Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Špatný příjem při zhoršeném počasí

Vím, že mi úplně nemůžete poradit, ale sbírám zkušenosti: roky mi satelit fungoval ok, jen poslední měsíce při skoro libovolném dešti kostickuje a víceméně přestává hrát. Dá se říct, která část nejpravděpodobněji odchází? Koax? Konvertor? Díky !

jannk
Registrace: 9/2013
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Dosteloval bych parabolu i po tech letech. Jinak muze odejit spis LNB konvertor driv, pokud mas koaxial vsude v celku, nemel by s nim byt problem.

Mozna ma nekdo jine zkusenosti. R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

pozri lnb ci nahodou nieje prasknuty predny plast..to je dost casta zavada..
potom samozrejme koaxialny kabel moze uz byt popraskany a pri dazdi to blbne...
ale najlepsie je pre istotu skontrolovat nastavenie paraboly,staci milimeter a uz to blbne pri slabsom dazdi...
takze asi tak,vylucovacia metoda R^

Dish:Supral 200cm-85E-47,5W.C+Ku band:QARL 3636+GBOX2000,dekl.:HARL3612+ PaceMSP995,FIX-120cm-23,5E,LNB:AB Quad:90cm+DM3800-95E-50W,Clarke TechHD4100+,Octagon SX88-4K,AB Cryptobox 752(LNB): WSI,ZINWELL a vela inych..C band polarotor+Supermax 13K

Dano
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 897
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Doštelovat parabolu přece nedává smysl, protože po dešti je vše zase ok, ne?
Zkusím prohlédnout lnb, díky

jannk
Registrace: 9/2013
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jannk

No jasně, déšť způsobuje poměrně velký útlum, snížení hodnoty signám/šum a posunutí paraboly ten poměr ještě zvyšuje. Takže doštelováním paraboly bych určitě začal.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Drobné posunutí paraboly je nejpravděpodobnější. Ale může to být LNB, především F-kové konektory, kabel s vyšším útlumem, taky třeba vadné kapacitory v přijímači v napájení, který pak nelocke slabší signál...Příčina není voda z deště (skoro určitě), ale útlum daný oblačností.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

A nebo tam před parabolou roste strom. Byť je signál stále na třeba "60% procentech", tak může silně stoupat chybovost při dnešních DVB-S2 modulacích.

MilanTuma
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 296
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Super, díky moc, zkusím dostelovat parabolu. Jediné, co můžu určitě vyloučit je strom :)

jannk
Registrace: 9/2013
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Mám podobnou zkušenost. Po dlouhé době jsem konečně uhnal technika, aby mi parabolu seřídil - ty jarní vichřice od JV jí daly pořádně zabrat a výsledek po seřízení byl více než znatelný. Dokonce poté signál ustál (i když na hraně) i velice silné přívalové deště.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 435
Odpověď v diskusním vlákně
 

zatečené lnb zlobí i po dešti,

koax taky,tak vychází hnutá nebo křivá parabola

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jannk

Dávám plně za pravdu Danovi a pokud se týká "doštelování" paraboly - nejčastěji jsem se setkal se "spadlou" elevací. Přeji hodně štěstí :))

jiriks
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Upadly predni plast na konvertoru az tak nevadi.Mam do konvertoru "diru"asi rok a funguje nez problemu..

mcm1
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 809
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Upadlý přední plast před vlnovodem je vždycky průser, zbývá už jen déšť pod správným úhlem...ale spodek petlahve z 0,5l velikosti sedí přesně:))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Špatný příjem při zhoršeném počasí

Nedavno jsem delal parabolu u známých a byl v haji lnb konvertor, presneji vicko ozarovace a popraskany koax kabel po 10 letech provozu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 863
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra