Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Ahoj, již několik let řeším otázku, že až se mi pokazí televize (Plazma Pan. Viera, cca 15 let stará), jakou si koupím.

Těžko se to vysvětluje slovy, ale pokud si pustím oblíbený celovečerní film na staré plazmě, ten obraz má prostě takovou zvláštní filmou atmosféru, jakoby s nějakým filtrem. Když si na ní pustím televizní noviny, nebo nějaký CZ seriál, tak je vidět obraz jako realita. Ten celovečerní film si ale zachovává vlastní atmosféru.

U nových TV je jedno jaké značky nebo technologie obrazu, jsou všechny i ty celovečerní filmy jaksi moc ralistické, moc ostré, vykreslené obrysy až nepřirozeně (jako kdybych se díval na CZ seriál). Nevím, zda je to dynamickým kontrastem, vzorkovací frekvencí atd, ale prostě mi to nevyhovuje.

Chápete někdo, co tím myslím?

A hlavně, co s tím? :)

Díky T.

ThomasCZ
Registrace: 11/2019
Příspěvků: 2
Odpověď v diskusním vlákně
 

Stačí všechny ty automatický blbůstky vypnout!

Jediný co nevypneš je upscaling u 4K a tím i některé blbůstky dál budou
"vylepšovat" obraz.
Existují ale televize (např. LG a i jiné) které jsou 4K ale mají obrazový režim film. Ten opravdu umí "stáhnout" obraz na film, že připomíná projekční promítání... Ale je třeba vyzkoušet...Tož tak.

satman15
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 172
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Přesně vím, co tím myslíš a namlouvám si, že oled mně nesklame...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ThomasCZ

TV OLED by tě snad mohla utěšit. U LCD (LED podsvícení) je velká honička to vše nastavit, aby to byla přijatelné. Vykreslených obrysů se zbavíš když budeš opatrně, s nosem na obrazovce, stahovat ostrost. Ostrost je řešená zákmitem, tzv. aperturou za svislými, vodorovnými a u lepších modelů i diagonálními hranami. Už jen trochu přehnaná vytvoří orámovaný "Ladovský" obraz Samozřejmě, jak píše "satman15", vypnout všechna vylepšení (kurvítka) obrazu.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Asi máš na mysli obraz telenovela. Naozaj som to postrehol na non 100Hz obrazovkách a nijakým uberaním podsvietenia a kontrastu sa to nedalo odstrániť. Našťastie ja mám starší Philips PFL 8404H/12 a tam je obraz v predvolení na Film ako z kina.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 939
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

https://coolmagazin.iprima.cz/tech/hollywood-nove-televize-kazi-filmy-filtry

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 939
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Thomas viem presne čo myslíš.Riešim to isté.Mám už 13 rokov plazmu Pioneer,obraz stále super,filmový.Ked vidím v obchodoch vystavené TV tak mi príde ten obraz taký plagátový,bez hlbky a filmového looku.Momentálne som v štádiu,že sledujem OLED technologiu a zdá sa ,že iba špička oled tv dokáže zobrazit tú atmosferu filmu aku hladám.Vybral som si Panasonic 65GZ2000.A tak hladam,skúšam,sledujem,pozerám.
P.S. Keby sa niekto zaujimal preco chcem menit niečo čo funguje,tak manželka chce dolu v posilovni TV a tak to chcem využit na výmenu.

Lego
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

nastaveni obrazovek v kramech je kapitola sama pro sebe. delat z toho zavery o kvalite zobrazovace a zobrazeni nelze.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

Filmová atmosféra

Staci si vypnut Motion plus.

jojko22222
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 37
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Oznacuje se to "soap opera effect" a napr. u Sony muze pomoci Film mode nebo MotionFlow off.

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Na nieltorých je to fakt humus,akoby si pozeral priamy prenos.Na mojej to chvalabohu nie je ,prednastavenie kino nemusím používať.

VUZero4K,Google4KStick,HomaticsBoxQ,motor30W-75E,MagioGO premium

Nalimm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 697
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Jsem rád, že nejsem sám, komu nevyhovuje přílišná ostrost obrazu. Mantra mnohých "nadšenců". Stejně jako co možná nejtenčí rám a podobné 3,14čoviny. Aspoň jde vidět, že na některé marketing funguje.

F4turbo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 2 098
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Díky všem za reakce, které zlepšily mou znalost v této problematice.

ThomasCZ
Registrace: 11/2019
Příspěvků: 2
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Filmová atmosféra obrazu u nových TV

Bublajs to popsal přesně.
Kvalitní zobrazovač lze nastavit jakkoliv.
A pokud se týká mantry krásného obrazu na plazmě - měl jsem Kuro i Panasonicy - a současné kvalitní televize mají obraz lepší. Docela významně. Jenom si nesmíte koupit TV za 10kKč s edge podsvícením a nastavením na počítačové hry...to pak opravdu vidíte divné věci.
(Samozřejmě je ve hře taky zvyk - to je významná, avšak zcela netechnická a nemeřitelná otázka.)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ThomasCZ

Ako bolo pisane vyssie, ked ti vadi soap opera effect, tuto ficuru nie je problem vypnut alebo nastavit na minimum

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra