Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

dreambox 920 a CI+ modul NC+

Nejde mi na DM 920 (image Dreamelite) zprovoznit nový modul NC+ s kartou Nagra. Nainstaloval jsem z doplňků CI+ manager, ale programy se nedekodují. V televizi modul jede bez problémů včetně Canal+ 4k. Než začnu experimentovat (vše ostatní jede perfektně), chci se zeptat s jakým image a pluginem tento modul na DM 920 určitě jede? Díky za rady

Dreambox 920
uživatel
fcjohn
Registrace: 1/2006
Odpověď v diskusním vlákně

RE: dreambox 920 a CI+ modul NC+

Vyzkousej openatv
uživatel
Prosat
Registrace: 8/2005

To: fcjohn

Odporúčam nainštalovať aktuálny image opendreambox 2.5 a následne plugin-y socketmmi, dreamciplus a autopin.

Potom by mal nový modul NC+ s kartou Nagra v DM920 fungovať.
uživatel
neel21
Registrace: 7/2010

V Openatv, aspon na Vu+, mi fungovaly CI+ moduly (napr. Fransat, Tricolor) bez instalace nejakejch pluginu, takze to bych zkusil jako prvni. Vetsinou ale bylo potreba jeste v nastaveni modulu neco prepnout, jako treba High Bitrate nebo descramble multiple services... tak neco. Mozna by pomohlo modul dat do tovarniho nastaveni, potom, co se sparoval s TV, tak muze mit problem se "preparovat" na DM, to se mi jednou taky stalo.
uživatel
drhans
Registrace: 12/2009

dávať ATV do DM 920 je degradacia toho boxu to radšej kúpiť iní box keď niekto trvá na ATV
uživatel
patrick470
Registrace: 1/2016

V cem konkretne ho degraduje? Nechci se hadat, ale zajima me to. Ja uz delsi dobu E2 boxy moc nepouzivam a obcas na nejakej test mi OpenATV Vu+ Zero 4K a DM820HD uplne staci, tak by me zajimalo, v cem je omezujici pro DM920, kterej planuju jako nahradu za 820HD az se vypne DVB-T. Diky
uživatel
drhans

@drhans

Podpora od dreamboxu je len pre ich dreamos a to atv nie je.
uživatel
patrick470

Dík za rady, vyzkouším určitě opendreambox 2.5

Dreambox 920
uživatel
fcjohn

@patrick470

ked povies A dopovedz aj B.. suhlasim s tym ze do dm9xx prat zastarale openatv s enigmou oe 2.2 je degradacia.. pre ne su urcene enigmy oe 2.5 based, lenze nakongigurovat to je pre niekoho ako spanielska dedina a pocitam ze aj tebe len sused povedal o tom ze je to degradacia ale nevysvetlil preco
uživatel
kloner
Registrace: 10/2017

@fcjohn

dej tam Stable (opendreambox 2.5) http://www.dreamboxupdate.com/opendreambox/2.5/stable/images/dm920/index.php

Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB S2X/DVB T2/DVB C 1x parabola 80cm multifeed 23,5°E+19,2°E+13,0°E LNB Inverto Black Ultra 1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra relé Spaun SUR 211 F
uživatel
fpsfps
Registrace: 12/2008

@fpsfps

Co jsem zkoušel,tak do stable nenainstaluje např. displayskin plugin,je tam verze r5.V unstable je r6 a po upgradu r7.

DM920 S2X FBC dual+triple tuner 2xS2X 1xT2/C,Experimental image,Skylink,Freesat v Argolis SmarGo SmartReader V2,AX HD51 4k 2xS2 openpli 7.1.
uživatel
lz405
Registrace: 7/2006

@kloner

keď bude treba poviem aj B :))) a keď ma už poučuješ ATV je OE 2.0
uživatel
patrick470

No ja jsem teda porad nepochopil, proc je OpenATV horsi, ale to je jedno, o tom tohle tema nebylo.Ja ho ale doporucil jen proto, ze tam neni zadny sr*ni kolem CI+ s pluginama a proste to funguje, takze podle me idealni jako prvni test, vubec overit, ze ten modul jede i v DM.
uživatel
drhans

@drhans

V čom je atv horšie máš DM 920 z FBC tunerom použiješ atv máš z toho jednotuner ostatné tunery box nevidí sú tam aj ďalšie veci ktoré nie sú podporované pozri sa na atv forum.A čo sa týka toho CI+ nie je to pravda v prípade DM 920 najlepšie riešenie pre CI+ je to čo tu napísal neel21
uživatel
patrick470

Ale to vdaka dreamu nie ATV. Keby ATV dostalo co potrebuju tiez by to islo.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.
uživatel
liquere
Registrace: 7/2008

neel21

Děkuji moc za rady - nejnovější image opendreambox 2.5 (unstable) a pluginy socketmmi, dreamciplus, autopin a modul jede bez chyby včetně Canal+4K

Dreambox 920
uživatel
fcjohn

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra