Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Proč nemůžu naladit MUX1(ČB-Kleť)

Zdravím, při automatickém ladění jsem na chalupě (Táborsko) naladil stanice z MUX2 i MUX3 (kmitočet 482) z vysílače České Budějovice - Kleť s dobrým signálem. Proč se mi také nenaladily stanice z MUX1 (ČT)?

Pokud se mi přece naladí MUX2 i MUX3 z Kletě (tzn., že anténa je nastavená dobře), tak proč ne MUX1? Je tam nějaký rozdíl v přijímání signálu? Děkuji

martyy
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Proč nemůžu naladit MUX1(ČB-Kleť)

Myslím, že v diskusi to asi nedáme. Jedině snad Saxon, který je asi znalý podmínek v tom regionu. Ale bez měření to asi nepůjde.
Osobně jsem se setkal s podobným problémem kdysi dávno a bylo to kabelem. Na určité frekvenci působil jako zádrž. Ale spíš bych to viděl na něco "ve vzduchu".

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Proč nemůžu naladit MUX1(ČB-Kleť)

A zkoušel jsi jiný STB nebo ladění manuální?

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Proč nemůžu naladit MUX1(ČB-Kleť)

Na chalupu se dostanu až v sobotu, tak vezmu jiný STB a zkusím i manuální ladění MUXU 1, tzn. kanál 49 a kmitočet 698.

Jinak ještě jsem naladil přechodový MUX 12, ten jde dobře, ale MUXY 11 a 13 jsem také nenaladil (ani manuálně - pro MUX 11 kanál 50 a kmitočet 706), ale u MUXU 11 prý dojde se změnou kanálu ke zvýšení výkonu, takže tam to snad poté půjde.

martyy
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Proč nemůžu naladit MUX1(ČB-Kleť)

Horší příjem na vyšších kanálech. Nedostatečná anténa, horší kabeláž, příjmové podmínky....toho muže být...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Proč nemůžu naladit MUX1(ČB-Kleť)

A co příjem v T2 (MUX11 na K50),nebo tam zatím je jen T1 STB? Stejně do 1/2 roku bude jen T2. Ostatní patrně funguje, možná nějaké rušení na K49!

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 761
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra