Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

O2 tv spotřeba dat

Zdravím všechny a poprosím o odpověd,
jáká je spotřeba dat O2tv při HD kvalitě?

Petrmuz92
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 312
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 tv spotřeba dat

neviem ako je na tom O2 TV ale na MagioGo od Slovak Telekom je spotreba cca 1,2GB / hodina pri maximalnej kvalite streamu

GIGN1987
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Petrmuz92

No jestli máte na mysly jak rychlý je potřeba internet aby šel obraz v plný kvalitě, tak mám zjištěno, že na tu jejich černou krabičku (iP4.tv) je potřeba rychlost 20 Mbps. Jak oni uvádí že stačí 8Mbps je podle mě totální hloupost! Jenže kde na vesnici budete mít takový připojení. Proto je podle mě celý projekt O2 nesmysl. Zatím...

jexxx
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 114
Odpověď v diskusním vlákně
 

jexxx

to tvrdím od samého začátku...dokud nebude v každé alespoň větší vesnici stabilní internet 20 Mbps tak je to o ničem. Dokud nebudou sdílet své programy na satelitu tak celé O2TV je jen pro některé, určitě ne pro každého jak tvrdí.

FI711010
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 tv spotřeba dat

Záleží na kvalitě obrazu (rozlišení a datovém toku), je to asi 0.6-1.5GB za hodinu, výsledně velký je i nahraný pořad (transportstream, *.ts)

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

počítání dat u o2tv ?

Počítá o2 data na mobilu za sledování o2tv ?

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 834
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Podle zákona o síťové neutralitě by mělo. Takhle mělo O2 nedávno problém když z FUP nepočítalo spotify.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jexxx

Já mám na vesnici O2 internet 150Mbps..na wifi 80Mbps.. :lookaround:

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 tv spotřeba dat

Mám 40 mb/s od Vodafone a O2 jede naprosto v pohodě lepší jak skylink u skylinku se mě stává že ve večerních hodinách hlavně o víkendu neděle kolem 20:00 se to začne sekat a to na netu nikdo není (mám vyzkoušeno) měřená rychlost je perfektní a skylink je asi přetížený protože se seká.

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@miky

To je nevýhoda IPTV. Proto taky žádnou nepoužívám, pouze jsem ze zvedavosti zkusil Skylink Live TV a taky jsem se v neděli večer nestačil divit. Ted jeste jak to vysvetlit tem co si mysli ze pozemni vysilani je mrtve. S takovym přistupem bude spise mrtva IPTV a přežije pozemak+sat+HbbTV.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

jexxx

ako nezijem v meste dokonca si dovolim povedat ze zijem v internetovo v oblasti kde muchy sa otacaju, ale ako 8mbit je tu standard v absolutnej pohode ... takze cece ty bud zijes u medveda v jaskyni alebo dagde v lese ked tam nemas 8 mbit :-D ...

od ADSL az po wifi a vsetci sa pohybuju od 8 a vyssie :-) ...

nech sa dari, ahoj ;)

ps: ako na IPTV to tam mate "4K" ked to chce 20 a viac ? :-)

Vzdát se je horší než být poslední.

alfasex
Registrace: 8/2006
Příspěvků: 4 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radbarto

Tak to jste šťastný člověk, ale trouchnu si říct, že celkem vyjímka. Jestli máte na vesnici takovou rychlost, tak by mě opravdu zajímal název poskytovatele.
Já mám nebo spíš měl slavný Starnet z Č.B. který skupuje snad všechnu ostatní konkurenci v okolí a získává tak dominatní postavení, ale rychlost vůbec nenarůstá. Spíš pořád mabírají nový a nový zákazníky, ale že by se zvedla rychlost nebo se alespoň trošičku přiblížila tomu co reklamují, tak to ani náhodou. Několikrát jsem to reklamoval, několikát byl u mě technik. Přenastavoval, měnil router, antenu, atd. Výsledek pořád stejný. Jo když přijede ve středu ve 13.hodin kdy tzv. nikdo není ve vesnici na internetu, tak naměří rychlost třeba přes 40 Mbps, ale večer se chci podívat na fotbal a rychlost je necelých 2Mbps!!! To pak nepoznáte jestli hráči kopou do míče nebo kostky lega jaký to má rozlišení. Takže následovala z moji strany výpověď smlouvy, protože takto tedy ne. Jenže jsme přece v Česku a tak jsem jim musel ještě zaplatit pokutu za to, že jsem nedodržel dvouletou smlouvu. Sakra jak dlouho si toto ještě necháme líbit a je toto normální třeba v Rakousku nebo Německu ke kterému se pořád chceme přiblížit? A tak asi jen čekat na to co přinese rta slavá nová generace 5G, protože od Starneru a jim podobných poskytovatelů se nikdy rychlýho internetu nedočkáme. Ono asi taky proč by to dělali, když nás jen jen "pár" co požadují trochu kvalitu a srovnatelný podmínky s vyspělýma zstáty ke kterým snad trochu patříme? Když si stěžuji na toto někde, tak mě dost lidí říká: no mě to jde dobře. Jenže když se potom vyptávám co sleduje, tak si přečte Novinky.cz nebo max. koukne na počasí. Tak potom OK...
No ale toto je satelitní fórum a nepatří to sem. Já jen že by mě opravdu zajímal ten Váš poskytovatel, ale při takový to rychlosti bych řekl, že buete na optice a ne bezdrátu. Díky Jenda.

jexxx
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 114
Odpověď v diskusním vlákně
 

@alfasex

Odpověd je o jednu reakci níže. ;)

jexxx
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 114
Odpověď v diskusním vlákně
 

rychlost internetu

Zdravím , já mám taky na vesnici rychlost 65 Mbps stabilně přes WiFi, jsem velmi spokojený už několik let. Bez problému mi jedou 3 O2 boxy najednou. Výpadky jsou minimální a cena výborná. Hodně lidí u nás na vesnici čumí na O2TV. Poskytovatel je Sporknet, který síť stále rozšiřuje a zrychluje.

hifik
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 433
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 tv spotřeba dat

Ted jsem u zakaznika rusil Skylink a daval O2 TV. Jeste nez jsem odjel, zkusil jsem porovnat kvalitu. Na skylinku rozhodne o hodne lepsi obraz, bez smuh a krasne ostry.

Hypnos
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 918
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 tv spotřeba dat

Hypnos,
mohu vědět co jsi dříve udělal s tím VU DUO2 - svítí pouze bílá led?
Dík za odpověď.

Z1943
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 2
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra