Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

OLED versus QLED

Uvažuji o koupi nové tv-mám plazmu Panasonic a tak začínám pokukovat o nové tv.
Jakou doporučit?
Koukám hodně na sport.
Viděl jsem obě a přikláním se k qled.
Co takhle TLC?
Nechám si říct názor-televizi si kupuji já ale rád si přečtu názory na tv.
BUDE TO MIN 55"
Dík za rady a konstruktivní reakce

fitipaldi
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 240
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

Hochu milý, nevím co se s tebou stalo, ale poslední (delší) dobou tvoje příspěvky na jakékoliv téma obsahují stále dokola opakující slova buzna, černo, vymívání mozků a podobné výrazy. Zřejmě máš nějaký problém a takto si ho řešíš. Přeji ti aby jsi byl schopen zase normálně diskutovat o satelitních a technických problémech které jsou nejen na tomto foru prioritní.

jiriN
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 210
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OLED versus QLED

Prepnem na CT24 a zase taky ekojehovista ...... :laughing: :laughing: :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

no v mojom prípade asi ťažko.... čumim do tej bedni len 8-dni v mesiaci ked som doma ... :laughing: kúpil som ho nie len pre seba ... :))) ale to je už moja vec .99 % času ked na to čumím tak pozerám len dokumenty a všetko ostané mi je šum a fuk... :laughing:

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@maradona

A ja, ked pozeram dokument (väcsinou nic ine nepozeram), tak je mi uplne jedno ci na stredne kvalitnej svojej telke, alebo o dost horsej svokrinej, pripadne este horsej maminej, alebo obcas mam moznost aj na jednej starej ovalnej 55cm crt. Podstatny je obsah. A ked neni obsah, "obal" to nezachrani. A u dokumentov je "obal" uplne nepodstatny!

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

jj pri čb je to šumák ,ale v HD samozrejme niečo nové alebo niečo v stream cinema v 4K to je už iná liga ... R^ na satelite nie je pre mna nič zaujímavé zatial v 4K .... Rv

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fitipaldi

Jsem zvědavej na tvoji reakci, máš spoustu odpovědí, tak se ukaž. Moje odpověď na téma je : prostuduj si (případně ostatní dobrovolníci), co je OLED a co je QLED, abys nepletl jabka s hruškama.

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 292
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OLED versus QLED

uz je OLED technologie tak vychytana, ze bunky jsou barevne stale alespon 50000 hodin ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OLED versus QLED

TLC s androidom je veľmi dobrá voľba.

mpatri
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mesab

Děkuji za přínosnou radu-co je OLED versus QLED jsem si proštudoval.
U oled mě zaráží vypalování obrazu jako kdysi u plazmy,zatím mě žádný výrobce nepřesvědčil že tomu tak není--pokud ano tak jsem to nějak nenašel, vše se nedá dohledat.
Jinak děkuji za konstruktivní doporučení
Já si budu kupovat TV.
P.S. xy dní čtu recenze která je taková či maková a samozřejmě se na ní budu koukat já ALE přečtu si KONSTRUKTIVNÍ názor a ten taky beru v potaz.

fitipaldi
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 240
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OLED versus QLED

Kolik těch výrobců asi tak bylo, když je vyrábí pouze LG?:))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

pořadí výrobců tv

1-Samsung
2-LG
3-TCL
4-Hisenze
5-Xiaomi !!!!!!!!!!
6-Sony
TCL tvrdě!!! šlape na paty LG!!
A hisenze taktéž nevypadá špatně.
A přečetl jsem si recenze na jeden zde uvedený výrobek a moc není lichotivý.
Rady "typu" přečti si něco nepotřebuji.
Pouze chci znát názory lidí kteří mají OLED či QLED,jestli jsou s tv spokojení.
Ano každý si bude chválit svoje, názor je názor.
Byl jsem v několika obchodech, koukal jsem a možná tip by byl.
Zatím ho nenapíši a skusím si počkat na názory-konstruktivní.

fitipaldi
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 240
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fitipaldi

aký názor potrebuješ??? recenziam never ..... ver vlastným očiam . R^ tiež som poškuloval aj po OLED ale frčí u nás aj xbox... :))) určite kúpim ešte aj OLED ... ale to chce ešte trošku času . R^

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

plasma nevyplane po 9 rokoch

viera tx...bola zapnutá cca 15 hod denne, a žiadne logo ani pásy na nej nevidno. Občas som zapol čistiace pruhy.
LED - obraz v 4K je skoro na úrovni HD na tej plazme, moj názor.

janoZV
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 466
Odpověď v diskusním vlákně
 

OLED versus ..???

Též jsem se dlouho rozmýšlel nad koupí nové telky a po zralé úvaze jsem pořídil 4K Oled LG . Panáka jsem měl také na rozpisu , ale nebyl 100 Hz, takže vypadnul ze seznamu i když obrazově pěkný. Ze satelitu je několik stanic ve 4K , ale sleduju spíše natočené dokumenty z Youtube ve 4K / vezme i 8K bez problémů/ Youtube je přes wifi z netu UPC o rychlosti 150Mb/s. Jinak ale i Hd programy s vysokým datovým tokem ze satelitu vypadají nádherně !

Kordd
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

@fitipaldi

Nechápu, proč uvádíš pořadí výrobců, k čemu to pomůže? Dobré rady jsi dostal v prvních třech příspěvcích. Neuvedls úhlopříčku, rozpočet ani jaké preference či hry, sport, filmy atd, naopak jakoby zatajuješ, nerozumím. Ale k tématu: kdybych vybíral já, tak levná varianta Sony 55XF9005, Samsung QE55Q8DN, LG OLED55B8, Philips 55 OLED803, Sony OLED 55A8. Dražší varianta LG OLED C9, Philips OLED 904, Sony OLED A9, Panasonic TX-55GZ950E.

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 292
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mesab

Když budeš dobře číst tak dotyčný uvedl-sport a 55uhlopříčku!!!!!!
A jakou tv máš ty?
Vypadá to že ani oled natož qled nemáš a jenom děláš chytrýho :-/ Rv

slávista
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 570
Odpověď v diskusním vlákně
 

@slávista

prej "... natož qled" ty ani nevíš, co píšeš a děláš hloupýho. Nevíš, co je qled.
https://www.parabola.cz/forum/reply-927957/
https://www.parabola.cz/forum/topic-97639/2/
a ty máš teda jakou ?
Špatně jsem četl, že psal o sportu jsem si nevšiml. Ale napsal jsem jasně, že odpověď má v prvních třech příspěvcích. Sport = qled. Není dál co řešit. Ale je tady jeden velkej rozpor: pro plazmáka je těžký přechod na ne OLED.

mesab
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 292
Odpověď v diskusním vlákně
 

doporučit tv

za 90 a 120 litrů je trochu silný kafe.
Určitě jsou daleko levnější tv a mají stejnou kvalitu ne li lepší.
ZEPTÁM SE kolik doopravdy některé předražené výrobky stojí???
Znám xy případů že je sleva 70% a prodejce stejně vydělá.
A k tv co takhle Hisenze?? za málo peněz hodně muziky.
A co TCL??
Abychom třeba do vánoc nemluvily jinak
Trochu zatím sem si o tom četl a tyto dvě značky začínají "nabírat dech" a začínají tvrdě šlapat konkurenci na paty.
To je můj názor.
Já osobně bych šel do max.30litrů
Jinak mám plazmu 80px snad 15 let a taky jednou odejde.

slávista
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 570
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OLED versus QLED

Samsung sa snazi svoj qled vylepsovat, ale oled v tejto oblasti nedobehne, oled ma lepsi kontrast, uplne cierna je cierna a ma aj paradne HDR. Je to sposobene technologiou, kde svietia samostatne pixely a nie edge, alebo zadne podsvietenie. Problemom oled je ale vypalovanie. Kto teda chce tv na hry a ps4 prip. casto pozera dlhsie ako 3 hodiny jeden kanal s logom HBO atd, urcite si tento problem odstupom casu vsimne. Pre tento pripad je vhodnejsie pouzit 100hz led alebo Qled. U Qled by som ale siel minimalne do Q7fn - Q70, 6-tkova rada qled je dost orezana a za rovnaku cenu sa este stale da kupit aj dobry 100hz led tv

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jozef BA

presne tak... rozdiel QLED medzi Q60 a Q70 je dosť velký ... :laughing: v predajni sme ich postavili vedla seba a keby som to nevidel na vlastné oči tak tomu neverím . :))) Q70 má podsvietenie celého panelu tuším že .

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@maradona

Ano, Q70 ma podsvietenie direct celeho panela zozadu, Q60 ma podsvietenie edge, ktore je zboku.
Netvrdim, ze je to uplne zle, ale uz ked mam zaplatit radovo cca 900€, chcelo by to v r 2019 trochu viac. Vsak 4 rocny samsung 55ks7002 bol viac podareny ako tento ich novy typ Q60

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jozef,

ještě rady 55 MU7000 jsou ok s 100 Hz technologii, ted když chces něco podobnyho, tak musíš sahnout spis po vyssi rade. To je u Samsungu v poslední době normalni. Uz je to trend ale i u jinych vyrobcu, kdy si za kvalitu musíš priplatit vice.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 931
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Nuz dnes je u samsungu nutne zaplatit 1300€ za podobny tv, ktory stal pred 4 rokmi cca 1000€

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kordd

O který Panák konkrétně šlo co nebyl 100Hz ???

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: OLED versus QLED

Tuším,že jsem měl na seznamu Panasonic TX-55EZ950E OLED 4K TV. No ta celá řada byla 50 Hz. Raději to ale v technických parametrech neuvedli. Zjistil jsem si to až na jedné anglické recenzi.

Kordd
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 224
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 59
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra