Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Nastavenie motora paraboly

Viete niekto prosím poradiť?Mám motor Optibox dg 3800.Na stupnici má z oboch strán udané ,,LATITUDE". Nastavím teda priamo údaj mojej zemepisnej šírky?

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
Odpověď v diskusním vlákně
 

nastavenie motora

stranka vypocet azimutu a elevacie na parabole.cz

jablon123
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurajpetk

Z rubriky ABC vybírám:
Nás bude zajímat LATITUDE. Na této stupnici nastavíme hodnotu odpovídající zeměpisné šířce (rovnoběžka) naší pozice na mapě. Tu zjistíme mimo internet také v obyčejném zeměpisném atlasu. Např. pro Prahu je to 50° (střed Prahy 50.1°), Brno 49° (střed Brna 49.2°), Bratislava (společně s Vídní) 48.2°, ... Pro nastavení na motoru samozřejmě nepotřebujeme přesnost na desetinná místa (vzhledem k možnostem stupnice na úchytu), ale tato přesná čísla se nám mohou hodit později, při nastavování funkce USALS v přijímač...
Doporučuji tedy přečíst z rubriky ABC umístěné zde na Parabole(panel nahoře)...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Chcel som si to overiť,jedna nemenovaná firma mi tvrdí,že na motore mám nastaviť 90 mínus moja zemepisná šírka a ako elevačný uhol podľa môjho miesta 34 stupňov...

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie motora paraboly

keby dnešni ludia rozmyšlali tak na to prídu sami.

Ak tam máš eleváciu čísla idú od nízkej hodnoty hore ,
pri latitude máš naopak. :lookaround:

https://www.youtube.com/watch?v=AASB2jRyGPI

Milujem samoľúbe ,sebestredné a nútené drísty výkričníkového čviriboja a zopár ďalších.

suto123
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 458
Odpověď v diskusním vlákně
 

@suto123

Ja som to aj tak pôvodne nastavoval,ale netrafil som sa na všetky družice a tak som sa radil na webových stránkach,či niekde nerobím chybu.Tu som sa pýtal:,,Na motore mám len LATTITUDE,teda udávam údaje priamo z mojej pozície,čo je:

Latitude: 48,76°°"

A tu je odpoveď:
,,eleváciu nastavte na 90° - 48,76° = 41,23°"

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Odpověď v diskusním vlákně
 

suto123

a česky by to nešlo? Já temu nerozumím. :O

ožgera
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ožgera

A ty si sa na niečo pýtal? Podľa tvojho príspevku, tebe robí problémy aj čeština. :bigeyes:

UPC DTV, Magio Go, Lepší TV, Sweet TV, Skylink Live, Netflix, HBO Max, Disney+, Prime Video, SkyShowtime, ESP Pass, Voyo + zopár ďalších.

black13a
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 1 659
Odpověď v diskusním vlákně
 

black13a

já som sa nepýtal, ale pýtam sa ;) :lookaround:

fofo1
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 220
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurajpetk

to "netrefení" všech družic může být i celkovým nastavením celého kompletu.Stožár můsí být zcela kolmý,musíš mít správně nastaven i nulový bod atd atd...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie motora paraboly

www.dishpointer.com

polfini
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 206
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ožgera

Tak nevysedávaj pri počítači,urob domáce úlohy,a zajtra šup,šup do školy,lebo si asi dosť mladunkí...

polfini
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 206
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Nulovy bod mam na maxime,moja poloha je Astra 19,2.Ale ked chcem naladit na zapad 22 west,nedari sa,predtym mi to islo.Stoziar je kolmy podla olovnice.

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ožgera

zapni si titulky :)))

patrick470
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie motora paraboly

Kolnost stoziaru premeraj zo 4 stran,na motore nastav uhol tych 48.7.podla polohy si niekde okolo B. Bystrice 19.2 by mal byt stred teda na stupnici 0.motor rucne dolad na najsignal pripadne elev. na parabole a musi ti to slapat

RATT
Registrace: 11/2015
Příspěvků: 306
Odpověď v diskusním vlákně
 

ona se kolmost

stožáru mění podle tuhosti i se směrem natočení,zjisti kolmost při 22W

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 997
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurajpetk

skús teraz tú 22W vrátila sa tam Algeria a tá je len DVBS

patrick470
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Zajtra to vyskusam.Dakujem vsetkym za rady.

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nastavenie motora paraboly (# 865)

Ešte presnejšie popisujem dôvod môjho príspevku.
Mal som to všetko OK naladené,chytal som od 30 west po 90 east,aj družice s horším príjmom ako 42 east (Fox Sports)aj 22 west(NHL).Po sezone NHL som to nesledoval,ale ked som pred 2 tyzdnami skusal,zistil som,ze asi posunulo parabolu.Tak som si ju rozladil,moja chyba.Najskôr som si mal skontrolovať stožiar.Ten mi samozrejme posunulo.Keď som ho vrátil do pôvodnej polohy,už sa mi nedarí dostať na motore parabolu do pôvodných čísel.Ďalšia vec je,že na streche používam satfinder,tam napr. naladím 42 east Fox Sports,ale keď potom pripojím k prijímaču,signál tam nemám,pritom TRT 1 je na 100%.

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie motora paraboly

Zkus v nastavení USALS změnit délku z 19,2 na nižší nebo vyšší..to by mělo zkorigovat nepřesnost nastavení nulového bodu..máš něco špatně, mě jdou Foxy na 110tce bez problémů, máš větší parabolu a máš lepší polohu v beamu..může to být horší LNB, křivá parabola, špatně nastavené ohnisko..skew bys měl mít nulu..

Famaval 110,E85,Andrew 180x200,Zero 4k,TBS 5927, Zlínský kraj - Kroměříž

Danny10
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 1 212
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Danny10

LNB mám Single Inverto Black Ultra,skew je na nule,ohnisko sedí podľa kalkulačky na satlex,akurát tá parabola,vyskúšam ju cez víkend dať dole a položiť na rovnú zem,zdá sa mi trochu ohnutá,ak sa to bude dať narovnať.Potom to vyskúšam aj s tou zemepisnou diaľkou v prijímači,ďakujem Ti za radu,info a tip.

VU SOLO 2,OpenPli 7,2, motor 90 E-34,5 W,parabola 128 cm

jurajpetk
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 222
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurajpetk

dle mého bude nejlepší,jít ZNOVA krok za krokem a zkompletovat jí celou od začátku...
Aspoń já bych to tak udělal.Shodit dolů,rozebrat ,zkontrolovat vše zda-li je jak má být a zmontovat ...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ožgera

pozri video a open your mind . :)))

Milujem samoľúbe ,sebestredné a nútené drísty výkričníkového čviriboja a zopár ďalších.

suto123
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 458
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurajpetk

Prečítaj si moj návod ktorý som písal pre Ellano. Nastavenie motorického ovládania paraboly. Je tam všetko. Viď link.
https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/item/nastavenie-motorickeho-ovladania-paraboly

jaxan
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavenie motora paraboly

nejlepsi by bylo zavolat si nekoho kdo uz s tim ma zkusenosti. nevim v jakem procesu je tazatel. ja sem nastavoval asi jen dva motory a spis nez rizeni podle cisel se ridim pokus omyl.
uz nemam motor abych rekl presna cisla ale tak poradim jak nastavit motor pro lajiky.
taky jsem kdysi hledal prvni informace zde.
pise se v abc pro zacatecniky ze motor v klidu s parabolou musi byt co nejblize nulove pozici druzici a to je thor 01.w. tam je fta ct24. nejdriv si najdeme prave tento program bez motoru.
potom pridame i s motorem aby v resetnute poloze chytal ten samy program az to bude tak je motor nastaveny potom uz jen hledat pozice jinych druzic a ukladat.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

suto123

a co je na tým tak zajímavého :O

ožgera
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 164
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra