Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

autoradio do obýváku

Mám výborné autoradio Blaupunkt, které jsem do nového auta nepoužil.
Dá se nějak nainstalovat, aby hrálo třeba v obýváku.
Údajně to není vůbec jednoduché.
Děkuji za ochotu a odpověď

navrami
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 95
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: autoradio do obýváku

Asi největší komplikací je nutnost výkonného DC zdroje 12-14V, který by měl být schopen dodat proud pro potřeby koncového zesilovače alespoň 4A. Čím více, tím lépe.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: autoradio do obýváku

Bezne ti postaci zdroj ze stolniho pc staci propojit spinaci okruh na zdroji pres vypinac nebo pres rele

Dexerwave
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 565
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: autoradio do obýváku

Když jsem byl mladší, též jsem o něčem takovém uvažoval. Viděl jsem to v zahraničí zabudované v ložnici do "letiště."
Chce to stejnosměrný zdroj 12V, 5-8A by mělo stačit.
No a anténu pro VKV(FM), ve větším městě by mohl stačit i kus drátu.(místní vysílače) nebo připojené na rozvod STA (R).

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@navrami

A čo keby si sa tak unúval dovysvetliť Tvoju otázku:
"Jak ze set top boxu spojit AUX (# 789)"!!!!!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Nedovysvětlí,maximálně založí další vlákno,třeba otázkou:jak nainstalovat do Fábie gramofon?

DM920 S2X dual+triple 2xS2X/T2,Experimental image+GP4,T90,Gibertini 150+SuperJack 24"QARL 75E-43W,universal+circular+C band LNB,Octagon SF8008 Gold OpenATV 7.4,125 USALS,Qviart Lunix4k,Skylink,AntikSAT,Telly

lz405
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

autoradio do obýváku

Nic na tom není, používám autorádio i v kuchyni. Univerzální zdroj a možná nemá ani 4A. Signál stačí kus drátu nebo spol.antena.

vladavlada
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: autoradio do obýváku

Saxon se určitě bavil o výkonové špičce, kdy zvuk zůstane ještě trochu hifi..
Těžko odhadnout nějaký sinusový výkon z nějakého údaje např. 4x50-60w..
Samozřejmě v obýváku nejspíš postačí kanály dva..

Osobně na autoradiu nevidím nic kvalitnějšího než na nejlevnějších zesilovačích tradičních značek..
Možná jen selektivita/citlivost toho tuneru..
Dálkac asi taky nebude nic extra, ext. vstupy nejspíš jen analogove..
Ale hračka jinak pěkná..
Dal bych si tam rovnou nejmenší autobaterku s nějakým konstantním dobijenim, připojenou třeba startovacími kabely..
Aspoň to bude mít styl..:-)

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: autoradio do obýváku

Zajtra môžete očakávať otázku - samozrejme v novej téme - typu: "ako prepojiť stb z autorádiom aby to hralo"!
:))) :))) :)))

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 630
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomik

Pokud to bude konec ve třídě B a napájení nesymetrické 12-14V, tak při běžné můstkové koncepci to bude nějakých 20W do 4ohm. Některé dražší autoradia mají H třídu a při vyšším vybuzení se připojuje přídavné napájení konce z měniče. Jiná situace je ještě při použití digitálních zesilovačů pracujících ve třídě D.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lz405

na autofóre sa sťažovali, že trochu novšie a trochu lepšie auto odmieta inštaláciu spotrebiča, ktorý tam nie je od výroby. napr. kamera - po pripojení sa začali diať veci ... aj stará fabia 1 odmieta zadnú kameru, rádio s prehrávačom, ...
takže asi chcel do auta a hľadá nerudovsky kam s ním

mpatri
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: autoradio do obýváku

Zdroj třeba tenhle:

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=zdroj+12V+200W&m=f

jona
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 641
Odpověď v diskusním vlákně
 

Stačil by aj

zdroj 15V/4A zo staršej Toshiby cez 1 kremíkovú výkonovú diódu (zníži napätie asi o 0.7 - 0.8 V ) Roky doma prevádzkované...

logan
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 111
Odpověď v diskusním vlákně
 

Info pre @navrami atď...

Jednému nerozumiem!
Šplechneš sem dve témy v priebehu dvoch dní, ktoré sú si tématicky dosť podobné a viac sa tu už neukážeš?
To si z nás robíš srandu?

Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 630
Odpověď v diskusním vlákně
 

pc zdroj

Stačí starý ATX zdroj z počítače, mám to tak v práci spoustu let. Ale v obýváku by měl člověk koukat i na to, aby to nějak vypadalo, tam bych si osobně autorádio nedával, to mám v práci ve skříňce nad hlavou a trafo hned vedle položené. Do obýváku radši nějaký stolní receiver a pěkné bedny k tomu.

jindra7
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jindra7

v kuchyni dobrý,pod linkou

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra