Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

dvd recorder s whs

Dobrý den
Chci se zeptat dá se ještě nekde pořídit dvd recorder s whs přehrávačem nemyslím bazary to jsem našel myslím nove zboží.
Mám plno whs nahrávek co bych si chtěl z digitalizovat.Vím je nato dost firem co se tim zabejvaj a já těch whs kazet mam fakt hodně a proto bych sije rád sám digitaizoval předem děkuji za odpověd

DjTommy
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 480
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Pochybuji, že se to ještě vyrábí. A na okraj, je to VHS - Video Home System.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 027
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Jedine hľadať na ebay alebo amazon. Sú k dostaniu aj nové/nepoužívané. Ale si dosť priplatíš. Žiadny výrobca to už v dnešnej dobe asi nevyrába. Alebo ešte skús MediaMarkt v Rakúsku. Možno tam budú mať niečo.
Cca pred rokom tam známy rakúšan bol v predajni, keď priviezli paletu s novučičkými obyčajnými VHS videami (nejaké 4 hlavové, stereo) a zaprášilo sa po nich behom 2 dní. Brali ich hlavne starší, ktorí majú ešte doma nejaké VHS kazety.

VHS-DVD kombá si skús pohľadať: Toshiba DVR20, Sanyo FWZV475F, Funai ZV427FX4, LG RC897T,JVC DR-MV150B,Panasonic DMR-EZ48VK, Panasonic DMR-EA38VK,Samsung DVD-VR375, Emerson ZV427EM5

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 584
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

...ale keď chceš nové, tak jediné dostupné je Sanyo FWZV475F vo Wallmart za 477USD.
To sa ti oplatí radšej kúpiť VHS video a nejakú grabovaciu kartu do PC.

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 584
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Môj nazor:
Zháňať nejaký combo DVD rekordér z VHS playerom pre domáce zdigitalizovanie VHS nahrávok je hlúposť!
Jednoznačne keď tak, tak kvalitné VHS (zrejme v prevedení-rekordér) zariadenie (4 a viac snímacích hláv) a videograber do PC! Toto je najrozumnejšia cesta, ak si chce človek zdigitalizovať svoje kazetové VHS nahrávky. Samozrejme v tom PC je vhodné použiť aj nejaký solídny video editor, s ktorým sa budú dať tieto nahrávky aj upraviť, vyčistiť, akebo prípadne aj vylepšiť.
Apropo! Pokiaľ sú tieto VHS kazety z video obsahom domáceho charakteru (rodinné, alebo firemné oslavy atď...), vtedy má určite význam ich spracovať do digitálnej podoby. Ale pokiaľ sa jedná o nejaké komerčné filmy atp..., tak to nemá význam, pretože predpokladám, že takéto typy videí už niekto zdigitalozoval! ;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Podobnou věc jsem řešil před pár lety, kdy jsem potřeboval zdigitalizovat spoustu nahrávek po dědovi, nadšeném amatérském kameramanovi. Jedno z řešení bylo svěřit to odborné firmě, ale finanční stránka věci by byla neúnosná, čili rozhodnutí padlo na převod v domácích podmínkách. Kvalitní VHS přehrávač jsem ještě podědil a tak zbývalo dokoupit AV převodník. Volba padla na Canopus ADVC-100 a střihovou kartu od stejného výrobce. Ve finále záleží, kolik materiálu potřebuješ zdigitalizovat. Pár hodin? - firma tipu vhs-prevod.cz to jistí, více materiálu? - třeba něco jako Terratec Grabster AV 300, ještě více? - viz moje zkušenost..

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Ešte dodám, priamy prevod z VHS kazety na DVD, prípadne HDD na nejakom combo zariadení stráca zmysel, pretože takáto nahrávka nieje nijak digitálne ošetrená, t.j. z konečným výsledkom môže byť vo väčšine prípadov užívateľ nespokojný.
Ono, s takými vecami som sa aj ja zapodieval ešte v dávnejšej minulosti (10 až 15 rokov do zadu) a môžem povedať že som sa zameral výlučne iba na nahrávky z rodinným obsahom, pretože pri komerčných nahravkách (originál VHS s filmami atp...) som vždy na webe našiel video rovnakého obsahu ale v lepšom video rozlíšení, ktoré sa dalo použiť.

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

DjTomy to si teda hodne po funuse.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

zozen si normalne VHS s výstupom SCART k nemu daj kábel SCART/CINCH na pripoj tento prevodník a druhý koniec normálne na USB nainštaluj dodaný SW a ovládač nastav si to pusti kazetu a v programe daj Štart alebo také niečo funguje to super

https://www.aliexpress.com/item/32459352553.html

GIGN1987
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

@GIGN1987

:))) :)) :) ;)
Síce zaujímavá rada, ale ja predpokladám, že autor tohto vlákna si chce skutočne zdigitalozovať svoje analógové video nahrávky, ktoré tak ako skoro všetok analógový záznam podlieha zubu času, t.j. sám sa znehonocuje, ak iba tak stojí niekde doma založený...
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

a kde je problem ? prehravat VHS na DVD je blbost a toto je schopne riesenie ako to dat do PC, to ze obsah podlieha zubu casu je uplne jasne tak neviem naco narazas, proste bud tie kazety prehra cez VHS/DVD krabicu alebo cez toto inak to z tych pasiek nedostane von alebo mas iny napad ?

GIGN1987
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

@GIGN1987

No problém je v prvom rade v tom, že si tazateľovi vlastne ani neporadil presný názov zariadenia, ktoré sa má zadovážiť.
Zrejme sa jedná o nejaký externý video graber?!

A ako som už spomenul, ak si chce tazateľ uchovať svoje staré video nahrávky, musí ich zdigitalozovať, čiže v prvom rade digitálne uložiť!!! niekde trebárs na HDD, nie iba prehrávať cez PC.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Přehrál jsem si nahrávku z VHS v reálném čase do DVD rekordéru (nastavena lepší kvalita) na HDD. Záznam jsem v rekordéru sestříhal a vypálil na DVD-RW. Disk jsem uzavřel, vložil do PC. Otevřel v PC a zkopíroval soubor VOB. Pak jsem jej zkonvertovat do požadovaného formátu, nebo ještě zkomprimoval pro uchování do mobilu. DVD-RW jsem opět v rekordéru zformátoval a použil pro další záznam.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

;)
Aj tak sa dá...
Až na to, že prepisovateľné DVD-čka nemajú bohvieakú dlhú životnosť.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

co se týká toho záznamu VHS,tak ten přežije několikrát záznam na DVD-R,tak 4x za život se bude digitalizovat na DVD R a VHS bude stále v kondici

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Myslíš?
;)
Nič v zlom, ale počul si o niečom takom ako o prepise (nechcený magnetický odtlačok) medzi jednotlivými vrstvami navinutej magnetickej pásky na kolieskach kazety?
Pokiaľ z archivovaným VHS záznamom, t.j. z kazetou aspoň pár krát za rok neurobíš to, že kazetu neprevinieš celú tam a späť, tak takýto efekt tam vznikne! A je skoro jedno, že akú má celkovú dĺžku tá páska. Samozrejme čím dlhšia minutáž, páska zvyčajne je aj tenšia, efekt magnetického prepisu vznikne skôr!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

DVD-RW jsem použil jen jako transportní médium pro jednoduchý přenos z HDD rekordéru do PC, abych nemusel vyndávat HDD do rámečku, či provádět jiné "machinace". Poté ukládám na externí HDD.(Důležité záznamy ještě radši zálohují vícenásobně.) Kdybych toho převáděl více, tak by se určitě vyplatil jiný postup, ale na těch pár převodů mi to takhle stačí.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Samozrejme rozumiem tvojmu postupu, veď pokiaľ je takýchto zdigitalizovaných predpisov len zopár, tak toto je jeden zo spôsobov...
Čo sa týka konečnej zálohy na HDD, aj v tomto smere s tebou súhlasím, u mňa je niečo podobné, t.j. hlavne audionahrávky mám po digitalizácii zálohované až 3x.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Tzv. prokopírování u magnetických nosičů záznamu, a je jedno jestli se jedná o audio nebo video, je samozřejmě známá věc, ale nejedná se o nic dramatického. Mám taky poměrně dost video i audio kazet i několik kotoučových pásků, které si občas přehraju a uvedený jev pokud tam je, tak je velmi těžko postřehnutelný. A to v případě kotoučů se jedná o záznamy staré až padesát let. To daleko větším problémem jsou tzv. dropouty nebo jiná nechtěná mechanická poškození pásku.

stapa
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 492
Odpověď v diskusním vlákně
 

@stapa

Když si pustím hudbu z magnetofonové kazety při malé hlasitosti, tak je to téměř nepostřehnutelné. Když to pořádně "vohulím, tak to na začátku skladby docela vadí.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@stapa

Ono, pri kotúčových páskach sa tento jav hádam ani nevyskytuje, tie pásky boli dosť hrubé na to, aby mohlo dôjsť k takémuto predpisu.
Pri audio kazetách to bolo-je už niečo iné, tam tá samotná hrúbka pásky je niekoľkokrát tenšia v porovnaní z kotúčovou páskou. Tam tento efekt už môže úplne v pohode vzniknúť! Na zvuku sa to prejavuje tým, že počuješ ako keby ozvenu prehrávaneho zvuku.
Pri videopáskach okrem zhoršenia kvality obrazu (vuac šumu v obraze) môže dôjsť dokonca k tzv. duchom v obraze.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 638
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

zjavne si zle prečítal príspevok uviedol som video grabber s tým ako to zapojiť nahrávky sa uložia na hdd v pc odkiaľ je ich možné dať napríklad na dvd, dvd, nas, cloud atď

GIGN1987
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Je to 15 let co jsem se začal zabývat digitalizací domácích nahrávek ze super 8 a VHS.Ze zkušenosti mohu doporučit jen zdigitalizovat a uložit třeba na disk.Pokud to ještě budete chtít zapsat na DVD tak se kvalita ještě zhorší.
Při převodu super8 na VHS které jsem tehdy prováděl byla kvalita 8mm filmu ještě dobrá ale ve výsledku to při přehrávání blikalo.Když se mě později dostala do rukou digitální kamera 8mm tak jsem to zdigitalizoval znova a vypálil na DVD.Velkou chybu jsem udělal,že jsem zdigitalizovaný záznam v pc vymazal z důvodu místa v pc.Disky byly celkem drahé dnes to není problém.Když jsem onehdy chtěl opět zdigitalizovat kousek super8 zjistil jsem,že kvalita pásku za 10 roků se zhoršila.
Nelepší způsob převodu VHS v domácích podmínkách je videomagnetofon,převodník nebo stará tv karta která nahradí převodník a zálohovat na disk

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 910
Odpověď v diskusním vlákně
 

niektore veci si neodporuju

kludne moze niektore poradene kroky robit sucasne:
ked bude 1:1 prehravat VHS a zapisovat zaznam na interny ci externy DVD/Blu-Ray recorder - jeho HDD ci priamo DVD, tak cez Video vystup moze mat pripojeny video A/D prevodnik do PC.
Takto bude mat hned zalohu v DVD podobe, zisti ze v PC je lepsia, tak nahradi atd.
Predpokladame ze z VHSky potrebuje zarchivovat nieco velmi dolezite/vynimocne, napr. svatbu atd. a treba pocitat aj s chybami - porusenim kazety, takze takyto viac urovnovy sposob bude lepsi..

krikri
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 823
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dvd recorder s whs

Jedna z moznosti je:
1,Prehravac VHS kaziet
2,STB box so vstupom HDMI-IN
3,Winner Scart - HDMI konvertor:

https://www.nay.sk/winner-scart-hdmi-konvertor?gclid=CjwKCAjwibzsBRAMEiwA1pHZrrw0PmAN8mnRYui8j-URuXiyQ_hQzIxpvuL244I3AypqVfDFh1ShxBoC4vIQAvD_BwE

A je to ! R^

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

Hdmi-IN

@A je to? skus uviest priklad zariadenia co spracuje HDMI-IN...

krikri
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 823
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra