Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Satelitní příjem na TV s rozlišením 4K

Omlouvám se znalcům, chtěl bych ale vědět: Pokud si koupím televizor s rozlišením 4K, musím mít i satelitní přijímač na rozlišení 4K a bude mi tento přijímat i vysílače v HD rozlišení? Dosud přijímám na Sharp Aquos 80 cm,satelitní přijímač Topfield SBI 2050, anténa Mascom 60 cm. Co ještě budu potřebovat? Díky
uživatel
votrubovi
Registrace: 11/2015
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Satelitní příjem na TV s rozlišením 4K

okrem antény všetko ... - teda ak to chceš 4K. Ja mám túto 40" Samsung UE40KU6172, ale tá má aj 4K aj SAT tuner, takže všetko v jednom ...
uživatel
Dzordzo
Registrace: 8/2007

Píše, že má 60cm, takže i tu anténu.
uživatel
decmen
Registrace: 2/2008

ak mu to na HD stačí, ale ja by som dal min. 80cm ...
uživatel
Dzordzo

@votrubovi

Jestli je to Sharp Aquos 32LE700, tak sice není 4k ale jinak to byly, na svoji dobu, mimořádně povedené televizory, ještě dělané opravdu v Japonsku. Mám ho ještě doma jako rezervu, protože celou dobu chodil bez jediné závady a přežil i úder blesku do našeho bloku paneláků, kdy spousta jných zařízení šla do háje, např. Ariva 200E.
uživatel
konas
Registrace: 12/2014

@votrubovi

a áno, ide SD, HD aj 4K
uživatel
Dzordzo

@votrubovi

Pokud si koupíte 4k TV se satelitním tunerem,tak nepotřebujete satelitní 4k přijímač.Vysílání 4k naladíte přímo na TV.Je ale lepší mít i 4k satelitní přijímač,který má vetší možnosti. např lepší editace kanálů,možnost příjmu více satelitů z více pozic,možnost sdílení atd.Zařízení ze 4k tunerem naladí SD,HD i 4k(UHD) kanály.Do 4k TV můžete zapojit i ten Váš starý přijímač,ten bude přijímat ty samé kanály co doposud.Na TV uvidíte obraz přepočítaný na rozlíšení panelu v TV.

DM920 S2X FBC dual+triple tuner 2xS2X 1xT2/C,Experimental image,Skylink,Freesat v Argolis SmarGo SmartReader V2,AX HD51 4k 2xS2+DVBSky T330 DVB-T2/T/C USB Stick openpli 7.1.
uživatel
lz405
Registrace: 7/2006

@lz405Díky

Díky za vysvětlení, snad jsem pochopil vše
uživatel
votrubovi
Registrace: 11/2015

4K stanice

Ono existuje nějaké skutečné 4K vysílání? Nemyslím demo stanice ale normální sledovatelný program. Mám 4k přijímač, ale zkoušel jsem jen pár stanic o ničem a pak se o to rok nezajímal, co přibylo.
uživatel
jindra7
Registrace: 12/2007

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra