrát jsem to zaznamenal i u Samsungu.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s PS 13 na TV LG

Tak např. včera odpoledne/podvečer PS11 - stav signálu 100/100 a přitom co několik minut na TV Samsung rozpad obrazu. Spustil jsem tedy nahrávání na VU+ a tam za 3 hodiny ani jedna chyba. Pravděpodobně se Samsung snaží průběžně naladit jiný vysílač v SFN. Utlumení vzdáleného vysílače PS11 na K26 není asi možné, protože jak dokrývač, tak hlavní vysílač jsou téměř ve stejném směru a další kanály (24,27,28) jsou moc blízko, aby je útlumový člen neovlivnil.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s PS 13 na TV LG

TO: Všem, nedávno řešený problém s TV LG se množí.. tunery jsou zřejmě citlivé nejen na Echa ale i na jiné faktory signálu.. I obyčejné externí boxy za několik stovek hrají jako z praku a TV LG stále vykazují chyby. Místo, aby bylo zjednodušeno na příjem jako takový i v případě ne moc kvalitních signálů tak se LG ubírá zřejmým zjednodušením (ošizením?) tunerů. Psal jsem, že se jedná o poměrně nové řady, ty starší naopak hráli velmi pěkně a bez problémů. K výčtu nepříliš zdařilých výrobků již počítám poslední modely TV LG a nemohu doporučit..nebož jsem to já kdo pak jde řešit to, že to nehraje. Výrobce chápu (náklady) nicméně k dobrému jménu značky to samozřejmě nepřidá.

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s PS 13 na TV LG

Trosku zmatek v tom jaka je podstata problemu. Prvni prispevek SirMax popisuje asi problem se selektivitou tuneru, kdezto jeho druhy prispevek spise problem s echem (SFN). Je mozne, ze jde o oba problemy soucasne.

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

Problém s PS 13 na TV LG

Potřeba dostat alobal na správné místo v tv,ale opatrné,kousek po kousíčku.
Ale vážně,já LG mám a pří prvním laděn,mazání a stěhování kanálů u mě i na vysilači,dostala kombika a je vyhráno ;)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 492
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:Problém s PS 13 na TV LG

Spíše to vypadá na zakmitávání zesilovače, problém je v tom, že anténa se zesilovačem je ve směru Mařského vrchu, kde se v současnosti vysílá na 22. kanále 1kW a 27. kanále 20kW výkonu. Přímá vzdušná vzdálenost je pár km. Ten zesilovač se dával v době, kdy na Máří tyto vysílače nebyly a příjem byl nutný z Kletě. Jde o to, jaký kanál se na PS 13 přijímá - Prachatice nebo Vimperk na 24 kanále nebo Č. Budějovice na 32 kanále. Tento je však pravděpodobnější. Zkusil bych ten zesilovač vyřadit a test příjmu bez zesilovače. Samozřejmě odpojit napájení. Zjistit kanál toho vysílače PS13

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Problém s PS 13 na TV LG

PS13 má svůj vysílač na BTS jednoho z mobilních operátorů nad Vimperkem, takže nikoliv Prachatice. Odtud vysílá z Křeplic směrově na Prachatice. Problém vidím na nesprávné anténní instalaci.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra