Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Vyhledávání satelitu

Dobry den, mám prosbu, jestli mě někdo poradí, čím to může byt. Poslední dobou se mě na Astře 3B 23,5?E zasekává obraz nebo obraz se zasekne a zvuk pokračuje dal nebo obraz zčerná a než to znovu naběhne tak to trvá 15-30 vteřin.
Známí mě říkal že mam po hlou parabolu nebo nefunkční konvektor. Tak jsem se včera podíval na signál satelitu v přijímači.
Ve vyhledávání satelitu, když se podívám na předdefinován transpondér tak tak to ukazuje SNR 88 % AGC 83 % BER 0 ale když přepnu na ruční transpondér a zadám údaje z předdefinovaného tak mě to ukazuje SNR 0 % až 31 % AGC 83 % BER 0.
Tak a teď nevím, jestli parabola je dobra nebo ne. Když na předdefinovaným to ukazuje OK ale na ručním zas NE.
Konvektor, jak zjistit, jestli je dobry?
Koaxiál ten je asi dobry, jinač by asi nešel obraz a zvuk?
Děkuji za pomoc a info.

mikdream
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Podobné problémy pozorujem aj u mňa , asi tak mesiac .Až to otočím na freesat alebo niekde inde , je všetko v poriadku . vymenil som aj kábel , doladil anténu a problém na 23 A je rovnaký .Najväčšie výpadky sú vždy poobede . signál je z 80 % na 45 % potom 0 % a takto stále dookola . Momentálne to drží na 80% .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Mal som podobný problém na Formuler F1-ke. Prešiel som všetko /LNB, diseqc,káble, koncovky/ a nakoniec bol zdroj vadný. Zaujímavé, lebo na iných satelitoch som nepozoroval problémy.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Sag skvalitnuju sluzby no, kazdym rokom k svetlym zajtrajskom a to povedal aj Boris vcera v Londyne nie len komanci pred rokom 89 .. :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Některé transpondéry na 23e jsou docela náročné na slušnou dobře nastavenou anténu.
Popisované problémy ale mohou mít hromady příčin, jen v krátkosti po sté:
1. LNB (konveRtor konvertuje sinály z z pásma 10-12GHz na první mezifrekvenci 1-2GHz), třeba ptáci občas proklovnou víčko, nebo napětí při blízkém blesku, nebo jenom stáří...
2. Anténa: pohnutá, případně i mírně zdeformované větrem...nebo taky prostě jenom moc malá (stabilní příjem A23 komplet na 80cm už je na hraně, a není anténa jako anténa).
3. Konektory - rezavý nebo špatně udělaný F-kový konektor může mít dost velký útlum a tady ss odpor (napájení LNB může být problém).
4. Kabel. Stárne, zatéká do něj voda, mrzne, ....
5. Tuner v přijímači.
6. Napájecí zdroj v přijímači, který dodává mírně zvlněné napětí pro fázový závěs v tuneru.
Všechny se projeví na tom nejkomplikovanějším příjmovém transpodéru.
Občas - aby to nebylo snadné opravit, je těch příčin několik.


Ad. politika:xxxxxxxxxxxx
doporučuji sem příště!!!! politiku netahat.
Text zeditoval moderátor petr33. Datum editace: 25.07.2019, 12:05.17

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Poniektoré , tvoje kanárske výroky sú náročne na rozmýšľanie , čo si vlastne písal.
LNB má asi rok IBU
kábel mám asi 10 dní .ale poniektoré káble boli vyrobené ešte v 17 storočí .
anténa asi rok , gibertiny 100 cm. Môže to byť ohnutým vzduchom , nakoľko je teplo a sem tam zafúka .studené a teplé vlny vyžarujú . Určite budú z kanárskych ostrovov a začali rušiť astru na 23 A .
Konektory budú na tom tak isto , lebo od mora vanie vlhký slaný vzduch .
tuner v solo2 si nikdy nevidel, možno na nete.
príčin môže byť viac , ale to tu nejdem ani písať . politiku sem neťahaj . A daj sa vyšetriť osciloskopom .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mikdream

Blbečkovi tvojho typu, ktorý nazve problém so zasekávaním obrazu "Vyhledávání satelitu", bude veľmi ťažko poradiť. Byť tebou, tak skúsim Antonínovu radu ohľadom zamrznutých konektorov. V týchto hicoch musia povoliť a mŕznutie obrazu celkom isto prestane.

baltik
Registrace: 6/2019
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

To mikdream: Jen tak na dálku....

Musíš rozlišit zda ti blbne přijímač(může být i teplem) nebo blbne konvertor nebo to máš špatně doladěné....

Můžeš buď změřit na jiném přijímači(soused,rodina) nebo svůj přijímač vzít jinam...

Dobrý přijímač od známého(souseda,rodina) můžeš zkusit u tebe.....

Nebo zavoláš někoho s měřákem(práce na 30 minut). Rv

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Politiku sem netahám, neboť je mi zejména ta česká poměrně dost ukradená. To vymazané byla jenom obecná sociologická poznámka k politickým vyjádřením jiných diskutujících, jak je koneckonců i vidět. Nicméně teď to po úpravě vypadá, jakobych se politicky nějak vyjadřoval. Ale nepatří to sem tak jako tak, a omlouvám se.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

nejdříve pusť větrák na SAT přijímač a pokud jde o parabolu
a konvertor tak pokud slunce praží do systému tak se nadměrně
zhoršujou šumové podmínky a signál je degradován.

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledávání satelitu

Ahoj lidi,
prosím vás o radu.Nemůžu natočit parabolu na dužici Astra 19.2E parametry mám nastavený správně,ale úroveň paraboly je nejvíc 58procent a kvalita je nejvíc 30procent což je pravděpodobně málo.Nevím co se stalo ale dřív to šlo v pohodě.Jde mi o kanály ARD,ZDF,RTL,Sport1 německý,EUROSPORT německý atd.Jsou to volné neplacené kanály.Mohli byste mi někdo poradit co stím?

haka
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 1
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra