Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DAB

DAB+ mux Teleko z Lysé hory

V pásmu VHF III. začal na kanále 7B vysílat z Lysé hory mux Teleko. Obsahuje víceméně to samé tako mux ČRo (nechápu proč jsou rádia ČRo ve dvou muxech) navíc je pouze Proglas a několik dalších stanic. Signál mi v Ostravě připadá horší než v případě muxu ČRo.
Zdroj:https://digital.rozhlas.cz/digitalni-rozhlas-z-lyse-hory-ve-iii-pasmu-nakonec-s-vertikalni-polarizaci-8095966

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

jaké to překvapení v Ostravě, že Teleko 150W z Lysé hory je horší než ČRo 10kW z Hošťálek :)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Čro při rozšíření na větší část republiky, tak na 80%, prý z muxu teleko odejde. Uvidíme.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 954
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PC1

Neboli pozítří? 1. listopadu mají být spuštěny další vysílače muxu ČRO.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

To plánovaných 200W na 7D z Hošťálek bude u nás příjmově zajisté zajímavější. ;)
PS: Jak ti jde 5B, 5D, (11A), 11C, 12A, 12B, (12D)? Případně bereš alespoň v náznacích ještě něco jiného? Pořád se nemůžu dokopat k tomu, že bych si vzal nějaký přenosný DAB+ přijímač a vyrazil na Javorník či Radhošť zkusit vídeňský 5D...

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 908
Odpověď v diskusním vlákně
 

@AlesHavel

Mi jede pouze 12D Hošťálkovice a teď nově 7B Lysá. Jinak nic. Ale ten přijímač má pouze automatické ladění.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Radio mam Opticum TON3

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Na externí anténu bys v Ostravě měl zachytit ještě minimálně 5B z Bielsko Biale, 11A z Katowic, ve vhodné lokalitě i 12A z Krížavy (hrají např. v Porubě v areálu VŠB na parkovišti).

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 908
Odpověď v diskusním vlákně
 

@D2 Aleš

Zdar, ako žiješ? Aký máš prijímač DAB? Musím vyskúšať niekedy tú LH, ak nájdem nejakú VHF anténu... :8)

Cahors 52E-28E, T90 23E-9E, Gib100 1W+5W, Gib100 rotor, Zero4K, Octagon

P 222
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@AlesHavel

D2Mac - konečně ses ozval! Snad se vede a máš sa,chlape!!! R^ :)))

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 881
Odpověď v diskusním vlákně
 

@P 222

Čau, vzpomněl jsem si na tebe nedávno při průjezdu Malou Fatrou! Využili jsme totiž před pár dny fantastického počasí a byli si trošku zalézt v Tatrách... Po dlouhém váhání jsem si nakonec letos v lednu za docela dobrou cenu koupil Yamahu T-D500. Taky má nějaké mouchy (absence funkce manual scan, naštěstí má alespoň funkci tune aid, špatně zobrazuje české znaky v muxu TELEKO a polské v MUXech PR), ale šlo mi hlavně o kvalitní tuner a možnost dálkového příjmu, tak jsem do toho nakonec šel. Nemám teď ale stejně na lovení signálu moc času, občas projedu pásmo v DABu, FM, AM, sem tam se poohlédnu po fórech, co se kde nového v CZ/SK/PL/AT spustilo, a to je tak všechno. Co Ty?

@jamess96
Čau, jasné, pohoda. Měj se!
R^

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 908
Odpověď v diskusním vlákně
 

@AlesHavel

Jak se k přijímači Opticum TON3 připojí externí anténa? Nikde jsem nenašel konektor. Jinak analogovou Krížavu chytám na toto rádio bez problémů (97.2 DEVIN, 100.1 REGINA), ale to jsem naladil ručně.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Reagoval jsem na reakci z 10:35:54, než jsem to poslal, stihl jsi uvést typ přijímače v dalším příspěvku. Jinak než rozebráním, odebráním teleskopické antény, úpravou krytu a připájením anténního konektoru (F, IEC) to asi v tomto případě nepůjde... Pro začátek bych asi vzal to rádio ven, vylezl v OV na nějaké vyvýšené místo a zkusil proskenovat pásmo.

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 908
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Aleš

Antény som zavesil na klinec, venujem sa horskej cyklistike.. :8)
V Malej Fatre som tak 2 dni v týždni, v piatok som bol napr. na Krížave..Boli naozaj prekrásne dni, zbehol som aj do N+V.Tatier , vysielač Kráľova Hoľa a Zelené Pleso atď..Museli sme sa obchádzať... ;)

Cahors 52E-28E, T90 23E-9E, Gib100 1W+5W, Gib100 rotor, Zero4K, Octagon

P 222
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@P 222

Pěkné, my teď šli/lezli Soliskový hrebeň, Velký Mengusovský štít, Východnou Železnou bránu a Kostolík. Kráľova Hoľa byla krásně vidět každý den. R^
A s anténami jsem na tom podobně - nemáme doma ani TV, jen rádio. Vůbec mi to nechybí. S TV/SAT technikou přicházím do styku pouze, když chce někdo z rodiny či známý cosi naladit či přeladit, tak pak nad tím vždy chvíli maturuju, než se dostanu v TV do menu. :)))

Diskomfort je nositelem pokroku.

AlesHavel
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 908
Odpověď v diskusním vlákně
 

@AlesHavel

Zdar, nějak zatím na to kašlu, neexperimentoval jsem ještě ani s Krížavou 12A, mám jen jednoduše krátkou VHF LP v horizontálu na Katowice a na ni beru PL mux8, 7B, 11A, 11C a 12D. Krížavu někdy zkusím na LP ve vertikalu, ale i když půjde, tak celkem nevím co s tím? Asi jedině přepínač anten (buď SK+CZ nebo PL+CZ). Na Rakušáky ve III pásmu tady přímo pod kopečky asi není šance vůbec :) V Tatrách jsem trefil v září taky super víkend na počasí... ale já jen chodím, sice rychle, ale nelezu R^

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Do Tater jedu příští rok, ale autem už nikdy. Jedině Pendolino.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@P 222

... nevíš, jestli se neděje nebo chystá oprava té katastrofálně děravé asfaltky na Martinské hole..? naposled jsem tam byl letos na konci zimy... hrůza

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

no bodejť z JČ.. ušetříš nervy a Greta bude mít radost ;) tak přibalit kolo, po ránu na zahřátí časovečka na Sliezsky dom... pak nějaká túra... ne? :))) R^

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Posledně jsem jezdil každé ráno prd snídaní na stanici lanovky - Štart. 3,3km/330m. Pak jsem jel jeden den do Zakopane, další Zelené pleso a pěší na Terinu...:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Ten Sliezsky dom je pěkný....:) 7km/700m

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

.. tak to je spravne, tak to ma byt R^ :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Takže hledám nějakou polopenzi ve Smokovci:)))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

andlance

Diery v asfalte na Martinské Hole úspešne v lete zaplátali betónovým poterom, momentálne je pomerne luxusná, uvidíme po zime 😂

Cahors 52E-28E, T90 23E-9E, Gib100 1W+5W, Gib100 rotor, Zero4K, Octagon

P 222
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ mux Teleko z Lysé hory

Ta vichřice Tatrám prospěla, dřív to tam bylo všechno ve vzrostlém lese, dnes je parádní i projížďka na silničce pod Tartami...
Možná neuvěříš (já už tomu taky dnes nemůžu věřit), ale když jsem si před lety "testoval" svoji budoucí manželku, tak jsme v jednom dni dali na kolech z kempu ve Staré Lesné - Popradské pleso, Sliezsky dom a Hrebienok, na Hrebienku jsme se pak přezuli do pohorek a obešli Terinu - Priečne s. - Zbojnickou zpět na Hrebienok a na kole zpět do kempu. To už je historie... mladí a neklidní :))) Dneska pěšky ještě do kopce vyletím, ale z kopce mě předbíhají důchodci (kolena v prd...)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@P 222

no bomba !! :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra