Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

O2 problém s obrazem

Ahoj, chci se zeptat na vas nazor ohledne O2 a takovem tomu preskakovani obrazu (posilam to i v obrazich na konci). Mam O2 sport pack a jedu pres O2 STB nove generace. Problem je ten, ze mi fakt hodne casto obraz takhle preskakuje. Prenos se nezastavi, jen dochází k sekani obrazu. Na podpore mi rekli, ze to ke bud STB nebo pripojenim. Takze jsem to zkousel pred dalsi zarizeni a obraz se stejne sekal. Takze STB na reklamaci posilat nebudu. A co se tyka pripojeni, za tento tyden jsem delal test připojení nekolikrat a mam prumer 15 mb/s. Na sledovani O2 staci 6 mb/s. Nevite tedy, v cem muze byt problem? Premyslel jsem nad pocasim. Ano, tento týden foukalo hodne, ale prece jen to neni satelit od Skylinku, a hlavne dneska bylo krasne bez foukani a dela to stejne. I pred chvili, kdyz jsem sledoval na O2 Tenis Muchovou s Vekic to delalo fakt casto (pokud jste sledovali i vy, delalo vam to???). Mate nejaky napad, cim to muze byt? Vycerpal jsem asi vse. Restartoval jsem i router, a taky nic. Diky za pomoc.

P.S.: omlouvam se za kvalitu fotek, musel jsem to fotit vzdy rychle, protoze ten zasek obrazu trva vzdy tak max. 1-3 vteřiny. TV mam LG, ale to snad na to nemuze mit vliv.

Zde fotky:

https://pasteboard.co/IChMJel.jpg
https://pasteboard.co/IChN1b8.jpg

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

mam stejný problém

pichecp
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pichecp

Fakt? A dela Ti to jen na O2 Tenis, nebo jako mne i na dalsich kanalech?

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

stačí 6Mb/s

fakt dobrá hláška :laughing:

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

No, když píše, že má průměr 15 milibit/s, tak na šest Mega asi nemá šanci... 😀

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

???

Pro bez­pro­blé­mo­vé sle­do­vá­ní v roz­li­še­ní 1080i je tře­ba mít při­po­je­nou te­le­vi­zi k in­ter­ne­tu o rych­los­ti 6 - 8 Mb/s.

Tohle plati jak pro STB, tak i pro aplikaci napr. Samsungu nove vydanou. Tak v cem je jako problém?

A co tu pletes milibit? Aha, ja vlastne zapomnel, ze tu jsou velice vtipni lide. Super.

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Unlucky

Od koho máš internet?

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Toto nemá nic společného s rychlostí internetu. Tohle je rozklad obrazu, stejný jako známe z některých satelitních přístrojů. Tipuju na špatnou filtraci napětí pro procesor a okolí. Buď ve zdroji, nebo přímo na desce. Doporučuji reklamaci boxu, určitě o tom už vědí, akorát se tváří, jakože nic.

koaxial & utp

Diaboltp
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 432
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Jistěže to může mít souvislost s internetem, protože pokud se jedná o OTT službu, tak to může blbnout. Pak stačí se na zkoušku domluvit s providerem a linku oříznout na 10-15 Mbit a hned bude jasno. OTT služba je totiž klidně schopná generovat trafic klidně i do průchodnosti linky.

Že je ten nový set top box krám je věc druhá.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Občas se mi to děje taky, tak jednou za týden při sledování záznamu? stačí stopnout, přetočit o pár sekund zpět a jede to zase ok... Takže předpokládám spíš SW chyba?

rejča
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 695
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Další možností je pochopitelně starší typ set top boxu.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Reklamovat službu, nenechat se odbýt. Osobně sleduji O2 Sport přes čínský Android Box a vše ok.

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Nakonec z něho vyleze že má net přes WIFI.....

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Abych to vzal poporade, tak internet mam od zdejsiho poskytovatele, cili nemam od O2.

Diaboltp - myslis, ze to je tou filtracki?

Samozrejme nejedu pres wifi, mam to udelane tak, ze mam router pod tv, abych mohl TV i STB napojit pres kabely.

Jinak tedy, kdyz to dela i pres jine zarizeni, a dokonce jsem to zkousel i pres aplikaci nasharovat do tv a seka se to stejně, tak to chyba STB nebude, ne? V tom pripade za to muze byt nestabilni pripojeni, ktere, i kdyz ukazuje prumer 15 mb/s, tak asi nestabilni bude, a nebo televize :((

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Unlucky

Do baráku to máš jak kabel,drát..WIFI.....po baráku jak to máš to už je potom jedno?

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

Mam antenu na strese. A z te antemy na strese vede samozrejme sitovy kabel, ktery mam v routeru. A z routeru mam napojeme kabely jak pro TV, tak pro STB.

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Cili router mam propojeny s tv dvema ethernetovymi kabely, jak pro STB, tak pro pripojeni TV k netu.

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Unlucky

Jakou verzi SW má momentálně ten jejich stb?

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

4.52.48 to je

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Napadlo me jeste, zdali nemuze byt jednim problémem i to, ze mam ten STB zaveseny zezadu na tv. Nemam ho zkratka ve vodorovne poloze.

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

neřešil bych to

Dělá mně to taky, stačí posunout pořad. Pomůže starší box, ten je ok. O2tv má s novým boxem spoustu problémů /nedávno zase odešel-byla zase výměna/, které navenek neventiluje, technici Cetinu o tom ví své.....můžeme být rádi, že to po těch starých a zarušených zvonkáčích vůbec jde.

tvman
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 271
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tvman

Jj, je to fakt des za ty penize. 2 352 kc a furt se neco kazi. Jinak tedy ze záznamu to jde přetočit, ale v live vysilani moc ne, no.

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Unlucky

To máš houby problém! Já se nemůžu přihlásit do SportPacku - prý se pokouší přihlásit příliš mnoho uživatelů a mám to zkusit znovu za 5 minut.V čase 18.20 se o to pokouším už po páté! :)

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jerzy

I mne to nejde :)) Neni tydne, aby to neslo Rv

Unlucky
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 163
Odpověď v diskusním vlákně
 

ano, nyní výpadek

....celá služba O2tv má poruchu přihlašování, už to přiznali veřejně.

tvman
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 271
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 problém s obrazem

Mě to jede na dvou set top boxech bez problémů !!

hifik
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 433
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 26
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra